Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kolektora Do Wody?


waldkas

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

Kupiliśmy działke z altanka murowana i jest tam taki system wodociągowy:
Jedna rura w łazience na 1/2 cala ocynk wystająca z posadzki i podlaczone do niej sa rury plastikowe białe doprowadzjące tylko wodę do umywalki i zlewozmywaka..w czym rzecz,otoż kupiłem podgrzewacz solarny 150L ciśnieniowy galwanizowany jest to system dla 3 osób pod prysznic,umywalkę i zlewozmywak
o ten

https://sanko.com.pl/pl/p/Podgrzewacz-150L-cisnieniowy-galwanizowany/85

ma on złącze 3/4 cala.proszę powiedzcie mi jak podlaczyc rurę z zimna woda do tej ocynk?

Czy wystarczy zrobić to reduktorem?Czy to nie będzie coś żle działać np ciśnienie w natrysku?

Odległość do łazienki w lini prostej to około 7-8 metrów,solar bedzie stał na ziemi w dość bardzo słonecznym miejscu-bezwietrznym.

Napisałem i opisałem prosto i chyba po chłopsku
Nigdy tego nie robiłem..kucharz okrętowy z zawodu całe życie..

Proszę o podpowiedż-Dziękuję i pozdrawiam

PS.Acha zrezygnowalem z elektrycznego,bo kupilem podgrzewacz 4.5 KW i jak go włączę to wywala korki,za slaba instalacja chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest schemat ot cała filozofia. Woda wpływa zimna a wypływa ciepla, rury po-izolować i będzie hulało.

Wyobraź sobie instalację tak jakbyś wywalił elektryczny podgrzewacz a na te dwie rurki od niego podpinasz ten solar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz,ale ja sie pytam jak połączyć rury 1/2 cala z ta 3/4 cala-czy dać osobno jakoś przez trójnik czy jak..no nie wiem jak to działa z solarem :)

Jak to działa to wiem,no bo pisze o tym w instrukcji,ale nie ma co zrobic jak jest rura z wodociagów 1/2 a w zestawie 3/4

Niby banalne pytanie prawda?

ten elektryczny pasowal bo tez mial 1/2 cala przyłączki -dokladnie wężownice

solar ma Przyłącza zbiornika 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za upewnienie mnie w moich dedukcjach.

Tak myslalem rowniez,ale wolalem sie upewnic,bo jechac i kupic dla mnie to troszke skomplikowana sprawa.

Teraz mnie Pan upewnil,ze moge spokojnie zastosować tą poradę.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.