Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

MIQ: Opał każdy dostanie taki sam, albo prosto z worka z palety pod wiatą, albo dosuszany w plecionych jeden dzień w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jakiś "turniej rycerski" się zapowiada . Gmaj wal prosto z wora. Od trzech worków kocioł CO nie zgnije

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ustawisz tyle pociągnie ;) wszystko zależy od palnika, od jego sprawności na mocy min. Ja jeszcze na skryptach prowadziłem go na 0.6kw ciągle. Wiadomo sprawność do d... ale z czystością nie było problemu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

No palnik mam najlepszy z najlepszych Burner-s w OEP16kW.

Głównie właśnie chodzi mi o czystość wymiennika, na super wypasionym algorytmie eCoal nie dało sensownie palić retopalem, w dwustanie jest ok, tylko cały czas walczę z syfem w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian. Kocioł ze sterownikiem pracuje bardzo ładnie, nie mam się do czego przyczepić.

Nic niepokojącego w pracy sterownika nie stwierdziłem.
Wielka szkoda, że ES nie chciał takiego algorytmu zastosować w swoich zabawkach. Myślę, że wiele przez to stracili.
Dla nowego użytkownika przerażająca może być ilość dostępnych opcji w nastawach.
Na pewno nie obędzie się bez korzystania z instrukcji obsługi :)
Kiedy oswoimy się ze sterem to możemy być tylko zadowoleni, że mamy tak wiele możliwości w korekcji ustawień.
Mnie w tej chwili w sterowniku brakuje tylko sterowania i podglądu przez Internet ale podobno jest to już dostępne w pełnej, kompletnej wersji sterownika.

Poniższe zdjęcia, tak naprawdę niczym się nie różnią od tych pierwszych, które tu wrzucałem.
Na swoim opale (miał) i z wyciętymi zwojami ślimaka w palniku nic lepszego nie uzyskam.
Jeszcze nigdy nie trafił mi się taki węgiel co by z całego zasobnika była jedna szufladka popiołu. Tak zapełnioną szufladę wyrzucam co 24 godziny.

 

post-44511-0-34266600-1483011004_thumb.jpg post-44511-0-02210800-1483011020_thumb.jpg post-44511-0-34860400-1483011030_thumb.jpg

 

post-44511-0-14059600-1483011045_thumb.jpg post-44511-0-84951400-1483011054_thumb.jpg post-44511-0-48133500-1483011067_thumb.jpg

 

post-44511-0-66648200-1483011080_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tej chwili w sterowniku brakuje tylko sterowania i podglądu przez Internet ale podobno jest to już dostępne w pełnej, kompletnej wersji sterownika.

Jeszcze oficjalnie nie jest dostępne, zresztą oficjalnie ster też nie jest dostępny :P

Ale komunikacja działa, i jest intensywnie testowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo na jakiej minimalne mocy Twój automat jest w stanie pociągnąć kocioł w trybie ciągłym?

Tak jak Waco napisał, można bardzo nisko, ale wg mnie nie opłaca się schodzić niżej jak 2 - 2,5kW.

Zresztą nawet gdy się zacznie odstawiać, to są narzędzia, które dbają o czystość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-51897-0-38409000-1483020905_thumb.jpgpost-51897-0-77906200-1483020905_thumb.jpgpost-51897-0-60023800-1483020906_thumb.jpgpost-51897-0-56463900-1483020907_thumb.jpgpost-51897-0-94081800-1483020907_thumb.jpgpost-51897-0-24882900-1483020908_thumb.jpg

 

Tu cytat z mojego wpisu na zaprzyjażnionym forum:

 

"Te testy to z przymrużeniem oka proszę traktować ;)
Nie mam czasu na sześć dni, trzy jeszcze tak. Ale to fakt, bo zanim ster się "nauczy" to pół worka nie ma.
Teraz będzie "test jednego worka" na mokro, po 15 stycznia mogę robić test dwudniowy na sucho smiley.gif 
Taki licznik pracy podajnika to koszt około stówki, jak się uda gdzieś pożyczyć to zastosuję.
Nie będę czekał do wywalenia alarmu, tylko do poziomu "zero" w zasobniku. Niedawno wsypałem parę kilo Taurona na pusty zbiornik, żeby ślimak dopchnął go do palnika. O 15-stej wsypię cały worek i wyzeruję liczniki.

Przed każdą próbą kocioł będzie wyczyszczony, po próbie wszystko wygarnięte do popielnika. Przejadę zgarniakiem po górnej części i zrobię zdjęcie dla lepszego efektu smiley.gif Tak samo komora nawrotna będzie przeczyszczona "wajchą" z tyłu."

 

Pozycja "startowa" dla każdego testu na zdjęciach. Przepływ w miarę stabilny 0,7-0,8 m3/godz. 

Rozpoczęcie ok. 15:15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz tu, coby nie było, że chłop nie wiedział wcześniej jak ster ma chodzić.

Coala, w automacie i tyle, chyba że zapasy na ręczny mają być ?

Myślę,że chodził mu poprawnie i dobrze, nie lubię się komuś wtrącać. Przy aktywnych zabawkach przeszkadzających algorytm nadążał za zmienna sytuacją.

Jak się chce, to można na danym układzie powalczyć, bo narzędzia do tego są.

Tyle,że najpierw trzeba sprawdzić czy zadziała lepiej czy tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "tylko" trzy stery: eCoal, SPP v2 i Verbomata testowego. Mówisz chyba o tych, które mam na podglądzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu z takim mokrym węglem. Automat eCoali najwyrażniej sobie z tym nie radzi.

Podawanie -4s, korekta nadmuchu: minus 4. Efekt jak na zdjęciach:krater na palniku i niedopały w popielniku.

 

post-51897-0-09418200-1483083831_thumb.jpgpost-51897-0-51427700-1483083831_thumb.jpg

 

Wygarnąłem co zostało:czyli niepełne wiaderko i jeśli mam kontynuować ten "test" to na innym opale. Bo tego po prostu szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko tyle co na ślimaku, bo nadsypałem już na górę dwie szufelki Retopala, żeby nim się ślimak wypełnił. Test na Retopalu z PGG dalej pójdzie, żeby nikt nie zarzucił, że na "rusku" nastawy doszlifowane ;)

Ale do tego Taurona to trzeba trochę cierpliwości, można zapomnieć o nastawach z marszu czy na pamięć. Pewnie nieco lepiej będzie z suchym, ale potrafi przykopcić i nie lubi za dużo nadmuchu. Przypomina mi Wesołą z jej gorszych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez inaczej...Skoro już wiadomo, jakie są efekty po eCoalu, wiaderko wystarczy chyba, żeby sprawdzić jak pali kolejny sterownik. Akurat tyle, żeby dobrać nadmuch do dawki i zobaczyć jak się palnik kształtuje i co "wypluwa" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu z takim mokrym węglem.

 

Mówiłem,że mokry nie ma sensu :) prorok jaki ze mnie, czy co?

Mokry opał to tylko strata czasu. Sam dzisiaj kończę pod wieczór zabawę z wilgotnym groszko-miałem :) w porównaniu do tego, co u Ciebie widzę, to mam jednak popiół prawie z papierosa :) ale nie mam zamiaru się z tym męczyć posiadając suchy ekogroszek no-name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wsypałeś to niecałe wiaderko, pomęczysz się kilka godzin i zobaczymy. Dzięki.

Mokry groch jest ekstremalnie trudny, ale po to siedziałem godzinami nad softem, żeby takie próbować spalać.

U mnie worki z Jaretem Plus leżą na zewnątrz, jak otwieram to też kryształki są.

 

Chyba to paliwo z Taurona nie jest złe, wydaje się że ma kopa jak trza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIlo pisałeś że od Adamexu masz ten opał? Adamex z Podolsza koło Zatora to solidna, uczciwa firma. Kilku ludzi których kotły reguluję też pali ich Jaretem Plus. Np. SPPv2 ster numer 5/287 w Skamie 7kW. Z tym kotłem to zresztą jest dość ciekawa historia - stoi u gościa który uczy historii i języka polskiego w miejscowym gimnazjum, bardzo inteligentny facet, publikuje teksty w kilku magazynach ( np. w Karcie ), ale technicznie taka noga że się boi kotła dotknąć. Wyjaśniłem mu tylko jak może zmieniać temperaturę na zasilaniu za mieszaczem 4D i czasem to robi. Ręcznie, bo nie ma siłownika. No i ma tam też ustawione obniżenia w strefach CO i CWU. Ustawiłem mu to na serwisowej wizycie jakoś w listopadzie pod zwykły Jaret ( 21 MJ, od Adamexu ), potem zmienił opał na Jaret Plus (  26 MJ, też od Adamexu ) i ster na tych nastawach zmianę opału przyjął na spoko, dalej poza momentami zmiany strefy idzie po kresce a i po zmianie żwawo się stabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze nie mogę już edytować wcześniejszych postów, korekta do postu #441 i zdjęć w nim zawartych.

Test "jednego wiaderka" trzeba powtórzyć z bardzo prozaicznej przyczyny: rozkleiła się korona palnika. Najprawdopodobniej podczas wczorajszego intensywnego czyszczenia do "pozycji startowej" :)

Korona wklejona na nowo, odpalone ponownie na ecoalu, żeby dać mu nową szansę.

Palnik jak widać śmiga teraz na całej powierzchni. Automat eCoal, podawanie 4s, korekta dmuchawy: na początek "0".

 

post-51897-0-90168200-1483101203_thumb.jpg

post-51897-0-23930600-1483101204_thumb.jpg

post-51897-0-83423400-1483101204_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.