Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko Pz 15 Kw Z Pid - Problemy I Wątpliwości


mijozef

Rekomendowane odpowiedzi

No to tłumacze ze maksymalnie w największe mrozy -20 gdzie piec jest na obrotach było to 140 stopni. Przy temperaturach koło 0+ jest to 60-80. Skoro spalam teraz 8kg na dobę to chyba łatwo się domyślić ze piec sobie tylko "pyka". Pieklorz zdaje egzamin i nie zamienię go na żaden inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooler no bo wygląda to tak jak bym kogoś oszukiwał. Mówię jak jest. Piec jeszcze nigdy nie pracował z samym CWU bo palę od października, nie mam doświadczenia ile będę spalal dobowo na samo CWU latem. Za kilka miesięcy się przekonam, ale myślę że nie więcej jak 4kg, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3,5 m-cach użytkowania kotła,czujnik temp. spalin zanurzony w strudze spalin obrósł nagarem i zaniża temp.

Przeczyść końcówkę ostrą ściereczką lub miałkim papierem ściernym i zobaczysz różnicę.

Nieczyszczony wymiennik przez dłuższy czas podnosi temp. spalin(gorszy odbiór),odwrotnie jest z czujnikiem spalin zarośnięty zaniża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, jest na imbusik, zrobię to zachwile i wkleję wam fotki jak wyglądał po wyjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście jak najbardziej rację. Poniżej foto jak wyglądał czujnik po wyjęciu, oraz po oczyszczeniu przed założeniem. Odczekałem jakiś czas aby temp się na czujniku ustabilizowała i teraz wskazania z czujnika temp spalin są o 25 stopni wyższe w stosunku do zabrudzonego, dzięki oczyszczeniu czujnika.

 

 

post-65332-0-11311400-1454583374_thumb.jpg

post-65332-0-64182300-1454583378_thumb.jpg

post-65332-0-18812100-1454583384_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nic nie zmienia tak czy siak . Jak będę w domu to wkleję foto jak obecnie z temperaturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam jeszcze coś ciekawego odnośnie czujnika spalin.

Wiecie jaka może być różnica w odczycie w zależności od głębokości osadzenia końcówki czujnika w samej rurze spalinowej ?

Nawet 40 do 50 stopni.

Ciekawe, co ? :)

Nex spróbuj sobie jak kocioł pracuje odkręcić czujnik i przesuwać nim w kolanie sprawdzając co jakiś czas jak zmienia się na nim temperatura w zależności od głębokości na jakiej jest aktualnie końcówka czujnika.

Jakiś ten czujnik z Defro bardzo krótkawy, normalnie w eCoalu czy Bruli są dużo dłuższe, mają 15cm długości.

Końcówka czujnika powinna być umiejscowiona po środku średnicy rury czy kolana spalinowego, przykładowo jeśli mamy kolano fi 130mm końcówka czujnika powinna być włożona na głębokość około 6,5cm.

Nie wiadomo też jak jest z kalibracją czujnika a także pozostałych, czasem są przypadki że ktoś ma wyższą temperaturę na powrocie niż zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka nie chce mi się w takie rzeczy bawić bo niczemu one nie służą .

 

Za ostatnia dobę wyszło 9kg spalanie. Jednak sporo w oszczędności pomogły regulatory pokojowe wraz z silownikami termoelektrycznymi do których początkowo nie byłem przekonany jako by dobrze miały współpracować z podlogowka, a okazuje się że spisują się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy zerze temperatura spalin oscyluje w granicach 110

 

post-65332-0-19757400-1454611856_thumb.jpg

post-65332-0-04667400-1454611889_thumb.jpg

post-65332-0-34596000-1454611894_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nex1983 Ty fajny gość jesteś, z jednej strony nie chce Ci się "bawić w takie rzeczy", a z drugiej "chce" Ci się latać po wątkach i pisać że masz spalanie 7-9 kg/24h.

 

jak napisałem, że coś nie tak z twoim czujnikiem spalin to też nie wierzyłeś i już chciałeś mnie "bić", a jednak miałem racje.

 

ale jak sam piszesz, masz dom 92 m2, z czego "Ja ogrzewam dół w którym nie przebywam  (przedpokój + salon) stałą temperaturą 20 stopni, kotłownia ma 23 stopnie od samego pieca. Góra użytkowa to pokój+pokój+kuchnia+przedpokój, utrzymuje tu 22 stopnie. W łazience utrzymuje 25 stopni.

Dodatkowo ogrzewam Bojler 140L stojący" to raptem wychodzi na kondygnację 46 m2 + CWU i mieszkasz na 46 m2 to masz spalanie jakie masz.

czujesz to?

 

bo widzisz, forum jest po to żeby pomagać (największy odsetek userów) lub z innych przyczyn, ktoś wpada tu po radę, natomiast Ty wpadasz na wątek piszesz coś, a na koniec ŁUP, bo ja mam spalanie taka, a takie. :blink:

 

zrozum, jeśli ktoś potrzebuje porady to go nie obchodzi Twoje spalanie, to tylko i wyłącznie Twoja sprawa, no chyba że ktoś cie o nie zapyta. odpowiadaj!!!, ale napisz dokładnie w jakich pomieszczeniach przebywają domownicy i jak tam jest temp (22 st C), a w pozostałej powierzchni jest nikt nie przebywa (20 st C). jesteś wtedy wiarygodny. chyba masz z tym problem, niepotrzebnie.

 

PS. ten post napisałem, nie dlatego że mam coś przeciwko Tobie lub Twojemu zużyciu opału lub co gorsza nie wierzę Ci, ale dlatego, że na konkurencyjnym forum ktoś zacytował cię i miał doła :wacko:

 

pozdrawiam i byle do lata i więcej luzu i bez napinki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszędzie pisze ile m2 ogrzewam i do ilu stopni. Dopiero od 2 tyg mam na dole 20 a na górze 22 bo pomontowalem sterowniki pokojowe, wcześniej wszędzie było stałe 22, łazienka 24-25 i przy tych 92m2 ogrzewanych do tych temperatur spalanie maxymalne przy -15 noc -10 dzień to było 15kg więc nie mieszaj nikomu w głowie. W obecnej sytuacji zapewne spalal był mniej więc bądź na bieżąco

 

Patrz po to założyłem swój wątek aby kiedy ktoś pyta nie pisać w kółko tego samego tylko odesłać do swoich ustawień i zadanych.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21081-zabrudzenie-pieca-po-spalonych-100kg7dni-fotorelacja/?view=getnewpost

 

Od tamtej pory zmieniło się to ze w pomieszczeniach na dole trzymam 20 stopni więc na pewno spalanie obecnie w tych samych warunkach zewnętrznych niż powyższe bedzie mniejsze.

 

Ja się nie mogę nadziwić jak ludzie marnują opał i przy podobnym metrażu, ocieplonych chalpach spalaja obecnie po 20/30kg na dobe. To wyrzucenie pieniedzy w bloto więc niech widzą ze spalanie może być mniejsze. Nie wiem w czym masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprawdziłem temperaturę w łazience. Wyszło 29 stopni. Jak położyłem termometr na podłodze pokazywał 35 stopni. :)

A wszystko po poście nexa jak napisał że w łazience ma 25 stopni.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj jeszcze raz to co napisałem

jeśli o mnie chodzi, to mnie nie interesuje Twoje spalanie, mało tego podejrzewam że 99% userów również, to tylko i wyłącznie Twoja sprawa, tu nikt nikomu nie zagląda do kieszeni. I nikt nie ma z tym problemu. Ale, żeby nie było są wątki o nadmiernym zużyciu opału i są ludzie, którzy zwracają się o pomoc, jeśli możesz i czujesz się na siłach to tam można udzielać porad. zwróć swoją skromną uwagę, że jest tu dużo userów, którzy "zjedli zęby" za ciepłownictwie i ogrzewaniu i nikt nie pisze że 7-9 kg.doba, bo nikogo to nie interesuje. jak mają coś konstruktywnego ma do napisania to po prostu piszą, a jak nie to nie. tu chodzi o pomoc/ideę, a nie kto ma większego/mniejsze spalanie/doba

 

a że Ty nie możesz się nadziwić też to nikogo nie interesuje, Twoja sprawa. jeszcze dzisiaj byłeś święcie przekonany że masz spaliny 72 st C :lol: , teraz też masz takie przekonanie?

a co w sytuacji, w której ktoś ma spaliny na poziomie 200 st C a jego czujnik pokazuję 100 % prawdy , a Twój pokazuje 100 st C i przekłamuje o 100 %, a Ty jedziesz po nim że wyrzuca $ w komin! i w dodatku przekonujesz innych że spalanie może być niższe.

masz kocioł 3,5 miesiąca, czy już wszystko wiesz? czy paliłeś już wieloma groszkami? czy miałeś już problemy z opałem? czy sterownik płata Ci figle?

 

myślenie nie boli, a Twoje uwagi i określenia mogą innych zaboleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zawsze trzymacie taką wysoką temp. na piecu? czy zmniejszacie jak są wyższe temperatury na dworze? Ja obecnie mama zadaną 58°C przy temp. zewnętrznej ok 2°C. Jak były mrozy to podnosiłem do 65°.

Ładny masz wykres. Czy coś ustawiałeś w piecu? Czy załączyłeś PID i tyle

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszędzie pisze ile m2 ogrzewam i do ilu stopni. Dopiero od 2 tyg mam na dole 20 a na górze 22 bo pomontowalem sterowniki pokojowe, wcześniej wszędzie było stałe 22, łazienka 24-25 i przy tych 92m2 ogrzewanych do tych temperatur spalanie maxymalne przy -15 noc -10 dzień to było 15kg więc nie mieszaj nikomu w głowie. W obecnej sytuacji zapewne spalal był mniej więc bądź na bieżąco

 

Patrz po to założyłem swój wątek aby kiedy ktoś pyta nie pisać w kółko tego samego tylko odesłać do swoich ustawień i zadanych.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21081-zabrudzenie-pieca-po-spalonych-100kg7dni-fotorelacja/?view=getnewpost

 

Od tamtej pory zmieniło się to ze w pomieszczeniach na dole trzymam 20 stopni więc na pewno spalanie obecnie w tych samych warunkach zewnętrznych niż powyższe bedzie mniejsze.

 

Ja się nie mogę nadziwić jak ludzie marnują opał i przy podobnym metrażu, ocieplonych chalpach spalaja obecnie po 20/30kg na dobe. To wyrzucenie pieniedzy w bloto więc niech widzą ze spalanie może być mniejsze. Nie wiem w czym masz problem.

Trochę odkopie temat. Dlaczego Założyłes sterowniki pokojowe? Nie pisałeś wczesniej że sama pogodowka wystarczy i się nie miesza z pokojowym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - jaka macie ustawione temperaturę bojlera i jaka histeryze? Mam pompę przy bojlerze (300l). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 50 histereza 5 zbiornik 140l.

 

Przedstawiłem w poniedziałek kocioł na 65% mocy. I dziś mamy -18 i jakoś daję sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie trybu nadzoru,ma piec defro agro uni 15kw(130m2)(70m2 podlogówki) palę w tym momencie mieszanką ekogroszku z owsem,piec mi wchodzi cały czas w tryb nadzoru(pid),zmnieszyłem moc palnika na 12kw póżniej zjechałem na 90% mocy i -2 powietrze i dalej wchodzi w tryb.

Przy temperaturze nastawy mam 65c mam puszczone przez zawór czterodrożny z siłownikiem (co) 40c na grzejniki a powrót mam około 37-42c za cholere nie mogę zwiększyć powrotu.

Podłogówka spięta razem z grzejnikami w domu ogólnie 23c a w łazience 27c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam 85% aktualnie i -12 na zewnątrz i wiatr chula jak diabli. Kociołek daje rade ale spalanie wzrosło do ponad 20kg. Odwróciłem turbinkę z powrotem na oryginalne położenie bo mi sie wymiennik zasyfił. Wole dać więcej wiatru i miec czysty kocioł a spieków tez jako takich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w nocy było ok. -20 co do powrotu zauważyłem że jak kocioł wskoczył w zadane 75 stopni powrót został na poziomie 56 stopni. Więc troszkę rozkręciłem zawór na rozdzielaczu i teraz mam 67 stopni na powrocie. Mam zawór 3 drogowy na podłogowe. A grzejniki bez zaworu na każdym termostat. Obejście na rozdzielaczu aby powrót był ciepły. Zdaje to egzamin idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.