Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolektory, A Nadmiar Ciepłej Wody


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając jeszcze do włączników termicznych... To skoro alarm w baniaku solarnym włącza się przy 60 stopniach, a na kotle mam ustawione 65, to musiałbym na włączniku ustawić co najmniej 66... Czy w takim przypadku taki włącznik coś da skoro będzie on ustawiony wyżej niż temperatura alarmu?

 

A jak prawidłowo wszystko podłączyć aby grawitacja " załatwiła " sprawę przegrzewania / alarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w zbiorniku solarnym - solar mierzy w ca 1/2 wysokości. Obie wężownice są poniżej. Znaczenie ma temperatura wody CO w wężownicy. Gdy grzanie kotłem blokuje działanie solarów - jest źle. Solar nawet w lutym powinien mieć pierwszeństwo grzania przed kotłem. Oczywiście grzania dołu zbiornika solarnego. Gdy kocioł podniesie temperaturę do wielkości blokującej solar jest źle. Nawet zimą solar może dogrzewać świeżo wpływającą wodę do zbiornika, ale "inteligentne" sterowanie gdy w środku zbiornika jest 60 stopni nie dopuści do tego?

Wężownica CO zbiornika ma 1 cal poprawnie poprowadzona pozwala na przepływ grawitacyjny, ale tylko na potrzeby chłodzenia. Grzanie tą wężownicą grawitacyjnie z kotła było by nieefektywne. Podłączenie prawidłowe powinno pozwolić na odbiór temperatury z wężownicy - instalacja CO musi to umożliwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.