Skocz do zawartości

HGO

Forumowicz
  • Postów

    46
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez HGO

  1. Czyli jak w mojej instalacji pompa CWU jest włączona na stałe to ona pełni funkcję ochrony kotła?
  2. Witam. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z dodatkową pompą kotłową do ochrony powrotu i gdzie, jak się montuje taką pompę? Z ust hydraulika też padło że można użyć pompy CWU,
  3. Podbijam temat bo problem cały czas aktualny, ale poznałem przyczynę dlaczego ciągle powietrze zbiera sie w bojlerze. Gdy mam ustawiony zawór 3d na połowę, w skali 1-6 na 3, nie ma pełnego przepływu wody przez kocioł, ponieważ połowa wody wraca do instalacji a druga połowa do kotła. I problem jest za wysokie podgrzewanie się tej wody w kotle, a właściwie to na rusztach wodnych, ponieważ problem występuje tylko podczas palenia węglem i to w fazie koksowania węgla (palę od góry). Obie pompki od CWU i CO chodzą na maksa, ale gdy nie ma pełnego przepływu wody przez kocioł nie przynosi to spodziewanego efektu. Jest też druga sprawa. Dlaczego ta woda ciągle zbiera się w bojlerze, skoro mam zamontowane dwa odpowietrzniki na bojlerze, a powietrze zamiast uciec przez odpowietrznik wpada do płaszcza bojlera?
  4. Witam Panowie. Pozwolę sobie odświeżyć temat. Otóż mam pytanie czy odpowietrznik automatyczny może zasysać powietrze? Gdy następuje wyłącznie pompy, odpowietrznik który jest zamontowany na bojlerze chwilowo zassał i wypuścił powietrze. Czy to jest możliwe? Sprawdziłem to na działającej pompie, nałożyłem woreczek na odpowietrznik i zamknąłem zawór na 2 sekundy. Gdy przepływ wody się zamknął woreczek został wciągnięty i napełniony. Podejrzewam że te problemy z powietrzem w bojlerze mogą być przez odpowietrzniki. Jest taka możliwość? Dodam że jak wykręcam odpowietrznik to żadne powietrze nie leci tylko wypływa woda po wciśnięciu środka wykreconego odpowietrznika.
  5. Zostało zrobione coś takiego, jeszcze nie rozpaliłem i nie wiem czy to coś da, ale przy dopuszczaniu wody, słychać było jak powietrze opuszcza instalację poprzez ten wstawiony zawór, czego wcześniej nie było. Myślę że sprawa rozwiązana. Za kilka dni postaram się napisać czy pomogło.
  6. Raczej na pewno jest to spowodowane przez szybkie dopuszczanie wody. Ale zawór odpowietrzający wcale nie wypuszcza tego powietrza gdy pompa CWU pracuje, więc dzisiaj hydraulik ma mi wstawić nowy zawór, a jak będzie dalej to samo to chcę żeby mi zamontował przed bojlerem, na kolanku, lub na rurze poziomej, prowadzącej do bojlera.
  7. Jakiej stronie ssawnej? Chcę przenieść na rurę pionową, zresztą zaznaczyłem na zdjęciu w powyższym poście.
  8. JUż chyba doszedłem skąd to powietrze się bierze. Gdy ja dopuszczam wodę do instalacji odkręcam dosłownie na 2 mm zawór, a ojciec trochę więcej i powietrze dostaje się z tej rury. Dzisiaj poruszałem trochę tymi zaworami przy pompie do wymiany filtra i tam stało powietrze które poszło w bojler i już nie słychać kapania i przelewania się wody. Jednak uważam że temat nie jest zamknięty, ponieważ zawór odpowietrzający na bojlerze nie odporowadza tego powietrza gdy pompa jest włączona, więc jutro ma przyjechać hydraulik który robił mi instalację, wymieni zawór, ale uważam że to nic nie da i będę chciał, zreszta już go poinformowałem żeby ten zawór przeniósł z bojlera na pionową rurę przy bojlerze, tak jak radził użytkownik innego forum, którego zacytowałem w którymś moim poście wyżej. Po przeróbkach dam znać czy pomogło. Pozdro,
  9. No więc przed chwilą sprawdziłem filtry i praktycznie były czyste. Gdy otworzyłem zawory, poszło powietrze i słychać było jak powietrze ucieka przez odpowietrznik na bojlerze. W tym tygodniu ma do mnie przyjechać hydraulik który robił mi instalację i ma przenieść mi odpowietrznik z bojlera tutaj gdzie zaznaczyłem czerwoną kreską,zobaczymy czy to coś da. Na innym forum znalazłem taki wpis:
  10. Już kiedyś był sprawdzany w pompce CO, ale jutro postaram się sprawdzić jeszcze raz w pompce CO i CWU.
  11. Zapomniałem dodać że to bulgotanie pojawia się gdy kocioł rozgrzeje się do ustawionej temperatury na sterowniku, a czsami nawet później. Zawsze jak słyszę że w bojlerze jest powietrze gdy rozpalam na noc, odpowietrzam bojler, a gdy wstaję rano, powietrze znowu jest w bojlerze. Po kliknieciu na zdjecie gdy otowrzy się w innej karcie, nalezy jeszcze raz kliknac i wtedy pojawia się duzy rozmiar i wszystko dobrze widać
  12. Z tego co wiem, powinien być odkręcony, jeśli dobrze wyczytałem
  13. Niestety, ja jestem zielony w tym temacie i sam tego nie narysuję. Mogę jedynie porobić zdjęcia i wkleić fakturę ze wszystkim co było kupowane.
  14. Też bym chciał wiedzieć skąd tyle tego powietrza. Hydraulicy którzy mi robili instalację, mówili że niby czegoś tam nie zamontowali bo kocioł był za wysoki i nie mieli już miejsca pod sufitem. Dokładnie nie pamiętam o czym mówili, Maja przyjechać w nastpenym tygodniu to zapytam jeszcze raz. Po prostu sami twierdza ze nie wiedza czego tak sie dzieje. Mogę zrobić dokładne zdjecie góry i sami ocenincie czego tam moze brakowac.
  15. Będę korzystał z regulatora ciągu, założyłem go 3 miesiące temu, wczesniej w tym miejscu był odpowietrznik który został przeniesiony w inne miejsce, widać na zdjęciu. Teraz pytanie, gdy mam instalacje otwartą ten odpowietrznik jest potrzebny? Bo z tego co słyszałem to nie, ale monter powiedział mi że lepiej jak jest.
  16. Pompka chodzi na niższym biegu. Na najniższym. Pompka jest podłączona do drugiej pompki bo sterownik nie jest przystosowany do dwóch pompek. To nie jest wina pompki, kolejny raz pisze ze problem z bojlerem występował gdy nie miałem zamontowanej pompki cwu
  17. Zawór bezpieczeństwa który został przeniesiony w to miejsce z kotła , ponieważ na kotle w miejscu zawora jest zamontowany miarkownik ciągu, ale gdy zawór był zamontowany na kotle problem z bojlerem też był.
  18. To na pewno nie jest wina pompy, ponieważ wcześniej nie miałem pompy a z bojlerem działo się to samo.
  19. Pompa CWU jest zamontowana na zasilaniu. Wcześniej jak nie miałem pompy to było to samo, z tym że musiałem ją zainstalować bo miałem problem z obiegiem. Praktycznie nie było obiegu.
  20. Witam. Mam problem z bojlerem który ciągle się zapowietrza, chlupanie, przelewanie wody, bojler dwu płaszczowy. Gdy na chwilę zamknę ten czarny zaworek na górze, problem znika na kilka godzin, a powietrze zaczyna uciekać przez zawór odpowietrzający. Gdzieś na forum znalazłem temat z podobnym problemem i tam pewnien użytkownik forum napisał że zawór odpowietrzający jest zamontowany w złym miejscu i powinien znajdować się na rurze. http://wstaw.org/m/2016/04/01/DSC_0463_JPG_300x300_q85.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.