Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Pale drugi sezon więc nie mogę się  porównywać z innymi forumowiczami , którzy już dłuższy czas ogrzewają dom pelletem, ale z tego co zdążyłem się zorientować to najlepiej brać go od producenta pomijając pośredników (cena, powtarzalność produktu itp.) . Na  początku każdy chyba próbuje różnych dostawców, kwestie ceny , dostępności. I z tego potem robią się problemy ze spalaniem, wymieniamy się między sobą to wiedzą o pellecie, jak sobie poradzić z gorszym pelletem. Tylko nie na zasadzie nie pali mi się, bo on się spali, tylko dąży się do uzyskania jak najlepszych parametrów spalania ( w każdym bądź razie jak tak robię ). 

Może jak ktoś z boku przygląda się tej dyskusji to może wyrobić sobie takie zdanie ,które ty wyraziłeś. Do kotłowni to z nudów chodzę sobie pooglądać co się dzieje, jeśli chodzi o spieki to dla mnie jest to wyznacznik by ponownie nie brać tego produktu, bo widzę, że jest czymś zanieczyszczony. Co nie oznacza, że palnik nie radzi sobie z nimi bo one mi nie zostają w komorze palnika tylko odnajduje je w kotle. Sam palnik po wygaszeniu mam czysty. Zanik płomienia jest to jeden z parametrów, który służy do określenia jakość pelletu , moich ustawień na sterowniku. Dzięki niemu mogę wprowadzić poprawki, ale nie na zasadzie ciągłego chodzenia do kotłowni i obserwacji. 

 

Gwarantuję Ci jeśli przejdziesz na pellet to już nie będziesz chciał wrócić do węgla. Koledzy to chyba potwierdzą. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygu72 polecam . Nie ma tragedii z pelletem. Ja pierwszy raz kupiłem Din plus A1  E 1 i co tylko za 780 zł u producenta , drugi kupiłem trochę dla eksperymentu no name po 670 zł i też się dobrze spala tylko trochę więcej popiołu -_- . Jak otwieram palnik to na tym drugim pellecie jest w rurce trochę sypkiej zgorzeli  ale nie usuwam , sama się stopniowo wysypuje. Ten drugi chyba z drzewa liściastego bo nie ma zapachu żywicy.Kotła nie czyściłem , popiołu nie usuwałem od 3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym czy takie same dyskusje nie toczą się o innych piecach i z podajnikami i zwykłymi GS i DS. Każdy z nas chce z kotła "wycisnąć" możliwe jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystkie Wasze opinie i uwagi. Wszedłem także na inny wątek "Jak kupujecie dobry pellet" i zaczynam się bać. Robię przymiarki aby zamontować palnik w moim klimoszu aby było wygodniej i bezobsługowo. Zakładam że będzie trochę drożej - coś za coś. Ale okazuje się że o dobry pellet nie tak łatwo, a do pieca trzeba chodzić 2 razy dziennie, bo spieki , zanik płomienia...... to jak to wreszcie jest? Na forum o pellecie są te same osoby więc opinie powinny być spójne. Co z tego że będę miał zapalarkę, połączenie internetowe, zasobnik na parędni jak i tak bez mojej obecności się nie obędzie. Teraz też na śmieciuchu chodzę do pieca 2 razy na dobę i zajmuje mi to łącznie pół godziny.

Jakie spieki, jakie zaniki płomienia? Nie słyszałem, żeby jakikolwiek użytkownik palnika Kipi czy Revo miał problemy ze spiekami. Jeśli nawet się pojawiają, są systematycznie zrzucane do popielnika.

Osobiście mam zbiornik na 400 kg pelletu i palnik Revo. Zaryzykuję stwierdzenie, że jest to jedyny palnik na rynku, który wymaga od użytkownika minimum nakładu pracy i czasu. Zasadniczo mógłbym odwiedzać kotłownię raz na 2 tygodnie, jednak chodzę, bo lubię :) . Czasem staram się poprawić "automat", popatrzę na płomień, zrobię drobną korektę nadmuchu, pobawię się histerezami mocy... Pełen luzik :) . Jest wielu użytkowników tego palnika, osobiście znam kilku i żaden nie szuka pomocy na forum, odnośnie jakichś problemów, ustawień czy obsługi. Jedyny problem to kupić pellet w jak najlepszej cenie :) Osobiście nie zawracam sobie głowy tym, czy dany pellet robi spieki, czy nie...

Edytowane przez Benton661
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. bardzo dziękuję trochę mnie uspokoiliście. To nie tak, że nie chcę chodzić do kotłowni ale zdarzają się sytuację że rodzina zostaje na tydzień. Bałem się że będą wtedy jakieś problemy. Jeszcze raz dziękuję. Obserwuję dalej Wasze wypowiedzi. Zakup planuję po tym sezonie grzewczym - węgiel na ten sezon już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz dobrze palnik, zainstaluj duży zbiornik na pellet, zainstaluj w telefonie Econeta i możesz śmiało zostawić rodzinę nawet na 2 tygodnie :D  :D  :D

Z tego co widzę mieszkasz w takim rejonie, gdzie nie ma problemów z zakupem dobrego pelletu w  przyzwoitej cenie...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle popiołu mam od wtorku, w domu 22'C. Pellet no name, 600 zł/tonę. Nie wrócę do węgla post-71795-1511027171,2024_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego KIPIEGO jak widac bardzo zadowolonego!

Edytowane przez palacz66
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale jedna rzecz mi tu nie pasuje , przecież kipi rotary ma spalać najgorszy pelet czyli słonecznik słoma i tym podobne a wy tu szukacie najdroższych peletów , jak to jest z tym gorszymi peletami i dlaczego nimi nie palicie bo 300 zł to nie to samo co 700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym dostęp do takiego to bym spróbował. Raz tylko udało mi sie kupić ze słonecznika i  łusek orzechów nie było tak źle. Zauważyłem tylko, że ten rodzaj pelletu ma tendencje do szybkiego kruszenia i do palnika nie wpadał cały tylko tak już kruszonka. Miałem tylko po jednym worku. I ten przyjemny zapach warto spróbować.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że kobita nie ogarnia, że mam sterowanie przez econeta Jak idę do piwnicy, to mówię, że ustawiam piec A tymczasem... Zdjęcie nr 2 post-71795-1511037814,946_thumb.pngpost-71795-1511037957,834_thumb.png

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anooo... Udręka Homera 113f7a093b285392dcf2e04995b1fd47.jpg

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego "pelletowego" dobrobytu chłopaki popadają w alkoholizm  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam piwko przy sobocie po robocie haha

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nawet powiem Ci,że był to chyba mój pierwszy worek po odpaleniu palnika wszystko wtedy miałem na "dziewiczych" ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest, jak sam nie spróbujesz to nigdy do końca nie będziesz miał wyrobionego zdania na temat tego pelletu. Może spróbuj na koniec sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.