Skocz do zawartości
IGNOROWANY

By Palenie Bez Dymu Stało Się Normą - Petycja Do Ministra Środowiska


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

,,,, Przy całym szacunku do Pana @Andrzeja mam pytanie: czy Pan propagując myśl inżynieryjną na Forum, dla równowagi przemyca na akademickich sympozjach forumowe "wynalazki" i opinie? ,,,,

 

Drogi @def-ie, odnoszę wrażenie, że pomyliłeś mnie z inną osobą.

Ja tylko od czasu do czasu, tu na forum coś ciekawego zapodam, z czym się osobiście utożsamiam. 

 

 

,,,,  Mam też drugie pytanie. Ostani filmik YT z sympozjum, który Pan zamieścił, przedstawia szefa instytutu, który użył sformułowania : ,.. Na stanowisku badawczym potrafimy palić,....

 

Jak mi się wydaje, palenie powinno odbywać się zgodnie z instrukcją dla danego kotła. Jak my amatorzy palimy zgodnie z instrukcją, to jest zawsze porażka. Na czym polega palenie na stanowisku badawczym?

 

Jak mi się wydaje, takie spalanie powinno odbywać się jak w warunkach amatorskich a tylko z naukową aparaturą badawczo-pomiarową powinno się ustalać efekty. Jak wszyscy wiemy wszystkie te buble uzyskiwały certyfikaty,...

  

 

 Moim zdaniem, proces spalania paliw stałych w kotle ustawionym na stanowisku badawczym, nie będzie zasadniczo odbiegał od procesu spalania paliw stałych w kotle zainstalowanym w kotłowni Kowalskiego.

To jest tylko kwestia umiejętności operatora.

 

Warzywa "wrzucone" do garnka nie oddadzą w pełni smaku. Sprawny operator te same warzywa "włoży" do garnka. A to stanowi różnicę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem (lub regularnie) wrzuca,  jak na zdjęciu:

 

post-94-0-58931400-1490936655_thumb.gif

http://www.zerniki.gliwice.pl/smog/dymy.htm

I coś takiego ma wyłapywać ten filtr na kominie?

Czarno to widzę. Nie tędy droga, czas najwyższy na wymianę kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,....Panie @Andrzeju, czytając i oglądając terść linków, które Pan tutaj zamieszcza, korci mnie aby zamieścić pod nimi swoje uwagi. Nie czynię tego, bo nie mam kwalifikacji. Brak kwalifikacji powoduje, że jestem niewiarygodny. Uważam, że Pan mógłby po pewnych estetyczno-merytorycznych poprawkach "wrzucić" trochę forumowych "kamyczków" do bujającego w obłokach akademickiego ogródka. W sumie niby wszyscy mamy ten sam cel, ale działanie osobno to "uprawianie seksu na własną rękę",....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,....Panie @Andrzeju, ,,,,

 

Na wstępie mała dygresja.
Drogi @def-ie, odczuwam pewien dyskomfort, kiedy zwracasz się do mnie w sposób tak bardzo nobliwy. Tym bardziej, że mój pesel rozpoczyna się od liczby 59 . 
 

 

,....Panie @Andrzeju, czytając i oglądając terść linków, które Pan tutaj zamieszcza, korci mnie aby zamieścić pod nimi swoje uwagi.

Nie czynię tego, bo nie mam kwalifikacji. Brak kwalifikacji powoduje, że jestem niewiarygodny. ,,,,

Def, to nie jest forum naukowe.
Kwalifikacje, zastąp merytorycznymi wpisami, w sposób taki by zainteresować nimi adwersarzy.
 

 

,,,,  Uważam, że Pan mógłby po pewnych estetyczno-merytorycznych poprawkach "wrzucić" trochę forumowych "kamyczków" do bujającego w obłokach akademickiego ogródka. ,,,,

Def, ale ja lubię doglądać na ich ogródki, poletka, czy też grządki. 
Bujanie w obłokach (Chmurze) jest teraz trendi i jak najbardziej na czasie.
 
Poniżej dobry przykład z takiego akademickiego ogródka „Obrazowanie Smugowe”:
 
 

,,,,  W sumie niby wszyscy mamy ten sam cel, ale działanie osobno to "uprawianie seksu na własną rękę",....

Z tym seksem to nieco przesadziłeś, ale nie tylko Ty.
Parę dni temu dyrektor ICHPW pan dr Aleksander Sobolewski w wywiadzie radiowym, także użył podobnego słowa.
 
Zainteresowanych zachęcam do wysłuchania wywiadu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do szczytnego celu  autora tematu, dotyczącego ograniczenia zanieczyszczenia powietrza niską emisją, można by rzec, że cel w jakimś stopniu został osiągnięty.

Przynajmniej u nas na Śląsku a precyzyjnie w całym województwie Śląskim. 

 

Otóż przedwczoraj czyli,  dnia 2017.03.30  Zarząd Województwa Śląskiego przyjął projekt uchwały antysmogowej. 

W piątek 7 kwietnia zajmą się nim radni podczas Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego.

 

 

Jeżeli radni Sejmiku Województwa Śląskiego przyjmą projekt  uchwały bez zmian to od 1 września 2017 zakazuje się stosowania cało rocznie ta terenie województwa Śląskiego

 

,,,,

1) węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla,

2) mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich

wykorzystaniem,

3) paliw, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 mm wynosi

więcej niż 15%,

4) biomasy stałej, której wilgotność w stanie roboczym przekracza 20%. ,,,,

 

 

O innych zaleceniach projektu i wymianie "prawie wszystkich" kotłów, w których następuje spalanie paliw stałych, poniżej. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem strony Ministerstwa Energii.

 

Czy w przyszłym sezonie grzewczym będzie występowało zjawisko SMOGU, moim zdaniem TAK.

Czy będzie występowało rzadziej lub mniej intensywnie, wątpię.

 

Media zawsze zajmą się gorącymi tematami, ale MY, także jesteśmy coraz to bardziej świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza.

 

 

 

2017.02.01 Ministerstwo Energii przesłało do Rządowego Centrum Legislacji  

 

Projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw.

 

,,,,

Pakiet rozwiązań prawnych umożliwi: 
 
- monitorowanie i kontrolowanie jakości paliw stałych ze szczególnym uwzględnieniem ograniczenia emisji zanieczyszczeń oraz gazów cieplarnianych,
- ograniczenie napływu węgla niesortowanego na teren Polski. ,,,,
- uporządkowanie rynku paliw stałych i umożliwienie konsumentom uzyskania informacji na temat jakości sprzedawanego paliwa w oparciu o obligatoryjne posiadanie przez producentów charakterystyki jakościowej przekazywanych do obrotu paliw stałych.
 
 
Pakiet obejmuje rozporządzenia:
 
- w sprawie metod badania jakości paliw stałych,
- w sprawie sposobu pobierania próbek paliw stałych,
-  w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych.
,,,,
 
źródło:
 
Zestawienie uwag zgłoszonych do projektu nowelizacji ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość paliw...znowu to samo.

Kiedy w końcu będzie normalnie, czyli kotły, do którego wrzucone byle jakie paliwo da CZYSTE spaliny?

 

Czy takim potężnym wysiłkiem finansowym jest dla państwa dołożenie paru miliardów do masowej wymiany kotłów?

Około 200 tys. kotłów rocznie- tyle ich  wymieniają ludzie w Polsce. Pomnóżmy przez 5 tys. zł, daje to 1 miliard.

 

Nie chcę tu politykować, ale na 500+ rocznie wydaje się ponad 20 miliardów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spaliny mają być czyste kiedy paliwo nie jest kwalifikowane ;)

 

Drobiazg, załatwi się to urzędowo, pieczątką na każdej bryłce węgla...

Dla ułatwienia roboty ostatecznie może być pieczęć zbiorowa, na worku.

Służby też będą miały łatwiej, będą tylko kontrolować obecność pieczątki i ewentualnie jej autentyczność.

Dymem nikt sobie nie będzie zawracać głowy, tak jak dotychczas przy dymieniu węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiceminister rozwoju, Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że państwo pomoże wymienić stare kotły na nowoczesne, piątej generacji, w których nie można spalać złego paliwa, bo się po prostu wyłączą.

- Do sprzedaży do takich kotłów węgiel będzie konfekcjonowany, sprzedawany w mniejszych paczkach gotowych do podajnika. Będzie to węgiel kruszony. Obecnie kopalnie sprzedają 10 proc. do użytku indywidualnego, do ogrzewania domów i mieszkań. Dodamy do tego wprowadzenie specjalnej taryfy nocnej do ogrzewania prądem, znacząco ograniczającej cenę energii elektrycznej. Energia elektryczna w Polsce pochodzi bazowo z węgla, więc bilans sprzedażowy będzie widoczny – wyjaśnia gość.

- Problem palenia wszystkim tylko nie paliwem w piecach jest również problemem ludzi biednych, ubóstwa energetycznego. Wprowadzimy przymus legislacyjny jakim będzie rozporządzenie, a z drugiej strony będzie wsparcie, dla tych których nie stać na paliwo inne niż dobre i zdecydowanie nie stać ich na taki kocioł. W efekcie chcemy, żeby te osoby mogły sobie zainstalować takie kotły i żeby było ich stać na zakup dobrej jakości paliwa – podkreśla.

 

 

http://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/bedzie-zakaz-sprzedazy-paliwa-podlej-jakosci-do-domowych-kotlow,92012.html

 

Nie powiem, to miło, że zaczyna się zauważać stronę ekonomiczną problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zapala się błyskawicznie "dioda" kto za to zapłaci pewnie znowu ; emeryci ,ludzie ogrzewający ekologicznie ,bo przecież nie ministerstwo finansów mające już ponad bilion zł deficytu.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa to może być tyko przykrywką niemożliwości wykonania "nowoczesnych kotłów"

 

 piątej generacji, w których nie można spalać złego paliwa, bo się po prostu wyłączą.

 

Ludzie pozwólcie mi taki kocioł kupić to sprezentuję 2-3 sztuki moim sąsiadom  aby mieć czystsze powietrze wokół domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor ja będę dosadzał w tym roku kilka tysięcy nowych pochłaniaczy CO2 , pyłów zawieszonych. Wystarczy pokręcić głową w koło zobaczysz lak ludzie zakręcają sobie kurek z tlenem przynajmniej 80 % z nich nowego drzewa nie posadzi. poz Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u nas taki zwyczaj, mało kto czyta cokolwiek, a jeżeli już. to nieuważnie.

 

Na stronie muratora http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?68-Ogrzewanie&s=6c927946e7afb32a80d0a31146575b83

jeden z działów nosi w tytule od paru lat słowo "ekserckie" i też jakoś nie ma nikogo, kto by to poprawił.

 

Ps. Parę lat temu zlikwidowano w pobliskiej miejscowości firmę od dystrybucji gazów.

Firmy nie ma, ale za to na ogrodzeniu jest do dzisiaj wielki napis "GAZY TECHNICZNE"

Ktoś nas olewa ..

 

(Napis na murze: "Zasada nr 4- wytrzymajmy")

Polecam.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radni Sejmiku Województwa Śląskiego przyjęli projekt uchwały antysmogowej dla całego województwa Śląskiego.

Głosowało 41 radnych

Za - 41

Przeciw - 0

 

Video-relacja z obrad Sejmiku Województwa Śląskiego poniżej:

http://www.jaw.pl/2017/04/xxxvi-sesja-sejmiku-wojewodztwa-slaskiego-relacja-na-zywo/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W minorowym nastroju czytam te nowości, zmagam się na koniec sezonu aby spalić 2 t czegoś co moim zdaniem nie powinno trafić do sprzedaży detalicznej, wcześniej zużyłem 4,5t węgla, też no name,

ale bardzo podobnie palącego się do tych zapoznanych i zaakceptowanych wcześniej, tak mi się udawało od 3 lat, no i  masz na finiszu niespodzianka, skwierczy, dymi, spieka, zostawia "koks", sadzy od groma.

Zapewne nie palę super czysto, ale się staram, jednak do tego potrzebny jest mi odpowiedni węgiel, taki płomienny 31.2, jak za starej Polski, kiedyś w swoim najbliższym otoczeniu miałem 5-6 kopalń,  jechał

tam woźnica i po prostu taki przywoził, przez lata i do znudzenia to samo.

A teraz mądrale które pod swoje potrzeby bez końca usprawniają górnictwo urodziły wytyczne i kolejne wspaniałe normy dla Polaka szaraka, nikt w tym tempie nie umiał przymusić i dobrać się do tyłka

handlującym, żeby do domowych kotłów nie mogli sprzedawać różnych "wynalazków", nie zakazuję, ale niech je spalają super-palacze, ze "spec certyfikatami", za to prędziutko rodzi się uchwała, że ja

będę musiał kupić V klasę, dla mnie to efekt działania V kolumny złożonej z lobbystów, harujących dla producentów tych niejednoznacznie nowoczesnych i nowatorskich urządzeń, które ponoć zaczynają

wyrastać jak grzyby po deszczu.

Tego syfu w powietrzu byłoby pewno mniej gdyby ktoś zadbał o to jakie paliwo krąży po rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.