Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja proponuję soft v3 i "turbinkę".

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że mój sterownik kręci podajnikiem tylko w jedną stronę - z tego co się orientuję K1PV3 potrzebuje też cofania i hallotronu podajnika.

Jak ten nowy soft niby ma obniżyć temperature podajnika? Jak były mrozy i rozgrzewałem dom to z PID było ok ale jak się hałupa nagrzała to na utrzymanie temperatury zużywam

pełny podajnik czyli około 180kg na 10 dni a metrów mam 315. Jak narazie widze tylko jedno mozliwe rozwiązanie - zmienić rurę i ślimak na mniejszy przekrój.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmniejszałeś moc kotła? Do ilu Ci się nagrzewa podajnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18kg przy 300m to chyba nie jest dużo moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Defro i zorientuje się czy możesz dodać zapalarkę to by rozwiązało Twój problem i teraz i latem. Ja mam też 25 tylko duo uni r i podobna powierzchnię ogrzewam piec chodzi od 7 do 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja proponuję soft v3 i "turbinkę".

Pozdrawiam

Soft v3 i turbinka nie jest rozwiązaniem na każdy problem związany z piecem. No chyba ze zamontuje turbinkę na rurą podajnika żeby ją chłodzić :) Edytowane przez Erpolis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musiałem zrezygnować z aktualizacji, pid'a itd - zatrzymałem się na sofcie 2.4.1 wszystko przez to że przy PID dmuchawa nie zatrzymuje się na 0% tylko 1%.

Mam na tyle małe zapotrzebowanie na ciepło że moje DDU 25 palnik rynna za rzadko podaje bo temperatura nie spada, a 1% powoduje nadmierne nagrzewanie podajnika.

Na dwustanie jest lepiej z temperaturą podajnika. Zastanawiam się tylko czy nie ma problemów z temperaturą podajnika na piecach przy grzaniu CWU latem i czy w ogóle jest możliwe grzanie latem na PID.

Możesz spróbować zmienić na pid w ustawieniach serwisowych min obroty wentylatora. Nie wiem czy się da na zero ale możesz sprawdzić. Chodź nie wiem czy to jest kwestia wentylatora a nie zbyt małego zapotrzebowania na ciepło. Jeżeli chcesz obniżyć temperaturę podajnika to możesz mieszać groszek ze zbożem (owies jeczmien pszenica) bardzo dobrze chłodzi. Jak paliłem samym zbożem to temperaturę podajnika miałem 17° a na groszku mam 38-40°
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft v3 i turbinka nie jest rozwiązaniem na każdy problem związany z piecem. No chyba ze zamontuje turbinkę na rurą podajnika żeby ją chłodzić :)

Myślę że kolega powinien obniżyć moc kotła. Zbyt mocno dmucha i eko szybko się wypala, a tym samym nagrzewa się rura. V3 przy obniżeniu mocy powinien wykryć jak żar się cofnie i odkryje otwory nadmuchowe, a zaraz po tym powinien przepchać eko.

Tak jest bynajmniej u mnie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam palnik uni (rynna)

Też mam teraz mały odbiór ciepła i często pracuje nadmuch 1%. Ale nie wchodzi w nadzory. Moc ustawiona na 80%.

Temp. rury od 35°do 45° skacze. Myślę że to nie jest aż tak wysoka temp.

Oczywiście mogę się mylić inny piec, instalacja i ciąg kominowy.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadmuch wiekszosc dnia jest 1%, na tym polega Pid że cały czas piec pracuje. 0% czyli wyłączony to masz jak wejdzie w nadzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaladowalem podajnik w zeszła sobotę rano, wiec jest już 8 dni, a węgla jeszcze pół zasobnika więc na kolejne 8 dni spokojnie wystarczy. Wychodzi koło 8 kg /dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi jeszcze 2 sterowników pokojowych, w kuchni i jednym pokoju. Na następną zimę kupię ,założę i będzie jeszcze oszczedniej.

Ja mam teraz sterowanie za pomocą pogodowki z silownikiem zaworu mieszajacego współpracującego z krzywą grzewczą abym miał niezależnie od warunków zewnętrznych w domu 22 stopnie. Do tego mam jeszcze sterowniki pokojowe salusa z zaworami termoelektrycznymi na petlach w rozdzielaczach, oprócz 2 pomieszczeń o których pisałem wyżej. Dużo to daje bo w ciągu dnia pomieszczenia od południa praktycznie w ogóle się nie zalaczaja.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam palnik retortowy i temp podajnika nigdy nie przekroczyła 40st. dzieki temu ze moc kotła mam na 60% nie wchodzi praktycznie w nadzór wiec na niskiej mocy palnik tak sie nie rozgrzewa i tylko czasem pracuje na 1% wiec mysle ze parametr mocy kotła pozwoli zmniejszyć temp. podajnika bo częściej przesuwa ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex tez mysle o instalacji sterowania podłogowego tylko musiał bym bezprzewodowe mieć bo nie ma instalacji pod to teraz żałuje ze nie zrobiłem od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że on nie pisze o tym że wchodzi w nadzór tyło że nagrzewa się podajnik.

Nex jakie masz teraz spalanie na dobę?

No tak. Zbyt szybko wypala się eko (duża moc) i żar jest blisko rury. Potem po osiągnięciu zadanej stopniowo zchodzi nadmuch do 1% i takim nadmuchem utrzymuje żar (PID) potem lekko podaje eko, ale nie wystarczająco aby oddalić żar od rury bo nadmuch 1% nadal wypala eko.

Tylko spokojnie :) tak ja to rozumiem :)

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z mocniej nagrzewajaca sie rura podajnika dotyczy tylko kotla o mocy 12 kW w 15 i wyzej nie ma takich problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaladowalem podajnik w zeszła sobotę rano, wiec jest już 8 dni, a węgla jeszcze pół zasobnika więc na kolejne 8 dni spokojnie wystarczy. Wychodzi koło 8 kg /dobę.

100kg ÷ 16 dni to mamy 6,25 kg na dobę, a nie 8kg. Zaraz Ci wyjedzie, że mniej spalasz niż ludzie w lato na podgrzanie samej wody. Mi szczerze nie chcę się w to trochę wierzyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmniejszałeś moc kotła? Do ilu Ci się nagrzewa podajnik?

Mocy kotła nie zmniejszałem, podajnik na Pid miał temp 58-65 jak dochodził do 75*C wtedy był generowany alarm i wypychanie grochu w popielnik. Powtarzało się to raz dziennie.

W dwustanie jest lepiej bo wentylator często chodzi na 0% i do tego klapka wentylatora zamyka dopływ powietrza.

Na serwisowej Defro potwierdzili mi że najlepiej zrezygnować z PID. Temperatura podajnika na dwustanie jest w sumie niższa ale wg mnie wciąż nieakceptowalna.

Ogólnie z problemem sobie poradzę chciałem tylko zwrócić uwagę na to że PID nie zawsze i wszędzie się sprawdza i z tego co widzę to CWU latem nie uciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kg ÷ 16 dni to mamy 6,25 kg na dobę, a nie 8kg. Zaraz Ci wyjedzie, że mniej spalasz niż ludzie w lato na podgrzanie samej wody. Mi szczerze nie chcę się w to trochę wierzyć :-)

Od 2 ostatnich zaladowan ładuje po 125kg, mam dłużej spokój.

Zaladowalem 125 kg ubiegłej soboty. Ty nie musisz w nic wierzyć, nigdy nikogo nie klame bo po co miałbym to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafkogm masz tu moje załadowania od momentu kiedy zacząłem palić w piecu, od początku notuje każde załadowanie:

post-65332-0-23405600-1457274225_thumb.png

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle zostało węgla na dzień dzisiejszy od ostatniego zaladowania.

 

Powiedz mi w co Ty nie wierzysz jak na zewnątrz 10 stopni, piec ledwo cmoka. Mój dom ma zapotrzebowanie w największe mrozy koło 5kw

post-65332-0-53177500-1457274551_thumb.jpg

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.