Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka W Całym Domu Czy Tylko Na Parterze ?


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Tak masz rację o tej bezwładności . Nie znam nikogo kto tak zmienia temperaturę często. Jest to bezsens moim zdaniem. Bo tam gdzie śpię mam 19 stopni. Tak gdzie często przebywam mam 21 dziecko w swoim pokoju 21. W pokojach nie użytkowanych 15. Wszystko zasilane na wodzie 35 stopniach. Jak robiłem ogrzewanie podłogowe to każdy mówił ze weź grzejniki na górę ogrzewanie podłogowe się nie nadaje. Teraz każdy mówi żeby też zrobił na górze. Wracając do tematu polecam ogrzewanie podłogowe z regulatorem pokojowym w każdym pomieszczeniu zdaje egzamin pod warunkiem że jest dobrze zrobione projekty itp. Czego żałuję to że mam kocioł na paliwo stałe. Teraz bym tego błędu nie zrobił. Do takiej instalacji bufor grzalka i jest ok. Tak zrobię jak się kocioł rozleci. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację o tej bezwładności . Nie znam nikogo kto tak zmienia temperaturę często. Jest to bezsens moim zdaniem.

Niektórzy lubią w dzień 22 a w nocy 18. Wtedy z podlogowka jest ciężko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieudacznik13 a nie masz skoków temp co jakiś czas? Bo regulatory odcinają całkowicie dopływ wody przez siłownik na rozdzielaczu po osiągnięciu zadanej temperatury w pokoju, a jak wiadomo podłoga jeszcze oddaje długo. Moim zdaniem nie da się poprzez regulator pokojowy mieć stałej temp cały czas. Muszę to przetestować dokładnie w 1 pokoju, może dziś zakupie głowice Elektr. Bo regulator pokojowy Elektr. gdzieś tam mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic cały czas jest stała temperatura. Sprawdzałem termometrem normalnym. Ja mam wszystko po kablu zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam chodzi o to że podlogowka nie da się sterować w każdym pomieszczeniu z osobna zmienną temperatura na już. Nie da się mając 22 stopnie w pokoju zejść w godzinę np 2 stopnie w dół jak to może mieć miejsce przy grzejniku. Nie da się na życzenie mieć zadanej temperatury ponieważ jest duża bezwładność i trzeba czekać długi czas. Grzejnikiem dogrzejesz z 22 do 24 stopni w chwilę, a podlogowka musiał byś czekać całą noc i to nie wiem czy nie mało.

Da się zejść poniżej 22st. nawet w ciągu 1minuty-otworzyć okno ;) Gorzej z powrotem do tej temp) Mam nadzieje ze troszku humoru nie zaszkodzi forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja myślę o kotle na ekogroch lub gaz

Wcześniej dałeś link i masz zapotrzebowanie w przeciętny dzień zimy na poziomie 3,6kW. Zakisisz i zasmolisz tego ekogrocha ;)

Także do kotła dochodzi bufor a to już dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym Ty jeszcze chcesz żeby Ci doradzać, znasz plusy i minusy podlogowki. Jeżeli nie wachlujesz temp w domu tylko lubisz stabilną to bierz podłogowe, komfort, ciepła podłoga, brak szpecacych grzejników. Ustawiasz raz krzywą grzewczą dopasowaną do swoich potrzeb i Masz na zawsze. Ja bym nie zamienił podlogowki na grzejniki za żadne skarby. Jak stanę w miejscu w którym na kawałku nie ma rur grzejnych to aż mnie trzepie na myśl ze mógłbym mieć taką lodowata podłogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uklad mieszany. Podłogowe ogrzewanie na parterze jest ok, jestem zadowolony. Na pietrze mam grzejniki. Miesiąc temu dokladalem zawor 3d i siłownik na obieg grzejnikowy. Teraz mam na pietrze stałą temperature. Wczesniej byly skoki temp. i troche to denerwowało, a teraz stala temp. i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokoje to grzejniki, a podłogówka w kuchni, wiatrołpaie i łazienkach. Na grzejniki idzie ok 40st, więc jest przyjemnie. W hallu na piętrze nie mam ani grzejnika ani podłogówki i tam jedynie dołożyłbym OP. Minusy grzejników: zabierają miejsce i są widoczne, plus - szybka reakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.