Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Będzie Najodpowiedniejszy ? 300M2


wojmar13

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się pobawiłem tym kalkulatorem to mam  to http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1673

Ale nie uważąłbym tego wyniku za wiarygodny w 100% - po prostu ten "kalkulator" sprawdza się przy nowych konstrukcjach w regularnym kształcie

Przy starszych budynkach lepiej poświęcić trochę czasu i liczyć moc kalkulatorem Regulusa lub SDG Purmo,

Wtedy mamy moc dla każdego z pomieszczeń osobno i dodatkowo można wtedy sprawdzić czy są w pomieszczeniach prawidłowo dobrane grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej sam używałem regulusa bo na ciepło właściwe wychodziły mi cuda . Poza tym wynik jest dokładny a w przypadku zróżnicowanej konstrukcji budynku tylko liczenie na piechotkę i zsumowanie daje właściwe pojęcie o zapotrzebowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę że "tam" więcej głupot piszą niż myślałem,np:palenie drewnem,rck,i.t.p.

Teraz  wiem dlaczego na moją chatę nie ma konkretnej odpowiedzi,bo takie coś nie istnieje w tym programie,modulu,śmiechu warte. :D  :D  :D

Czasem się zastanawiam,czy kolega automatyk nie ma racji z tym 25 kw. na 100-500 m 2,na pewno jest to jakieś uniwersalne rozwiązanie.  :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jarek,nie piszę bredni. ;)

W roku pańskim 2003 zamontowała u mnie pierwszy kocioł na paliwa stałe =poprzednio chciałem być eco więc założyłem termę Vaillant na gaz płynny,trwało to 5 lat,skończyła się umowa i przestałem pracować na dystrybutorów zbiorników i gazu,koszty=kilkanaście tysi na rok.  :lol:

Firma zamontowała kws Spyra 25 kw.,do ówczesnych 100 m 2,na szczęście zacząłem się uważnie interesować tym tematem i nakazałem zamontować również bufor,który akurat szef posiadał,z demontażu zalanej powodzią hydroforni osiedlowej,za symboliczne 500 PLN.

2 razy fachowcy montowali,2 razy po swojemu 3 raz po mojemu=według schematu buderusa.

Po ostatnim montażu,jeden z fachowców stwierdził,że to bimrownia,nie ma prawa grzać. :D  :D  :D

Po rozpaleniu był w szoku i powiada kur.. jak to grzeje a ja na to panie majster to tylko tak może grzać. :D

Oczywiście wtedy instalacja z buforem ich przerastała,uważali że najpierw grzejemy bufor,później instalację.

25kw. na 100 m 2 jak piszesz blaszaka spokojnie ogrzeje ,jednak nieocieplony dom bez bufora, zagotuje. ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa historia :) O buforach , czystym =ekonomicznym spalaniu dowiedziałem sie dopiero w ubiegłym roku . Cała moja wiedza teoretyczna na ten temat to kilkumiesięczne wertowanie internetu a potem samodzielna modernizacja kotłowni , a tak naprawdę wykonanie jej od nowa łącznie z podziurawieniem nowego , pachnącego farbą kotła ( podobno mercedes wśród kotłów ) .Działa mi to perfekcyjnie , drugi raz zrobił bym tam samo :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kiedys pisałem kilka lat temu

co byś powiedział na kocioł 70kw miałowiec do domu ok 110m2 ????

jak pisałem to jakie 5 lat temu to wszyscy ze nie ma prawa dizałac tez tak myslałem, i co gosc 9 rok juz pali w tym kotle co co sobote rozpala taczkę lub dwie miału i to sie cały czas bezdymnie tli kocioł mmiał zgnić komin sie rozlecieć i jak na złosc nie rozleciało sie nic .

Fakt że jak gosc mi o tym mowił to tez go wysmiałem az mnie wtedy zaprosił i pokazał co i jak nie popieram takiego rozwiazania ale skoro tak chciał i ceni sobie stałopalnosc i to że nie kopci na poł wioski bo faktycznie nie kopci to jestem wstanie nawet takie rozwiazanie zaakceptowac (ale nie popieram )

wiec prosze nie demonizujcie bo skoro dom ma pobierac np 4-6kW to chłopie sobie grzałki załoz a nie kopciucha wstawiaj do domu  a bufory czy tez nie

smiechem na sali zabijam kazdego kto wywalił stare rury i grzejniki zeliwne bo bedzie mniej wody i bedzie taniej a pozniej zdziwiony dokłąda bufor bo jednak instalacja o duzym zławdzie wody jest stabilniejsza

osobiscie tez mam buforek/sprzegło 300l do tego około 900l wody w instalacji i uwazam że jest to roziazanie idealne ,przy pracy pompy wszytko idzie wg elektroniki a przy pracy HG jak teraz sterowane z kotła o głowice na kazdym grzejniku i rewelacja temp stabilna 23st +/-0,2st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro wiesz lepiej kolego nic nie poradzę. :D

Ja paliłem w miałowcu,bo omawiany Spyra jest "idealny do spalania miału"  :D  :D  :D

http://spyra.informatorbudownictwa.pl/charakterystyka

i powiem ci na ucho,bez dymu to on spala koks,żar,poza tym to lokomotywa,bez bufora istna tragedia.  :huh:

Pomimo to komin zawalony smołą totalnie.

Jak będziesz w czymś takim palił to możesz coś opartego na faktach napisać,gdybym słuchał  wszystkich kolegów to wszyscy mają idealne kotły i spalanie. :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pisałem że byłem tak kilka razy i tydzien temu tez

i jakos komin cyzsty dymu nie widac i zadnej tragedi nie ma az mnie dziw wziął ze kocioł jeszcze zyje ale jest to gornokanałowy wiec nie ma sie w nim co popsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedź jeszcze raz i rozpalcie razem i wsypcie te 2 taczki miału,jak możesz zrób filmik,bo w bajki już dawno nie wierzę. :D

Powiem ci tylko tyle co do mojego starego miałowca,po rozpaleniu kopcił jak lokomotywa,bo górniak i taczka miału na ruszcie wodnym,bo żaden dmuchawiec tego nie przedmucha bez dodatkowych kanałów napowietrzających na całej wysokości komory zał.,bo cały czas kopci, bo wyłączona dmuchawa odcina całkowicie powietrze ,bo,bo, bo=jest ich wiele. :huh:

To przykład polskiego prymitywnego kotła,bezmyślnie skonstruowanego do palenia miału,takie konstrukcje należy bezwzględnie zakazać,a nie palenia węglem. ;)

To tyle na temat spalania bezdymnego miału w śmieciuchu z cudowną dmuchawą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze kazdy kopciuch kopci przy rozpaleniu

po drugie nie wiem co ty widziałeś ale miałoweic jak naswa wskazuje to ma dysze nad paleniksiem jeden lub dwa rzedy nie widziałem jeszcze miałowca ktory nie ma dysz

i nie bede z tobą polemizował na temat tego przypadku bo osobiscie wole zeby miałowiec był wiekszy i niech rozpala co 3 dni niz mi kopci cidziennie brazowo szaro niebieskim dymem codziennie o 16 i swiata nie widać i prosze cie nie teoretyzuj bo mam dosc twoich teori

jak chcesz to sobie przyjedz i zobaczysz te wasze rady o piecykach o kształcie stolików nocnych i k..... codzienną zadyme i tak przez dwie godziny

i czekam z utesknieniem aż zlikwodują miały floty i inne dziadostwa do palenia 

a i jeszcze teraz moda na super hiper kopciuchy typu dolniak co jak rozpalaja to kopcą na zołto no rewelacja

wiec jak nie wiesz o czym piszesz i nie wiesz jak sie zyje wg rad internetu to sie .......  bo nie bede przeklinał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyk nie pij tyle,bo znowu coś bełkoczesz *** :blink: =patrz co podkreślone,to twoje błędy ortograficzne  :huh:

A teoretykiem to ty jesteś  i o paleniu w miałowcu to tylko słyszałeś od kolegi więc nie zawracaj dupy i nie pisz pierdół na temat 70 kw. na dom 110 m 2 z bezdymnym spalaniem,bo wszyscy z ciebie leją instalatorze- ekspercie. :D

Odniosłem się do mojego kotła Spyra 25 kw. z nadmuchem,gdzie stoi jak byk napisane:paliwo podstawowe wungiel,miał,ta konstrukcja nie posiada pw ani żadnej komory dop.,wymiennik poziomy to kpina,jak masz wojtek inne zdanie to twoja sprawa,ja to przerabiałem najpierw z miałem później z drewnem,co było o wiele lepsze,ale bez dmuchawca,kpw dorobiona,również pp przez drzwiczki paleniskowe,jak i rura wezyra doprowadzona przez wyczystkę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podałem anegdotę  z życia wziętą jako ciekawostkę  i tyle w temacie

a nie dobór kotła

a zdolny człowiek czyta tylko dwie litery pierwsza i ostatnią  co jest w środku nie jest istotne  dla sensu wypowiedzi (udowodnione naukowo)

a na temat miałowców nie będę polemizował bo zadowolonych palaczy tutaj nie zobaczysz tylko takich z problemami .Ja swoje wiem a o 16 godzinie widzę efekty i jest coraz gorzej z roku na rok

Wiec jak chcesz dac rady to przyjedz do mnie na osiedle i daj rade wszystkim bedzie czysto to uzyskasz moje poparcie, mnie nie musisz dawac rad bo Ja nie kopcę ,

popdowiem że wystarczy że doprowadzisz osiedle do stanu z przed 6-8 lat gdzie dym z poszczególnych komnów  był sporadyczny dwa gora trzy razy w tygoniu

Naprawdę daj rade im wszystkim i jeszcze skrzynkę ulubionej wódki Tobie  stawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.