Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko Pz 15 Kw Z Pid - Problemy I Wątpliwości


mijozef

Rekomendowane odpowiedzi

Ta "kalibracja" wykonuje się zawsze po utracie zasilania i nieregularnie w czasie pracy - u mnie w K1pv4 zdarza się co parę dni. Moim zdaniem zwykły błąd softu - tak nie powinno być.

Też konsultowałem te spiekanie opału i kilka innych kwestii np. dodanie opcji spalania dobowego, chwilowego itp. które te funkcje posiadają inne sterowniki. A też tak jest u Ciebie (gdy ekran na wyświetlaczu wygaszony po dotknięciu zaniżają się temperatury= co, cwu,za zaworem, spalin? Sprawdż to u siebie i napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wcześniej też zdarzało się rzadziej. Gdy już w miarę ogarnąłem spalanie to taka sytuacja ma miejsce codziennie mniej więcej o tej samej porze. W sumie to nie wiedziałem z skąd ten spadek temperatury, ale ostatnio akurat byłem na budowie w tym czasie i zauważyłem, że to zawór 4D żyje własnym życiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wcześniej też zdarzało się rzadziej. Gdy już w miarę ogarnąłem spalanie to taka sytuacja ma miejsce codziennie mniej więcej o tej samej porze. W sumie to nie wiedziałem z skąd ten spadek temperatury, ale ostatnio akurat byłem na budowie w tym czasie i zauważyłem, że to zawór 4D żyje własnym życiem :)

Nie chodzi mi tylko o sam zawór ale o wszystkie odczyty temperatur (bo dotknięciu wyświetlacza jak jest wygaszony spadają temp o 2 stopnie a jak nic się nie dotyka na wyświetlaczu i powróci to wygaszenia po ok 1 minucie to temperatury rosną spowrotem o 2 stopnie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tylko o sam zawór ale o wszystkie odczyty temperatur (bo dotknięciu wyświetlacza jak jest wygaszony spadają temp o 2 stopnie a jak nic się nie dotyka na wyświetlaczu i powróci to wygaszenia po ok 1 minucie to temperatury rosną spowrotem o 2 stopnie w górę.

Takiej sytuacji nie zauważyłem, ale generalnie jak dotknę wygaszony wyświetlacz i się podświetli to od razu wzbudza to wentylator. Zawsze w jakimś stopniu musi podnieść wentylator obroty. I po pewnym czasie się stabilizuje. W ogóle mam maksymalnie ograniczone dmuchanie a i tak jeszcze trochę za duże tego wiatru jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej sytuacji nie zauważyłem, ale generalnie jak dotknę wygaszony wyświetlacz i się podświetli to od razu wzbudza to wentylator. Zawsze w jakimś stopniu musi podnieść wentylator obroty. I po pewnym czasie się stabilizuje. W ogóle mam maksymalnie ograniczone dmuchanie a i tak jeszcze trochę za duże tego wiatru jest.

Wzbudza wentylator bo spada temperatura co itd. przyjzyj sie dokładnie na temp. przed i po dotknieciu wyswietlacza.

A działa Ci pobieranie historii alarmów na pendrive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzę się tym spadkom temperatury i dam znać. Co do exportu alarmów na pena to nie sprawdzałem, więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzę się tym spadkom temperatury i dam znać. Co do exportu alarmów na pena to nie sprawdzałem, więc nie wiem.

To sprawdz bo też nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez kalibracja dokonuje sie co 24h ale nie ma dużych wahnięć temperatury na kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie też nic się nie dzieje po wygaszeniu ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też konsultowałem te spiekanie opału i kilka innych kwestii np. dodanie opcji spalania dobowego, chwilowego itp. które te funkcje posiadają inne sterowniki. A też tak jest u Ciebie (gdy ekran na wyświetlaczu wygaszony po dotknięciu zaniżają się temperatury= co, cwu,za zaworem, spalin? Sprawdż to u siebie i napisz

Sprawdziłem, i u mnie nie ma takich spadków temperatur po dotknięciu wygaszonego ekranu. Exportu alarmów nie sprawdziłem, bo zapomniałem pena zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tylko o sam zawór ale o wszystkie odczyty temperatur (bo dotknięciu wyświetlacza jak jest wygaszony spadają temp o 2 stopnie a jak nic się nie dotyka na wyświetlaczu i powróci to wygaszenia po ok 1 minucie to temperatury rosną spowrotem o 2 stopnie w górę.

 

W moim przypadku temperatura leci o 5 st po wybudzeniu wyświetlacza, myślicie że trzeba reklamować sterownik? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ja już swój zareklamowałem, będzie wymiana na nowy. Prawdopodobnie tech mówi że to problem z oprogramowaniem ale moim zdaniem ten sterownik jest nie dopracowany w porównaniu np. do skzp 02. Jeszcze wiele mu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Posiadam piec Defro Komfort Eko 15kw. Palę nim drugi sezon i myślałem że spalanie na poziomie 25kg na dobę w pierwszym sezonie to norma ,a w drugim będzie lepiej ale jest tak samo. Ogrzewam nowy dom o powierzchni 150m2 w tym 100 m podłogi i woda 120 l. Ustawienia jakie są na sterowniku K1Pv2 to temp. kotła 68, moc kotła 98%,wentylator nieruszany, woda 48,podloga27. Zawór 4 drożny afriso ustawiony na 5 i podłoga jest na 3droznym termostatycznym. Wykres bardzo pofalowane od temp kotla, temp spalin dochodzi do 160-180 i gdy nie grzeje wody to temp powrotu ma 41°c. Palę groszkiem Skarbek i jakimś innym 28Mj. W domu ciepło bo 24 stopnie na grzejnikach głowice termostatyczne. Mam nadzieję że podałem wszystkie informacje. Moja prośba to pomoc w zmniejszeniu spalania bo to dużo 25kg na dobę. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi bo już nie daje rady a wiele ustawień praktykował em i nic. A i piec pracuje na PIDzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas tak jest. Popiół jest ok , czasem pojawia się spieki. Wstawiam kilka zdjęć odnośnie instalacji i panelu. Notowałem ile spalił od 27.12 do 28.01 i wyszło 900kg.

post-66718-0-95797000-1485731367_thumb.jpg

post-66718-0-20734000-1485731377_thumb.jpg

post-66718-0-76075900-1485731385_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmniejszyć moc kotła. Kocioł u Ciebie wskakuje sporo ponad zadaną temperaturę. Miałem to samo i spalanie u mnie też było na poziomie 25 kg/dobę. Teraz kocioł chodzi na 60% i spalanie mam ok 18 kg/dobę. Dodatkowo jeszcze obniżyłem nadmuch o 15 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok. Już zmniejszyła moc na 80% i wentylator dałem na -7%,jednak korektę powietrza mam tylko do -10%. Zobaczymy co będzie za parę godzin. Dzięki za zainteresowanie moim przypadkiem.

P.S. Zastanawiam się nad zakupem siłownika do mojego zaworu Afriso. U mnie taki siłownik Afriso kosztuje 460zl ale sprzedawca poleca inny kompatybilny z tym zaworem za 360zl. Ten siłownik chyba jest niezbędny żeby pogodowka miała rację bytu? I pytanie ostatnie. Jeśli będzie ten siłownik i pogodowka to jak ustawić głowice termostatyczne na grzejnikach, bo teraz mam ustawione na połowie skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zakupiłem i zamontowałem siłownik Afriso i puściłem w obieg instalacje. Grzejniki odkręciłem na maxa i włączyłem pogodówke i co piecyk nie może dobić do zadanej temp która jest ustawiona na 68°C,minimalne otwarcie zrobiłem na 20%. Drugim problemem jest niska temperatura powrotu. Gdy piec ma włączoną opcje pompy równolegle i grzeje wodę na oddzielnym obiegu to temp powrotu wynosi 39-42°C, a gdy wyłączy pompkę od C.W.U to powrót spada do 32-34°C i ochrona powrotu wymusza zamknięcie zaworu i już się nie podniesie.Mam możliwość ominięcia pompki od C.W.U. i zrobienia tak że woda na C.O grzeje również cwu i wtedy coś tam chodzi tylko że woda w cwu trochę chłodniejsza jest niż na oddzielnym obiegu bo ma wyższą temperaturę zadaną i temp powrotu żonie na max 42°C. Już nie wiem co robić . Moc kotła teraz 67% i nadmuch na -5,temp spalin przy 100% wynosi okolo185.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz zadaną zaworu 4d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp 4D steruje pogodowka według krzywej takiej jak było w sterowniku.takie ustawienia są od wczoraj kiedy zasypalem o 21 podajnik 25 kołami grochu i teraz znów waypalem 25kg bo pusto w podajniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo kocioł głupieje jak jest otwarty zawór powyżej 45%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy tej temp -3 ma dojść do 43 i taka trzyma +-2 na zaworze tylko kociołek nie może dobić do tych 68 i utrzymuje temperaturę 60-63. No i to spalanie duże. Eko teraz niby wesola bo piekloz się skończył. zawór otwarty na 25% ,a minimalne otwarcie mam na 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.