Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Retopal I Ekoret Prosto Z Kopalni - Brał Ktoś?


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jutro będę próbował zamówić groszek z PGG.

Planowałem kupić trzy tony Retopalu.

Tak sobie myślę czy zupełnemu żółtodziobowi i laikowi warto urozmaicić zakup i nabyć, np. paletę Karlika (który wolniej schodzi) i resztę Retopalu? Czy ze względu na wysoką kaloryczność i ryzyko występowania spieków lepiej sobie ten produkt odpuścić w tym sezonie?

Dopiero zaczynam przygodę z kotłem na groszek. Posiadam RBR-Ekouniwersal 17kW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał z tym karlikiem . Bo to jest węgiel łączony z kilku kopalń. Między innymi Chwałowice, . A jak jest coś łączonego to możesz dostać raz coś dobrego a raz gorszego. Głównie chodzi o popiół i spiekalność. Retopal jest z jednej kopalni Piast Ziemowit i to z jednego pokładu , wiec jest węglem powtarzalnym. Ja sobie paletę kupiłem miesiąc temu ale nie paliłem jeszcze tym. Cena / MJ na pewno karlik jest tańszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AFC załóż (chociażby zaraz) konto na stronie sklepu PGG. Wejdź około 6:55, zaloguj się (u mnie nie pamięta danych) i odświeżaj stronę. Ja kupiłem wczoraj trzy tony o 6:59. Wystawiono 10 ton. Podczas, gdy Karlika było 25 ton i uzupełnili do 70 ton. Retopalu parę minut po 7 próżno szukać. Martwi mnie to, że od soboty ma lać deszcz. Trochę się obawiam o  wilgotność. A może się orientujecie czy płatności Blikiem szybciej księgują względem tych co korzystają z klasycznych rozwiązań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujecie Retopal to można kupić tonę Karlika gdy źle będzie się palił to można mieszać z Retopalem albo wykorzystać w okresie przejściowym. A nuż okaże się strzałem w dziesiątkę dla waszych palników i sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@superenduro Karlik to mieszanka Staszica, Jankowic, Wesołej i Retopalu. Deklarują 26MJ więc udział tych dodatków (St, Wes, Jan) będzie niewielki bo to węgle kaloryczności 29-30MJ 

Spieków nie powinno być z uwagi na powyższe bo udział Retopalu będzie z 60-70%. Miałem kiedyś s małej ilości na próbę mieszankę Retpoal/Marcel w proporcji 2/1 i spieków nie było 

@kecajbi sądzę że proporcje mieszanki będą zawsze takie same i towar będzie powtarzalny. Przeróbczy na Sosnowcu robi tak samo z Ekoretem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AFC napisał:

 Retopal znalazłem też lokalnie i chyba tam zamówię, żeby się nie ścigać na pgg

A ja bym się ścigał na PGG a nie lokalnie. Na lokalnych wszyscy mają Retopal, albo Wesołą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to info o Jankowicach, Staszicu i Wesołej dostałem bezpośrednio na kopalni ale to było 3 miesiące temu.Możliwe że mieszają teraz tylko z Wesołą - to najbliższa kopalnia z tych trzech i o największym wydobyciu więc najkorzystniejsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj się dowiedziałem że retopala może wycofają ze sprzedaży. Ale jest karlik więc proponują to co jest itp... :) . Ale sami nie wiedzą bo "skierownictwo" myśli. Swoja droga Retopal to był jedynym węglem o tak niskiej spiekalności produkowanym przez polską kopalnię. Nie wiem jak się pali ten karlik ale spiekalność ma Ri15 , wiec umiarkowanie dużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Wycofaja ze sprzedaży w sklepie internetowym?

Przeciez Retopal praktycznie juz jest niedostepny w sklepie @, dzis o 7mej nie wystawili w workach nawet palety.

Przy braku Retopala a gdy  Karlikiem bedzie mi sie zle  paliło , zawsze sa jeszcze ekogroszki o spiekalnosci mniejszej niz 10, produkowane przez ZP "Juliusz", EKO-GROSZEK JULIUSZ i ekogroszek EKORET , majace po 26MJ.Przywoz akurat mam 5 razy blizszy niz  Retopal luzem z Piasta.

Przywiozłem na próbe 3 worki EKORET,wyprobuje gdy będzie minus na polu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 września (środa) kupiłem Retopal i zapłaciłem Blikiem.

20 września (czwartek) zaksięgowali przelew.

21 września (piątek) wystawili fakturę i przekazali towar firmie JasFbg.

22 września (sobota) palety były 8 km ode mnie w magazynie (nawet nie wiedziałem o jego istnieniu).

24 września (poniedziałek) około 13 otrzymałem telefon czy jestem, bo kurier wyjeżdża.

Także realizacja błyskawiczna bym powiedział.

Dzisiaj rozciąłem po jednym worku z każdej palety (kupiłem 4) i ekogroszek jest wilgotny. W jednych mniej, w drugich więcej, ale do suchego mu daleko.

Granulacja bardzo ładna. Miału nie widać.

I teraz pytanie do bardziej doświadczonych. Czy PGG nie pakuje, np. tych gorszych worków na spód palety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 20.09.2018 o 10:42, kecajbi napisał:

Ja bym się wstrzymał z tym karlikiem . Bo to jest węgiel łączony z kilku kopalń. Między innymi Chwałowice, . A jak jest coś łączonego to możesz dostać raz coś dobrego a raz gorszego. Głównie chodzi o popiół i spiekalność. Retopal jest z jednej kopalni Piast Ziemowit i to z jednego pokładu , wiec jest węglem powtarzalnym. Ja sobie paletę kupiłem miesiąc temu ale nie paliłem jeszcze tym. Cena / MJ na pewno karlik jest tańszym rozwiązaniem.

A coś masz do Chwałowic nie tak ? ja nowy palacz od maja i na składzie pobliskim mają tylko Piasta i Chwałowice , szef mówi że 80% ludków wybiera Chwałowice bo mocniejszy i mniej popiołu , ja sam paliłem na CWU raz tym raz drugim i w sumie Chwałowice na worku szedł ok 8 dni a na Piaście 6 dni ale popiołu z Piasta co nie miara co najmniej 3 razy więcej niż Chwałowic , chyba zamówię pomieszany 1 tona tego i 1 tona tamtego bo zamawianie z neta jest dla mnie nieopłacalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PGG mozna kupic solo Chwałowice czyli produkt "PIEKLORZ" nie sadze zeby to do karlika dodawali. 

W innym temacie(lub inne forum) dyskutowalismy i pare osob doszlo do wniosku ze Karlik to Ziemowit + Wesola. 

Wesola solo nie robi wielkich problemow wiec w polaczeniu z Ziemowitem powinno byc spoko. 

Ja zaczne test Karlika przy nizszych temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie ekogroszki  bedzie produkowal Zaklad Przerobczy Juliusz po  przejeciu przez Tauron Wydobycie wyłącznej kontroli nad spółką Katowicki Węgiel? To spółka, która dotychczas  na bazie węgla wydobytego przez Polską Grupę Górniczą prowadziła produkcję i sprzedaz paliw energetycznych paliw węglowych , węglowych mieszanek miałowych). ekologicznych ekogroszkow  (EKORET, EKO- GROSZEK JULIUSZ, E-GROSZEK....).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem kupić Chwałowice bo na składzie mieli tylko dwa Chwałowice  800/tona oraz Piast 760/tona ostatecznie mam 2 tony Piasta tylko dlatego że był drobniejszy a ja mam najmniejszy palnik pancerpola i to ma znaczenie bo rura podajnika ma chyba z 10 cm średnicy , obym tylko nie żałował z powodu ilości popiołu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj kolega mi wysłał zdjęcia. Z retopala robią się straszne spieki na palniku. Coś mi się zdaje że w tym roku te ich "mieszanki" bokiem nam wyjdą wszystkim.

IMG_20181002_075149.jpg

IMG_20181002_075153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie tafle sklejonego popiołu się robią w retopalu z PGG - mimo ustawionych bardzo niskich wartości nadmuchu itp.. nie spieka się w kalafiory koksowe ale za to rządzą bryły żużlowo-popiołowe :-)...w zeszłym roku lepiej się spalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.