Skocz do zawartości
IGNOROWANY

orientacyjny koszt przerobienia ogrzewania.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam przed sobą decyzję o kupnie domu. Pośród wielu ofert najbardziej podoba mi się dom z ogrzewaniem olejowym. Z doświadczeń znajomych,którzy mają takie ogrzewanie wiem, że to dość duży koszt. Zastanawiam się nad tym czy warto przerabiać ogrzewanie na inne gazowe czy na kocioł z paliwem stałym? Jaki jest orientacyjny koszt? Czy to w ogóle ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest tam palnik. Pytanie jest orientacyjne. Gdyby się palnik nie mieścił i gdybym musiała wymienić kocioł, co jeszcze trzeba przerobić? Czy trzeba coś z kominem robić, jak trzeba przerabiać instalacje? I jakich kosztów można się spodziewać? Czy w ogóle opłaca się przerabiac itd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze gazu do skrzynki około 4 tys. zł (projekt, kier bud, gazownia) + przyłącz od skrzynki do domu.

Kocioł koło 4-5 tys. zł, wkład spalinowy do komina (w zależności od długości) około 1 tys.  zł albo wyrzut boczny przez ścianę (moc kotła do 21kW) koło 500 zł.

Materiały licz jakieś 500-1000 zł + robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega nisko szacuje - za takie ceny to mogę zlecać innym.

Wg mnie kotłownia gazowa z przyłączem i kominem to ok 15-20 tys.

Może się okazać że chwilowym najtańszym rozwiązaniem będzie grzanie tym co jest i po pierwszej zimie nabędziesz orientację o tym co i jak trzeba zrobić.

Moim zdaniem najważniejsza jest izolacja cieplna budynku a źródło ciepła to sprawa drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.