Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko Pz 15 Kw Z Pid - Problemy I Wątpliwości


mijozef

Rekomendowane odpowiedzi

A pompy na jakich biegach masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO mam na 1 biegu z 3- pompa LFP Empiria 25/60. Podłoga na 2 biegu, cwu razem z co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj otworzyc zawór na 35%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli minimum otwarcia ustawić na 35%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na przykład. Moze zwiększy sie temperatura powrotu. Mam podobną instalacje jak Ty tylko ze zasilanie podłogówki przed zaworem 4d i powrót wpięty bezpośrednio do kotła. Temp powrotu na poziomie 47-49 przy zadanej 68. Na co 37 na podłogę 33*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też podłoga jest przed zaworem a powrót łączy się z powrotem z co i dalej z powrotem z 4D i do pieca. Tylko że podłoga jest na zaworze termostatycznym i na powrocie na temp 29°c.ostatniego zdania nie rozumiem. Przedstawiłem i powrót podniósł się do 42 a na zaworze bierzaca temp mam 45 przy 63-64 bierzaca kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrozumiałem to ostatnie zdanie tylko że z podłoga nie będzie problemu a z co to gdy ustawie te 37 to i tak przy 35% puści więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich nastawach co Ty masz to cwu jest na oddzielnej pompce czy razem z co tak jak u mnie bo wtedy ten powrót jakoś wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie najpierw jest powrót z 4d potem od cwu i na końcu wchodzi podłogówka. Czyli powrót z podłogowego nie łączy sie z powrotem od 4d. Moze tu jest przyczyna niskiej temperatury powrotu. Bo jak zasilanie jest przed zaworem to powrót powinien być za zaworem gdzies wyczytałem. Albo zasilanie do podłogówki przenieść za 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zasilania mam bezpośrednio z kotła. Cwu 4d i na podłogę i powrotu tez oddzielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mało precyzyjnie wyraziłem lub nie dokładnie. Zacznę od góry. Z pieca wychodzi gorąca woda potem jest odejście na zbiornik przelewowy następnie jest odejście na cwu i podłogę na jednej duże. Potem za tym odejściem jest 4D. I teraz powrót patrząc od samego kotła to pierwszy jest powrót z 4D potem dochodzi co i podłoga.przestawie na twoje nastawy i poczekamy do jutra co będzie. Tylko nie wiem jaką masz moc ustawiona i wiatr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc 80% nadmuch górny +9 dolny na zero. Siłownik z pogodówką na 37 stopni obecnie. Otwarcie jest na 35%. Eko 26-28mj. Tez nie wiem bo wyczyściłem ostatnio wentylator i te kanały i cała retortę i musiałem podnieść teraz nadmuch. Dziwna sprawa bo zawsze miałem na minus 10 a teraz słabo dmucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem po czyszczeniu retorty i nadmuchu(trochę tego było). Przestawię i poczekamy do jutra. Rano napisze co i jak. Mam nadzieję że w wolnej chwili zwrócisz uwagę na mój wątek. Dziękuję narazie za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przestawie według twoich ustawień i poczekamy do rana i wtedy napisze co i jak. Mam nadzieję że w wolnej chwili spojrzysz na ten wątek. Na tą chwilę dziękuję Ci za poświęcony czas i kilka wskazówek. Spytam jeszcze czy coś zmieniałem w ustawieniach max spalin i jaka teraz masz temp spalin przy twoich ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliny max 150. Ustawiłem w serwisowych na max180*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj serwisant powiedział że moc kotła obniżamy gdy kocioł się przegrzewa. W przypadku Lechumb piec nie może dojść do zadanej temperatury bo ma za małą sprawność, czy się mylę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w dzisiejszym dniu. Kolego Snoopi po całej nocy na twych ustawieniach w domu ciepło ,a na piecu to temp podłogi poszła na 32°c, temp zaworu bierzaca przy 35% wynosi 42°,powrotu mam w okolicach 40° ale musiałem połączyć obieg cwu z co. Tylko piec pracuje na 100% i trzyma niemalże w linii prostej 58° z zadanych 68°.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rano pozmieniałem, otóż moc kotła przestawilem na 95%bez korekty powietrza i zmniejszylem temp z podłogi na 30°. Zmniejszylem również max spalin na 190°. Pytanie mam odnośnie głowic termostatycznych na grzejnikach, lepiej będzie jak będą na maxa czy dać np 3,5 jak były wcześniej przed założeniem siłownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mało precyzyjnie wyraziłem lub nie dokładnie. Zacznę od góry. Z pieca wychodzi gorąca woda potem jest odejście na zbiornik przelewowy następnie jest odejście na cwu i podłogę na jednej duże. Potem za tym odejściem jest 4D. I teraz powrót patrząc od samego kotła to pierwszy jest powrót z 4D potem dochodzi co i podłoga.przestawie na twoje nastawy i poczekamy do jutra co będzie. Tylko nie wiem jaką masz moc ustawiona i wiatr

 

Małe sprostowanie odnośnie powrotu. U mnie podłoga łączy się z cwu a nie z co. Co idzie prosto do 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osobiście mam głowice na grzejnikach wszystkie ustawione na ful otwarcie. Ale troche poświęciłem czasu żeby wszystko skryzowac w pomieszczeniach żeby wszędzie grzało jednakowo bo bez tego to mi przegrzewało w jednym pokoju a w drugim nie dogrzewało. Teraz jest oki i grzeje równo we wszystkich pomieszczeniach. Dziwne ze słabo ci miesza ten powrót na 4d jakby podłogówka wszystko zabierała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego. Chyba osiągnąłem pełny sukces. Dziś było tragicznie, co bym nie ustawił brak dojścia do zadanej i powrót chłodny. Zacząłem kombinować i pierwsze co zrobiłem to w rozdzielni od co pazamykalem zaworki od tych grzejników co ich nie używam. Następnie dobralem się do rozdzielni od podłogi i tam po kolei zakrecalem i odkrecalem każda sekcje zasilanie jak i powrót. Kolejna sprawa było rozszczelnienie okna w kotłowni bo trochę nasmrodzilem fankami. To rozszczelnienie okna spowodowało że w jednym jednym pokoju przestało mi wiać z kratki tylko wciągać powietrze. Z tym problemem borykalem się od samego początku tylko w tym jednym pokoju. I po całych tych moich zabiegach wchodzę do kotłowni na fajkę i zerkam na pięć a tam ładnie trzyma 69 i tylko sobie pyrka i jak narazie cały czas tak jest. Nawet powrót się ustabilizowal i oscyluje na poziomie 42-43 a gdy chodzi cwu to wzrasta nawet do 51. Moje obecne nastawy to moc 90% wiatr -6 i spaliny są przy 100% pracy na poziomie 180, ale jeszcze z tym powalcze. Nie wiem co pomogło ale mam nadzieję że się utrzyma i zobaczymy jak teraz będzie że spalaniem. Nasuwa się teraz pytanie czy czasem gdzieś w instalacji nie mam niepotrzebnego i wrogo nastawionego bąbla powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To fajnie ze się udało. Ja mam dolot powietrza rura 160 ale za mocno mi wychładzało kotłownię i mam tylko minimalnie otwarty a pali sie ok. Dzis wyczyściłem kociołek w środku tak rzetelnie i spaliny drastycznie spadły od 90-120 max. Zjechałem jeszcze powietrzem na minus 3 a i tak dochodzi bez problemu do zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że teraz będzie już dobrze. Teraz rodzina po kąpieli i temp wody z 52 spadła do 34 i na piecyku też z 69 do 55 i mam nadzieję że się dźwignie. Powrót nadal w granicach 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Po dwóch dniach prawie dobrego palenia zauważyłem że temp na piecyku dochodzi do zadanych 70 trzyma taka przez chwilę i zaczyna spadać do poziomu 59-62 i znów praca. Zawór 4D jest cały czas w tym samym miejscu, podłoga też nie ruszana. Podobna sytuacja jest gdy pompa od cwu zacznie pracować ale to chyba normalne. Skąd takie skoki temp na piecu gdy nic się nie zmienia. Wykres to prawie Himalaje, daleko mu do w miarę prostej linii. Macie może jakieś pomysły czemu tak może byc? A i spalanie cały czas na poziomie 25kg/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.