Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ani Defro ani Techsterowniki nie mają turbinki lub nie chcą jej sprzedać. Jedynie pozostaje kupno oryginalnego wentylatora do K1Pv3 za ponad 300PLN. Na to mnie nie stać. Pozostanę z v2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wentylator ale ni taki zwykły

1 ma mieć impulsy obrotów halotron

2 ma mieć łożyska kulkowe

3 ma rozstaw 100mm

4 łożyska mocowane na obudowie

5 trzeba wymontować korpus z uzwojeniem

6 kształt skrzydełek i ilość jest ważna

7 zasilany 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zasadniczo to nie moja brocha, ale... Zwykły, zwykły, bo na niezwykły nie wygląda. Nawet pierwszy lepszy sunon z TME ma taką samą ilość łopat. Z cewek wykastrowany pewnie dla zmniejszenia oporu, ale ciekaw jestem czy ważniejszym powodem nie było miejsce na halotron.

Więc pomyślmy..

1. Oczywiście (jeśli dobrze zrozumiałem)

2. Nie ma problemu

3. 100 czy 105mm?, bo 105 mają wentylatory o boku 120mm.

4. ?

5. Też nie problem

6. Największy problem, jednak mimo sporej ilości do wyboru... różnych grup łopatek jest tylko kilka?

7. Żaden problem. np HALL SS460 ma zasilanie 3-24V i kosztuje ze 2zł.

 

No ale całość rozbija się o, to że wypadało by mieć wzór do zabaw. Prędzej czy później ktoś komu szkoda 3 stówek, we współpracy z posiadającym go kolegą jednak z "hakują" ten sprzęt   :)

Edytowane przez bolecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy we mnie, raczej powiedzial bym w prtfelu, nie jestem zwolennikiem kombinowania, dlatego uskladalem te trzysta zlotyh i kupilem komplet wentylator z przeplywomierzem. Taka moja opinia, wiem ze to troche kasy, ale warto je w tym przypadku wydac

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka firma produkuje ten wentylator z przepływomierzem? Może do producenta bezpośrednio uderzyć? Też właśnie zdecydowałem się na zmianę v2 i v3 a tu taki koszt się robi.

Edytowane przez wodzuwolomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,producent na swojej stronie nie ma tego w ofercie,dmuchawa ta jest robiona dla Defro,pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wracam z tematem przeróbki v2 na v3. Po kilku dniach od złożeniu zamówienia przez stronę www defro, niespodziewanie przyszła do mnie turbinka do modyfikacji WPA HL120. Koszt 113PLN z przesyłką :)

Zaraz przejrzę zdjęcia Waszych przeróbek i biorę się do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gizmo jesteś mocno niecierpliwy robisz wielkie zamieszanie, jak mówiłem czekasz to czekasz na przesyłkę a nie robisz wielkie Halo i niepotrzebną dyskusję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzymig, dziękuję Ci jeszcze raz za pomoc, bo dzięki Twojej radzie mam swoją upragnioną turbinkę...

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbinka zamontowana, nowy soft wgrany (K1Pv3). Co do oszczędności to sprawdzę dopiero za dwa miesiące jak rozpalę kocioł na zimę. Muszę jeszcze skombinować osłonę wiatraczka bo nie dostałem w komplecie, ale to już duperelka :)

A i jeszcze napiszę, że w tym roku zamówiłem na zimę ekogroszek z pgg. W tym tygodniu powinien przyjechać.

Edytowane przez gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuższym grzaniu samej wody mogę potwierdzić że spalanie dobowe to 3kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nex jak masz ustawiony piec? Nie chodzi mi tylko o temperaturę ale też inne parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na samo cwu bojler 140litrow,spalanie takie samo jak u nex1983,mozna to nazwac kiszenie opalu,strasznie smoli kociol ,mój kocioł to ddu15kw,pale w trybie letnim z pidem pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie na samo cwu bojler 140litrow,spalanie takie samo jak u nex1983,mozna to nazwac kiszenie opalu,strasznie smoli kociol ,mój kocioł to ddu15kw,pale w trybie letnim z pidem pozdrawiam.

Dokładnie, smoli okropnie, aż żal pieca ;/ Mam nadzieje że to się wypali w zimie jak piec będzie na obrotach, bo inaczej rezygnuje z grzania takiego wody latem.

 

Dziś rozgrzałem piec do 90 stopni żeby przetestować zabezpieczenia. Wszystko fajnie zadziałało, tylko nie wiem dlaczego nie mogę ponownie załączyć ogranicznika temperatury STB po ostygnięciu pieca. Wciskam go i nie reaguje, wyskakuje cały czas, przez to nie ma opcji załączenia wentylatora bo on go odcina. Jak go trzymam wciśniętego wentylator sie załącza. Jutro dzwonię do defro, bo to chyba jest też na gwarancji. Przecież to nie jest jednokrotnego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z defro przyjechali i wymienili wadliwy termik stb :)

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Kolegów po przerwie :)

 

Rozpaliłem ponownie kociołek.

Ekogroszek jaki zakupiłem na zimę  to Gold 28-30 MJ/kg z Wesołej

 

pierwsze spostrzeżenia - nadmuch ostro w dół przepływomierz kręci się powoli a i tak dmucha ostro

Przy fabrycznych nastawach koksował i wywalał gluty z retorty :)

Pomimo że czuć kaloryczność to to trochę sie spieka ale ogólnie jest ok - na 1% wentylatora temp spalin dochodzi do 90 st.

tak na prawdę sprawdzę jak zrobi się zimno.

 

Czekam na nowe aktualizacje choć widzę że część bawi się już w v4.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.