Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wifi Rs - Tech Sterownik


wiaderny007

Rekomendowane odpowiedzi

witam. czy ktoś z was korzysta z tego modułu?

http://www.techsterowniki.pl/pl/produkty/wifi-rs/

jak to funkcjonuje? chodzi mi o podgląd lub sterowanie kotłem przez laptopa lub smartfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przy współpracy z odpowiednim sterownikiem jest pełna kontrola przez internet. Możesz wszystko zmieniać w sterowniku. W "NOWE AKTUALIZACJE...." wwoytek wrzucił filmik jak to działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest filmik produkcji "wwoytek" pokazuje jak to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko :)

Taką masz obsługę z telefonu przez aplikację TECH. Oczywiście pełna kontrola przez internet

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie jest proste, moduł łączysz przewodem rs, uaktywniasz moduł w sterowniku, rejestracja modułu i ok. To co pokazałem to jest przez 5060

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie routher jest na górze, a moduł w kotłowni dwa stropy niżej i śmiga :)

Nie wiem jak będzie u Ciebie, jaki masz zasięg z routera. Najlepiej stanąć w tym miejscu gdzie będzie wisiał moduł WiFi i telefonem sprawdzić zasięg. Jak jest w telefonie net to i moduł też się połączy.

Ostatnio miałem problem z rozpaleniem kociołka i poszedł alarm, zaraz byłem mile zaskoczony bo dostałem informację sms-a na tel. i e-mail z wiadomością o alarmie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś wymaga dostępu do internetu i zewnętrznego serwera? Czyli bez netu nie działa?

Tak, łączy się z serwerem. Internet musi być. Nie ma internetu-brak połączenia z kotłem.

Ale to chyba logiczne :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie widzę nic logicznego w tym żeby siedząc "dwa stropy wyżej" łączyć się ze sterownikiem za pośrednictwem serwera na drugim końcu polski, albo i świata.

Serwer powinien być w tym urządzeniu, a łączenie się z serwerem zewnętrznym powinno być jako opcja. Zresztą właśnie popatrzyłem inna przystawka tej firmy właśnie tak podobno działa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,moduł przewodem lan z routerem, a sterownik z modułem przewodem (w zestawie)RS. Ja wcześniej kupiłem taki wzmacniacz WiFi z wyjściem lan, wkładasz go w kotłowni do gniazdka prądowego, on się łączy z routerem i przewodem lan od tego wzmacniacza do modułu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. teraz tak dzwonie do gościa (sprzedawca internetowy) zamówić moduł a on mówi że muszę zamówic tylko i wyłącznie w defro bo mają inne oprogramowanie i ten sam moduł zakupiony u niego się nie połączy. ???? nie wiem o co chodzi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma rację :) są zabezpieczone.

Jak masz sterownik z DEFRO musisz kupić u nich moduł. Inaczej wywali Ci błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, na to nic nie poradze :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ogólnie jestem zadowolony z obsługi sterownika TECH przez moduł internetowy ST505. Odświeżanie ustawień mogłoby być ustawiane w zależności od połączenia z internetem.

Brakuje także podstawowej funkcjonalności - zapisywania presetów z własnych ustawień.  

 

Zaproponowałem Techowi aby to zrobili. Ze strony Techa cisza..., a szkoda bo to by ułatwiło życie w kotłowni.

 

Na pewno łatwiej się programuje piec w pracy tygodniowej przez net niż po sterowniku w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pewnie standardowe 5162 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.