Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio rozpytywałem sie na temat kotłów pomiedzy oep 10kw a kamen multi 10kw i byłem juz zdecydowany ale po przeczytaniu o kotłe skam-p 7kw znowu nie wiem. prosze kolegow forumowiczów o pomoc w doborze tzn czy skam-p 7kw to dobry i sprawdzony kocioł dom 93m uzytkowej po podłodze 124m zapotrzebowanie 7,3kw wkręcił mnie obrotowy palnik ardeo i automatyczny sterownik tylko zastanawiam sie dlaczego skam-p 7kw jest z blachy 5mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za link Panie ZawiJan99 wszystko w kotłach ogniwo eko plus 10 kw jest na plus tzn sprawnosc sterownik nawet wymiennik pionowy mi nie przeszkadza gdyz ma wysoka sprawnosc ale z całym szacunkiem boje sie palnika gdyz widze jak mój smieciuch 13kw sie kisi na niskich mocach osadza sie smoła i sadze i uwazam ze to jest ryzyko gdyz w taka pogode jak teraz jest tzn 8 9 stopni w dzien przy tym palniku bede wyrzucał niedopalony ekogroszek albo siedzial w kotłowni i ustawiał bez końca a zalezy mi na kotłe na eko gdyz w końcu po 8 latach palenia w smieciuchu wreszcie odrobine luksusu chce i grzanie cwu w lato a nie codzienne przepalanie i brak kombinowanie skad kupic taniej drzewo i poswiecac co roku 2 lub 3 dni urlopu na rabanie i ukladanie drzewa.mieszkam blisko dystrybutora ogniwo i bylem juz nawet ogladac kocioł wszystko ok i szczerze bardzo mi sie podobal ale ten palnik.....jestem swiezakiem na forum ale zdazylem sie oczytac i wiem ze Pan jest ekspertem jezeli chodzi o ogniwo. nie chce nalegac ale prosze o konkretne argumenty które przemawiaja za kotłem ogniwo. nadmienie iz ogładalem rowniez kociol kamen jest juz w sprzedazy multi10kw i palnik ekoenergi .moze sterownik nie jest konkurencyjny z ecoalem ale napewno palenisko awaryjne duzo wieksze.,lecz nie zamierzam z niego korzystac.dziekuje za link licze na odpowiedz i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nech zawijan napisze jaki palnik siedzi w tym OEP i jakie z tego tytułu wynikają problemy.

Na tym watku co podrzucił zawijan są tylko prywatne przepychanki ludzi z branży kolarskiej.

Jeśli się zastanawiasz czy brać skama odpowiem: nie zastanawiaj się tylko bierz. To solidne urządzenie grzewcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się tu z pewnością wielu ekspertów, którzy będą Ci doradzać...

Ja doradzę Ci tak - poszukaj na stronie firmowej esterownik.pl użytkowników nowego kotła OGNIWO EKO PlusM 26kW (są tam już tacy) i nawiąż z nimi kontakt n/t pracy ich kotłów. OEPM-ki to kotły przeznaczone dla małych domów. OEPM 26kW ma wykonane także badania akredytowane na mocy 7,5kW. Z końcem lutego będą wykonane w instytucie akredytowanym badania nowej małej OEPM-ki 14-15kW, będą wykonane także na mocy około 4-4,5kW. Zaraz po badaniach małe OEPM-ki trafią na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nech zawijan napisze jaki palnik siedzi w tym OEP i jakie z tego tytułu wynikają problemy.

Na tym watku co podrzucił zawijan są tylko prywatne przepychanki ludzi z branży kolarskiej.

Jeśli się zastanawiasz czy brać skama odpowiem: nie zastanawiaj się tylko bierz. To solidne urządzenie grzewcze.

Polecam domelo27 bezpośredni kontakt z użytkownikami kotłów OEPM (w zakładce [Zdalny dostęp] na esterownik.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zastanawiasz czy brać skama odpowiem: nie zastanawiaj się tylko bierz. To solidne urządzenie grzewcze.

 

Tak, brać, choć nie ma badań, certyfikatów i deklaracji zgodności  to jednak jest solidnym urządzeniem grzewczym. :D

 

A  kocioł nie jest oficjalnie proponowany na stronie producenta lub sprzedawców gdyż nie może być w oficjalnej ofercie ,

to oficjalnie towar nielegalny, z podziemia ;) .

I co lepsze producent nic nie robi aby ten stan zmienić.

 

Warto przeczytać post #22 z tematu  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20809-certyfikacja-kot%C5%82%C3%B3w-ma%C5%82ej-mocy-na-paliwa-sta%C5%82e-o-co-chodzi/page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się tu z pewnością wielu ekspertów, którzy będą Ci doradzać...

Ja doradzę Ci tak - poszukaj na stronie firmowej esterownik.pl użytkowników nowego kotła OGNIWO EKO PlusM 26kW (są tam już tacy) i nawiąż z nimi kontakt n/t pracy ich kotłów. OEPM-ki to kotły przeznaczone dla małych domów. OEPM 26kW ma wykonane także badania akredytowane na mocy 7,5kW. Z końcem lutego będą wykonane w instytucie akredytowanym badania nowej małej OEPM-ki 14-15kW, będą wykonane także na mocy około 4-4,5kW. Zaraz po badaniach małe OEPM-ki trafią na rynek.

Taa, teraz kocioł 26kW będzie znowu idealny do domku 93m, hehe

Ty jednak jesteś mocny gość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jednak doradzasz? Domelo Chcesz mieć młynek do węgla z certyfikatem ? Bierz OGNIWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem poważnym 37letnim człowiekiem i rozróżniam reklamę od antyreklamy lecz potrzebuje prawdziwej i sprawdzonej opini jest duży wybór na rynku każdy chwali to co ma mój kocioł ma pracować od 3,5kw do 10 i tego szukam nie jest ważne czy skamp ogniwo kamen ;-)najlepiej jakbym na żywo obejrzał w/w kotły w okolicach Mińska Mazowieckiego jak pracują i wtedy podejmę decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce doprowadzać do nie miłych sytuacji na forum napewno nie przekreślam żadnego z kotłów czekam z niecierpliwością na nowy oepm14 bliżej kwietnia muszę i tak podjąć decyzję tylko podejrzewam ze oepm będzie kosztować krocie jako nowy produkt mogę nie dać rady finansowo.a jezeli chodzi o skampa tez albo wynegocjuje cenę albo go nie kupie ze względu na brak badań i blachę 5mm wszystko się okaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem poważnym 37letnim człowiekiem i rozróżniam reklamę od antyreklamy lecz potrzebuje prawdziwej i sprawdzonej opini jest duży wybór na rynku każdy chwali to co ma mój kocioł ma pracować od 3,5kw do 10 i tego szukam nie jest ważne czy skamp ogniwo kamen ;-)najlepiej jakbym na żywo obejrzał w/w kotły w okolicach Mińska Mazowieckiego jak pracują i wtedy podejmę decyzje

Jeśli jesteś z Mińska to pewnie wiesz gdzie jest Kałuszyn ?

Mogę Ci podrzucić namiar na klientkę która obsługuje tam kociołek chyba 3-cią zimę.

Musiałbym tylko zapytać o zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu stałam przed takim samym wyborem i podobnie jak Ty uległam czarowi - certyfikaty,badania, polecony przez kostruktora, najnowszy na rynku,wszystkie bolączki poprzedniego modelu usunięto,nic tylko brac i palić a jak się przejechałam to poczytaj sobie wątek o ogniwie M.

Jedynie co dobrze wybrałam to sprzedawcę kotła-kolegę piszącego wyżej-Karoka który polecał mi RBR a ja się uparłam na M i to on wyratował mnie z fatalnego wyboru i po 5 tyg grzania M wymienił mi kocioł na 23 kw RBR który pracuje bez porównania lepiej.

 

Zadzwon do niego i posłuchaj co ma do powiedzenia i zaoferowania. Nie jestem jego rzecznikiem -nie chodzi tu o reklamę tylko o szczerą poradę forumowiczki palacza /dla mnie takiej nie udzielono/ która teraz naprawdę jest zadowolona z wyboru sprzedawcy i kotła RBR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, brać, choć nie ma badań, certyfikatów i deklaracji zgodności to jednak jest solidnym urządzeniem grzewczym[/url]

Sambor ciekawe co powiesz w takim razie na wyroby kotlarskie naszego forumowego kolegi Przemka?! Też nie maja certyfikatów i innych "potrzebnych" papierków. Za to te które je maja..... większość wie do czego te papiery można wykorzystać...

To tak jak z wv który wmawial wszystkim że jego diesle są ekogologiczne i nie truja. Na papierze wszystko super ideał. W rzeczywistości każdy zainteresowany wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto przepłacać za certyfikaty -ja już to wiem chyba ze masz dofinansowanie.

Jak wazny jest palnik to też już wiem a Tobie życzę  abyś i Ty był tak zadowolony z zakupu i pracy kotła jak ja teraz.

Nie idz moją drogą sprzed M-nie każdy sprzedawca wciska Ci to co nie schodzi- podaję Ci namiary na uczciwego, honorowego i rzetelnego sprzedawcę kotłów.Ja  go na początku nie posłuchałam i jak to kobieta przewrotna zamówiłam po swojemu ale kobieca intuicja mnie sromotnie zawiodła.

 

Karoka wyratował mnie z opresji a powiedz mi kto w obecnych komercyjnych czasach się tak zachowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie kupie ze względu na brak badań i blachę 5mm wszystko się okaze

W prawidłowo eksploatowanym kotle nie ma to znaczenia, wcale szybciej się nie skończy. W źle nawet blacha od czołgu niewiele pomoże.

Nie patrz kolego na takie rzeczy. Spójrz na dostępność części i podejście producenta. Na tym polu skam wygrywa. Każdy kocioł kiedyś się zużyje i nie pomogą mu w tym nawet stosy ekologicznego papieru do d****. Spójrz na koszt serwisu i eksploatacji a zobaczysz ze skam jest w czołówce pod tym wzgledem. A pozniej polecam poczytać o palnikach żeliwnych w ogniwach. O podejsciu firmy do klienta. To są ważne rzeczy. Tym kupuje się rynek i buduje markę. Nie ekologicznymi swistkami makulatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.