Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Próba Szczelności - Jak?


kojot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

 

Czy możecie mi wytłumaczyć, jak zrobić próbę szczelności otwartej instalacji co? Tak czytam i czytam, że podnieść ciśnienie itd... Tylko jak to zrobić, kiedy nadmiar wody zamiast podnieść ciśnienie, ucieka przez przelew? Może mam źle wykonaną instalację ale nie mam możliwości jej "zamknięcia" dla testu. Na manometrze w kotle ciśnienie wskazuje standardowo ok 0,8 bara a przy dolewaniu wody dochodzi do maksymalnie 1.0 ale nie więcej.  

 

Będę bardzo zobowiązany za wytłumaczenie "jak babie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie proste że aż genialne. U mnie ze względów montażowych nie do zrobienia. Dlaczego naczynia nie można poddać próbie? Nie jest przewidziane pod ciśnienie czy przez obecność powietrza może zakłamać wynik próby?

 

Nie mam potrzeby sprawdzania całej instalacji. Chcę tylko sprawdzić podłączenie nowego grzejnika które robiłem sam. Wystarczy mi organoleptycznie czy coś cieknie czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie przelewowe nie jest zbiornikiem ciśnieniowym i nie może być poddawane działaniu ciśnienia.

A jeden grzejnik to możesz sprawdzić na zasadzie organoleptycznej : cieknie lub nie i wystarczy.

 

Z resztą do prawdziwej próby ciśnieniowej musiałbyś też odpiąć kocioł , gdyż mógłby nie wytrzymać ciśnienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stąd całe zamieszanie. Po podłączeniu grzejnika sprawdziłem - wydawało się sucho. Po paru dniach okazało się, że jednak nie, bo bardzo minimalnie się sączyło na jednym lucie i musiałem poprawiać. Jestem amatorem więc wolę w miarę możliwości posprawdzać to i 5 razy zamiast mieć kuku po obudowaniu rurek a tym bardziej w sezonie grzewczym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.