Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przelewanie w bojlerze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Uruchomiona została instalacja,którą od kilku miesięcy planowałem i poza tym jedynym problemem wszystko wydaje się być ok,natomiast zastanawia mnie owe bulgotanie/przelewanie w bojlerze.

Wiem,że jezt to oznaka zapowietrzenia,ale odpowietrznikiem leci jedynie woda-odpowietrznik ręczny (na zdjęciu widać biały kapturek).Reszta instalacji działa poprawnie i skutecznie się odpowietrza jak i grzeje równomiernie.

Bojler działa również grawitacyjnie od około 50°C na piecu i wtedy żadnego przelewania nie słychać.Przelewanie ujawnia się dopiero podczas,gdy uruchamia się pompka (1 bieg).Zamknięcie zaworu/obiegu na bojlerze powoduje wylewanie się wody z nw,natomiast przymknięcie zaworu nie eliminuje tego problemu.Poza tym denerwującym odgłosem jest ok bo bojler nagrzewa się błyskawicznie.

Co zrobiłem nie tak,gdzie popełniłem błąd?

Drugie pytanie:

Jak prawidłowo wykonać regulację przepływu przez bojler-może patrząc na temp wejścia i wyjścia wody-jaka różnica by musiała być?

Trzecie pytanie:

Czy taka regulacja/kryzowanie nie wpłynie negatywnie na działanie grawitacyjne bojlera bo przecież ograniczamy punktowo średnicę rury?

 

 

 

 

Pozostały opis dotyczący uruchomienia c.o w moim temacie,gdzie pomagaliście mi stworzyć tę instalację:

 

20180912_204347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę.

Według mnie, zupełnie zbyteczny jest odpowietrznik w otwartym układzie, pamiętaj o zachowaniu spadków.

W Twoim przypadku, przypuszczam (widok ze zdjęcia) że rura pozioma nie posiada spadku w kierunku zbiornika CWU i powietrze nie może się cofnąć do rury odpowietrzającej i rurka krótsza też nie jest co najmniej poziomo (wiadomo zdjęcie może przekłamać), piszę o tym bo kolega coś pisał o grawitacji a to jest b.ważne. Pompka popchnie i wybaczy większość błędów, natomiast grawitacja nie.

ok.jpg.81d6aae45b73da1a6f58520d8f5a7093.jpg

Pytałeś: Jak prawidłowo wykonać regulację przepływu przez bojler-może patrząc na temp wejścia i wyjścia wody-jaka różnica by musiała być?

Tak, aby Tobie wystarczająco szybko grzało wodę w zbiorniku, a również aby ciepła woda dopływała do najdalszego grzejnika czy innego odbiornika ciepła... po prostu wyczujesz. Montujesz zawór i zakręcasz zostawiając np. 1/3 przelotu na zbiornik), a w lato otwierasz na maksa  :-))))

Często na takie bulgotania resztek powietrza pomaga b.mocne nagrzanie, ale nie zawsze. Jak mocno nagrzewasz to objętość powierza wzrasta i czasami łatwiej większa porcja wiatru uruchamia odpowietrznik, ewentualnie po wyłączeniu pompki powietrze cofa się do zbiorniczka pod warunkiem zachowania spadków.

Pozdrawiam Ciebie. YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, YaroXylen napisał:

W Twoim przypadku, przypuszczam (widok ze zdjęcia) że rura pozioma nie posiada spadku w kierunku zbiornika CWU

Spadki są zachowane-bardzo starannie do tego się przyłożylem.

Po prostu zdjęcie jest robione z dołu i bojler zasłania rurę a też na zdjęciu trudno byłoby to dostrzec,ale sam fakt,że bojler (i grzejnik,rury po prawej) nagrzewa się już od 50°C na piecu świadczy o tym,że jest to wykonane prawidłowo.

A odpowietrznik jest ręczny,nie automat.

23 minuty temu, YaroXylen napisał:

zbiorniczka pod warunkiem zachowania spadków.

Pierwsza rura do nw idzie pionowo a później poziomo,ale z lekkim wznosem ku nw,potem idzie trójnik z tej rury i odgałezienie do bojlera i grzejnika z zachowaniem spadków tak jak na Twoim zdjeciu.

A może pompka na powrocie coś bałagani?

30 minut temu, YaroXylen napisał:

Montujesz zawór i zakręcasz zostawiając np. 1/3 przelotu na zbiornik), a w lato otwierasz na maksa  :-))))

A jaki ma wpływ takie zakręcenie zaworu na działanie grawitacji?

20 minut temu, HarryH napisał:

Daj czas tej instalacji, w wodzie wodociągowej są rozpuszczone gazy, zachodzą jeszcze reakcje na powierzchni metalu. 

Pewnie,że dam bo wyjścia nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.