Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj przy tych wiatrach jakie wiały przez całą dobę wystarczyło tylko na 30 h , znaczy jeszcze nie wygasło , bo żar ledwo zmieściłem do popielnika , myslę że do całkowitego wygaśnięcia zostało jeszcze na 5 h , tak jak mówiłem jestem mega zadowolony , jedynie grzejnik w sypialni mógł by być jednak mocniejszy , w projekcje był c33 110 x60 a dałem 120 x 60 , jak bym wiedział że pan od odbioru zobaczy to tylko pobieżnie , to bym kupił 140 x 60 , ale temp i tak oscylowała około 23*C  przy mrozach - 18*C  , jedynie przy podłodze miałem koło 16*C , przez co strasznie marzną mi nogi , będzie chyba trzeba kupić bambosze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A nie masz opcji podciągną kilku rurek pex w podłodze z powrotu kaloryfera , widziałem takie rozwiązanie u sąsiada i działa bez jakiejkolwiek automatyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przy tych wiatrach jakie wiały przez całą dobę wystarczyło tylko na 30 h , znaczy jeszcze nie wygasło , bo żar ledwo zmieściłem do popielnika , myslę że do całkowitego wygaśnięcia zostało jeszcze na 5 h , tak jak mówiłem jestem mega zadowolony , jedynie grzejnik w sypialni mógł by być jednak mocniejszy , w projekcje był c33 110 x60 a dałem 120 x 60 , jak bym wiedział że pan od odbioru zobaczy to tylko pobieżnie , to bym kupił 140 x 60 , ale temp i tak oscylowała około 23*C  przy mrozach - 18*C  , jedynie przy podłodze miałem koło 16*C , przez co strasznie marzną mi nogi , będzie chyba trzeba kupić bambosze :D

Zbyt duża ta różnica temper. w śodku i na dole , chyba, że chłodnie masz pod podłogą. Gdzieś ci dmuchać musi zimne powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pode mną  jest nieczynny sklep-piekarnia wysoka na ponad 3 m co prawda drzwi i okna zamurowane , ale wiadomo że ciągnie 3 lata temu wymieniano mi całą podłogę bo zgniły legary , dano stalowe dwuteowniki miedzy to płyty betonowe i zasypano takimi kulkami-kamyczkami , wylano 5 cm betonu na tym płyta wiórowa , folia, gąbka i panele ale mimo to ciągnie , wykonawca chciał dać zamiast tych kamyczków styropian 10 cm ale projektant na to nie wyraził zgody.

 

 

 

Rurki by się pewno dało pociągnąć , ale wiadomo znowu koszta , a wszystko kosztowało mnie 20 tyś zł :unsure:  , i na razie funduszy brak na większą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

@stasiu

Nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz,ale chciałbym się Ciebie zapytać jakiej firmy masz grzejniki bo jak purmo to jakieś dziwne wartości wyszły Ci w projekcie.

Grzejniki masz o dużo większej mocy niż zapotrzebowanie na ciepło a w sypialni i tak chłodno.

Daj znać jakiej firmy grzejniki i czy o tym samym wymiarze co w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@henryk1953

Tak,wiem że jest zwiększona o 10-15%,ale pomimo to i tak jest coś nie tak.

 

Spójrz w projecie na pokój 3 i 4.

Są tam zamontowane dokładnie takie same grzejniki 22 600×1100,ale różnią się parametrami.

No chyba,że to jest podane zapotrzebowanie na ciepło danego pokoju,ale w takim razie pokój nr 3 ma za duże grzejniki.

 

A dziwi mnie to,ponieważ ja przy pokoju 25m2 wyliczyłem dwa grzejniki przy temp pracy 75/55/20 o rozmiarach 450×1100,co wychodzi około 103W/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj u wujka googla -tam to znajdziesz .Dziwne że ty instalator o tym nie wiesz.

 

Znalazłem mądrości w stylu "zaleca się"

Ja tego nigdy nie stosowałem, są inne sposoby  niż zwiększanie rozmiaru grzejnika 

 

PS

Odsyłanie do wujka googla przez takiego "doświadczonego forumowicza" trąca myszką

I świadczy że on sam klepie trzy po trzy co mu google na ekran ( język) przyniesie.

Daj wytyczne projektowe, które o tym mówią, jakąś podstawę prawną, normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@henryk1953

Czyli z tego co piszesz wnioskuję,że te najbliżej położone pieca grzejniki powinno się przewymiarowywać by potem je kryzować?

 

Myślałem,że grzejniki dobieramy do zapotrzebowania na moc w danym pomieszczeniu bez względu na to czy to pierwszy czy dziesiąty grzejnik a potem dopiero regulujemy przepływ wody tak by każdy grzejnik otrzymał tą samą ilość.

A skoro każdy otrzymuje tą samą ilość to powinien mieć tą samą moc-zakładając,że temp zasilania jest taka sama.

 

Według tego co napisałeś wychodzi,że grzejniki były dobrane z uwzględnieniem kryzowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 30.03.2018 o 18:17, Jamjestcichy napisał:

@stasiu

Nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz,ale chciałbym się Ciebie zapytać jakiej firmy masz grzejniki bo jak purmo to jakieś dziwne wartości wyszły Ci w projekcie.

Grzejniki masz o dużo większej mocy niż zapotrzebowanie na ciepło a w sypialni i tak chłodno.

Daj znać jakiej firmy grzejniki i czy o tym samym wymiarze co w projekcie.

grzejniki mam Diamond w sypialni mam 120 cm , a reszta jak w projekcie , i uważam że ten grzejnik mógł być nawet 140 cm i było by lepiej

 

jako że tej zimy nie było mrozów większych jak -10*C to najwięcej miałem na kotle ustawione 70*C i spalanie wynosiło 24h , przy obecnych temp noc -2 +5 i dzień +5 +12 , pali się przeciętnie 36h , jak całodobowo jest powyżej  +10 to nawet 48h , niestety sterownika zaworu czterodrożnego nie założyłem do dzisiaj tak jak i zaworu zwrotnego do CWU , przez te ostatnie 3 sezony , zasilanie awaryjnie działało około 4 razy , w sumie mniej jak 10h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kg na 48 h palenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pieca wchodzi  około 22kg świeżego węgla (zależy od węglarki i wiaderka , bo jedna ciut większa a druga ciut mniejsza , czyli jedna węglarka + wiaderko po emulsji 10 litrowe) + żar który wrzucam na górę tak z 5 cm z poprzedniego załadunku i tak robię przez cały tydzień , jak już się robi szlaka , to czekam aż się wypali, wszystko i rozpalam od nowa z góry , i później znowu żar na nowy węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

dzisiaj pierwsza poważna awaria :( , użyłem tej dzwigni która zrzuca popiół z rusztu i pojechałem do lekarza (było 3/4 pieca przepalonego już węgla) i po powrocie
(po 2 h) o zgrozo , stopiony termometr izolacja na rurach i niemiłosierny smród w piecu wygasło łańcuszek który idzie od miarkownika ciągu owinięty o uchwyt z klapy powietrza , czyli kocioł się musiał gotować przez 2h (po przerusztowaniu chyba był taki mały wybuch i podskoczyła klapka  od powietrza i się ten łańcuszek owinął) wyczyściłem piec wystudziłem wiatrakiem i dolałem wody gdzieś z 30 litrów , odpaliłem piec , przychodzę po chwili , miarkownik nie zamknięty na piecu 70*C chwytam kaloryfery zimne , pompa na max , dalej zimne , pompa , chyba nie dział , do sklepu po nową pompę , miarkownik ciągu (sic wymieniam go bez spuszczania wody - mały potop , ale dałem radę) , zakładam pompę nowy termometr odpalam i ..... na szczęście działa i znikąd   nie cieknie  . Jak sądzicie co mogło się stać z pompą i czy da się ją naprawić , bo tania nie była , i czy idzie w ogóle sprawdzić czy jest dobra ------>  GRUNDFOS ALPHA2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dzisiaj kolejna awaria , ducha wyzionął akumulator żelowy 36 ah , mam nadzieję że do poniedziałku, nie "wywali" prądu 😉 , swoją drogą 5 lat to trochę mało wytrzymał , tym bardziej , że przez ten okres na pewno nie pracował dłużej jak 10 h ( jednorazowo max 2 h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.