Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz Ling Duo 25 Kw- Same Problemy


makris17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ogrzewam 170m2 dom kotłem ling duo 25kw od 29 grudnia i mam z nim same problemy. Instalator,który uruchamiał ten piec już rozkłada ręce. A mianowicie problem jest jak myśle z ustawiniami:

podawanie 5s

postój 25s

podtrzymanie 30 min

dmuchawa 30%

Sterownik Economic3000, zamontowany zawór 4d, pompa, bojler 150l,niby wszystko Ok a spalanie na dobe 50 kg ekogroszku-normalnie koszmar.Narazie podłogówka zamknieta.

Ekogroszek wysokokaloryczny(28kJ)

 

Co może byc przyczyną tak dużego spalania, jeżeli te ustawienia są Ok.

Prosze pomóżcie bo wydaje mi się że firma Klimosz za bardzo się nie przejmuje takimi klientami.Dzwoniłam wielokrotnie za każdym razem odpowiedz że ustawienia są ok i kontakt z instalatorem, który już nie odbiera moich telefonów.

Błagam pomóżcie bo już żałuję żę kupiliśmy ten piec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podobnej wielkości dom i również na razie nie mam uruchomione podłogówki, mam inny piec ale podobnej ilości spalanie i wydaje mi sie że za wiele nie da się zaoszczędzić, tak mi się wydaje że na taką powierzchnię to jest spalanie w normie. Obym się mylił, ale ja regulacjami sterownika nie mogę za bardzo zmniejszyć spalania ekogroszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kotła 25 kW typowe ustawienie to raczej 5/15 a nie 5/25, zwłasza w zimie. Powietrza trzeba tyle dać, aby był wyraźny żółty płomień. Nie piszesz w ogóle, jaki ten płomień jest? Być może węgiel się zdymia i wszystko idzie w komin, ale to tylko zgadywanie. Poza tym nie wiemy, jaka temperatura jest w pomieszczeniach i czy dom jest ocieplony, bo może się okazać, że wprawdzie da się zejść ze spalaniem, ale niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura w pomieszczeniach (...) 24-25st. stanowczo za gorąco (...) płomień bardziej czerwony

Płomień nie może być czerwony - taki kolor oznacza, że jest za mało powietrza. No i trzeba coś zrobić z tą temperaturą w pomieszczeniach. Rozumiem, że nie ma termostatu pokojowego. Czy sterownik pracuje w trybie pogodowym? Jeśli tak, to trzeba wybrać inną krzywę grzania, o niższym numerze - ciekawe jaka jest teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, posiadam piecyk LingDuo 25kw, grzeje nim około 130 metrów użytkowej plus piwnice (w sumie prawie 200m2), również podgrzewa wodę użytkową, sterownik mam starszego typu, bodajże geco (czy geko), w domu 21 do 22 stopni, piec "wyrabia się" w granicach 25-30kg na dobę(za oknem minus 10). Temperatura "na piecu" 55 stopni, zaworem czterodrogowym na grzejniki wypuszczone jakieś 43-45 stopni, ustawienia mam trochę inne, bo podajnik 20 sekund, dmuchawa "przesłonięta" na 2/3, przerwa w podawaniu 35 sekund, dmuchawa chodzi po przełączeniu w podtrzymanie jeszcze 10 sek. Jeszcze sprawdzę te ustawienia, czy coś nie pokręciłem. Może groszek macie mokry albo za mały ciąg w kominie - będzie się "dusił" palnik, nie dopala groszka, w popiele można znaleźć praktycznie niespalone ziarna. Też troszkę z tym ustrojstwem miałem problemów ostatnio, ale właśnie przez to, że "przytkał się" sadzami wylot z pieca do komina, piec wyczyściłem, się ubrudziłem ale, odpukać, już luzik. Powodzenia i trzymajcie się cipeło, bo nam zima nie odpuszcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, Ling Duo 25kW pali od 1,5 do 4,5 kg/h więc w czym problem ?? A czy dom jest docieplony, a czy cały ogrzewany, a czy ustawienia są dobre, czy cała automatyka jest dobrze ustawiona?? To akurat jest bardzo ważne, bo przy niecałkowitym ogrzewaniu domu, to spalanie idzie w pis*du, a nie w dom. A płacz, że piec mi spala 50kg węgla na dobę nie jest płaczem, a stwierdzeniem faktu.

Czas pracy podajnika - 5 sek

Czas przerwy podajnika - 15-18 sek

Moc dmuchawy - 80%

Temp ogrzewania - 65-70 stopni

Temp. ochrony kotła 45-50 stopni

To są jedne z optymalnych ustawień. Można kombinować mocą dmuchawy, i czasami podajnika. Polecam też w ustawieniach serwisowych zmienić parametr pompy CO z "1" na "0" , skrócić czas ustawiania zaworu czterodrożnego na jak najszybszy. Poza tym pozostaje kwestia czym palimy i o czym piszemy. To że ktoś napisał, że pali super kalorycznym groszkiem mnie nie przekonuje. Czasami się kupi taniej, jakiś nisko kaloryczny szajs i się wymaga, bóg wie czego. I jeszcze jedno Ling Duo nie jest przystosowany do ciągłego palenia drewnem, tylko jest przystosowany do palenia w retorcie, nie na górnym palenisku. Ono jest raczej takie do użycia awaryjnego.

 

ustawienia mam trochę inne, bo podajnik 20 sekund, dmuchawa "przesłonięta" na 2/3, przerwa w podawaniu 35 sekund, dmuchawa chodzi po przełączeniu w podtrzymanie jeszcze 10 sek. Jeszcze sprawdzę te ustawienia, czy coś nie pokręciłem. Może groszek macie mokry albo za mały ciąg w kominie - będzie się "dusił" palnik, nie dopala groszka, w popiele można znaleźć praktycznie niespalone ziarna.

 

To że w popiele znajdujesz niespalone ziarna, wynika z tego że masz zbyt duży czas pracy podajnika. Zmniejsz go do 5 sekund, a przerwę ustaw na 15-20 sekund. Zobaczysz dużą poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli już ustawi się czas podawania i postoju to proponowałbym "pobawić się" ilością podawanego powietrza. Im mniej będziemy dawać powietrze i bliżej będziemy punktu optymalnego nie dając go dużo za dużo kocioł będzie najsprawniej działał. jeśli zmniejszamy ilość podawanego powietrza i dojdziemy do miejsca gdzie jest go za mało to łatwo to zaobserwować poprzez rosnący kopczyk i kocioł się szybko zabrudza sadzami. Na sterownikach o regulowanej mocy dmuchawy jest to znacznie prostsze i wygodniejsze.

 

Ilość spalanego groszku najbardziej zależy od 2 rzeczy

- wielkość budynku i jego izolacyjność - izolacyjność ścian i szczelność okien - powstaje bardzo niezdrowy "termos" - nikt nie myśli o właściwej wentylacji

- użytkowanie budynku - ruch ludzi i związany z tym otwieranie drzwi oraz ewentualne wietrzenie pomieszczeń

 

Nie mówię że kocioł nie ma znaczenia a zwłaszcza jego wyregulowanie jednak same wyregulowanie nie zmieni chłonności budynku.

 

Polecam

(admin: link usunąłem) - nie wiem czy ktoś już miał to w ręce

 

Może będzie więcej takich artykułów :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.