Skocz do zawartości

Arekt

Forumowicz
  • Postów

    50
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Arekt

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Witam Pokaż sposób spięcia z instalacją zasilającą. Może jakaś modyfikacja troche pomoże, ale w p rzypadku takiego ułożenia podłogówki niestety dobrze i tak nie będzie. Podstawowy błąd to sposub prowadzenia pętli, a i odstepy nie są za małe.
  2. Przerobiłem sporo tsakich instalacji. Fakt, pompa to jakieś dodatkowe zużycie energii ale patrząc na całkowitą energie to stosunkowo nie dużo. Taniej jest wymienić wymiennik zewnętrzny niż cały zbiornik. Najlepszym argumentem jest aby instalator dał ci gwarancje na to że układ będzie działał bez problemu na długi okres czasu. Zobaczysz który się zgodzi. Wszystko ma plusy i minusy, koszty instalacji, żywotność, Ale instalacja grzewcza to nie jest element który chciałbyś wymienić co 15 lat.
  3. Zauważ że przewidują stosowanie instalacji w stali i grzejniki żeliwne. Jesli tak to zrobisz to pozyje długo inaczej kiepski żywot.
  4. Co do izolacji stopów to pakowanie grubszej izolacji ma sens tylko w przypadku kiedy w poszczególnych kondygnacjach planujesz utrzymywać temperatury różnej temperaturze, w innym przypadku nie.
  5. W układzie zamkniętym wprowadzisz tlen najwyżej jednorazowo w momencie napełniania. Co też nie jest oczywiste bo możesz użyć wody o odpowiednich parametrach. Odgazowanie nastąpi bardzo szybko i nie masz już korozji. W przypadku układu otwartego masz cały czas tlen w wodzie. Nie wiem czy spotkałeś się z dyfuzją tlenu. Nawet w układzie teoretycznie " zamkniętym " ale użycie materiałów beż bariery anty dyfuzyjnej w starszych instalacjach potrafiło doprowadzić do uszkodzenia zbiorników, kotłów, grzejników, nie mówiąc o drobnych elementach instalacji.
  6. A na jakich parametrach maksymalnych pracujesz na układzie grzewczym? możesz narysować dokładniej jak masz zrealizowany rozdział i jaki osprzęt masz zainstalowany? Bo schemat dość ogólny.
  7. A tak w kwestii twoich oczekiwań to napisz na jaki czas chcesz zgromadzić energię do ogrzewania bo od tego zależy wielkość kotła jak i pojemność zbiornika buforowego.
  8. W przypadku termostatu to szczerze mówiąc co byś nie założył to będzie działać. napewni lepszy jest regulator pokojowy wykorzystujący funkcje pogodową i wpływający na krzywą grzewczą ale z ulotki kotła nie widzę aby taki oferowali.
  9. Automatyk, układ otwarty tak ale kwestia materiału jaki użyjesz do jego wykonania. jak zrobisz z rur stalowych grzejniki żeliwne to ok będzie żył długo. Natomiast w innych przypadkach to raczej ty doczekasz jego końca. Nie zauważyłem aby w obecnych czasach ktoś montował grzejniki żeliwne. Popatrz na gwarancje producentów i wytyczne, w przypadku układu nie zabezpieczonego przed dyfuzją tleny nie masz żadnej gwarancji. Poczytaj o dyfuzji tlenu i co może spowodować.
  10. Mówiąc że bufor ma być układem otwartym i wymiennikiem ciepła miałeś na myśli pewnie bufor z wężownica. Wybór rozwiązania czy bufor ma mieć wężownice czy lepiej zastosować bufor w sensie bezpośredniego ładowania zależny tez od twoich oczekiwań od układu.
  11. układ otwarty dla bufora będzie " zabójczy" a to chyba nie jest dobre patrząc na cenę. Jeśli już oddzielenie układów to przed buforem, tylko kocioł w układzie otwartym. Potem kwestia rozwiązania sterowania i osprzętu. Kwestia tez doboru wielkości bufora i twoich oczekiwań odnoście pracy układu i wykorzystania buforu. Nie zawsze taki układ da się ograniczyć do minimum sterowania aby działało to z sensem.
  12. Nie stosowałbym układu otwartego dla całej instalacji. Zastosować wymiennik miedzy kocioł na paliwo stałe a resztę instalacji ( zbiornik buforowy, grzejniki podłogówka) Inaczej skrócisz ich żywotność i możesz doprowadzić w niedługim czasie do trwałego zablokowania podłogówki nie mówiąc o gwarancji. Czemu przewymiarowanie pieca to nie dobra wiadomość. Na wyjściu ze zbiornika buforowego zastosować zawór mieszający 3-drogowy który dostosuje temperaturę do potrzeb instalacji.
  13. Tak. Ale naczynie przelewowe na zasilaniu przed wymiennikiem powieszone nad kotłem i wymiennikiem. Pompa potrafiła przy tak małej różnicy wysokości pchać cześć wody w naczynie przelewowe i wyrzucać z niego wodę przez rurkę kontrolną. W związku z tym szybko dochodziło do pozbycia się wody z naczynia i zapowietrzenia układu. Po dodaniu do odejścia do naczynia przelewowego na podłączeniu drugiej rurki odpowietrzającej następuje dodatkowy obieg przez naczynie.
  14. Mam jedno pytanie, a uwzględniliście iż w przypadku układu z wymiennikiem naczynie przelewowe może być powieszone bezpośrednio nad kotłem a w nie w najwyższym miejscu budynku. Sądzicie że wtedy pompa pchająca w naczynie nie spowoduje podnoszenia wody w naczyniu i częściowe wylewanie jej patrząc na opór wymiennika.
  15. Krysulka jakiego rozwiązania oczekujesz i jakie masz problemy ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.