Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie gazowe mieszkania w kamienicy


Soks

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Bede zmieniał mieszkanie, w planach jest wprowadzka do kamienicy 100mkw po remoncie, ogrzewanej gazem (+cwu - przepływowo). Piec kondensacyjny.
Okna i drzwi sa wymienione, mieszkanie na parterze bez piwnicy. 2 pokoje + lazienka z prysznicem + salon z kuchnia+spory przedpokoj. Wysokość to 3.20. piec to vessman vitodens 100w


Nigdy nie korzystałem z gazu, a mieszkanie wcześniejszej było wynajmowane na krótkie terminy. Czy ~400zl msc na gaz (uogólniając - w msc letnich odkładane będzie na zimę) to dobry budzet? Ktos z Was mieszka w kamienicy i wie jakie sa orientacyjnie koszty?

 

W tej chwili jest tam 15c. Wszystko jest wyłączone zupełnie.


Wiem ze temat moze byc z "dupy", ale jak wspomniałem nigdy nie miałem do czynienia z takim systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do @piotrr1984, on jest właśnie po pierwszym sezonie na gazie w odnowionej kamienicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

po pierwszych 6 dniach wyszło średnio 4m3/dzien. Wraz z (c.w.u). Przy wprowadzce w sobotę, w środku było 17c, wiec musiałem to zagrzać. Mieszkanie tez nigdy nie było wynajmowane na długie terminy  -  tylko airbnb, moze mury sa chłodne. Mam nadzieje, że  to nie jest prognostyk przed zimą, bo jeśli teraz przy pewnie 11-13c średnio dobowo zjada 4m3, to ile to bedzie zimą :O 

Dużo w cholerę. Okazało się ze kocioł nie jest kondensacyjny, tylko zwykły vitopend (dostałem złe info). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Znam przypadki że kawalerka pochłaniała ok 1300 zł /miesięcznie za gaz , nazwali mnie fantastą a wiem bo brat wynajmował taką kawalerkę i musiał spie...ć z tamtąd bo z torbami by poszedł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soks  -  nie panikuj! Jeżeli chałupa wychłodzona to ją dogrzej tak aby mury nabrały temperatury...

 Stare chałupy z cegły tak mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma recepty, może kilka miesięcy.

Masz przed sobą lato , wygrzeje słońce a potem nie dać aby mury się schłodziły czyli we wrześniu lekko przepalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nic nie wygrzeje chyba że sąsiadów , brat mieszkał swego czasu w bloku docieplonym i chyba tam ktoś też musiał grzać a płacił 1300 miesięcznie plus wynajem 1200 masakra . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, berthold61 napisał:

Nic nie wygrzeje chyba że sąsiadów , brat mieszkał swego czasu w bloku docieplonym i chyba tam ktoś też musiał grzać a płacił 1300 miesięcznie plus wynajem 1200 masakra . 

No to jest jakaś tragedia. Szczególnie w bloku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.