Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ciągiem.


bosman1705

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum. Mam dziwny problem z piecem i nie wiem jak go rozwiązać. Otóż mieszkam w domku jednorodzinnym i posiadam piec c.o. Jest to zwykły taki "smieciuch". Palimy w nim drewnem i węglem. Oprócz tego mamy w kuchni piec do gotowania. Żonie się spodobał i czasami na nim gotujemy:) W ostatnich kilku miesiącach używamy go bardzo rzadko, kiedyś na prawdę często na nim gotowaliśmy ale od kiedy zaczęliśmy go rzadko używać to powstał problem z piecem głównym, mianowicie nie ma cugu. Wszystko jest czyste, ostatnio był kominiarz i w piecu pali się dużo gorzej niż kiedyś. Gdy tylko rozpali się w kuchni to piec dostaje nagle ciągu i aż w nim furczy. Pali się tak dobrze jak kiedyś. Czym spowodowana jest taka zależność między tymi dwoma piecami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piec i kocioł podłączone są do jednego przewodu dymnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować ocieplić komin. Możesz też dołożyć wentylator wyciągowy spalin na przyłączu kominowym pieca co. Pomaga przy początkowym braku cugu przy rozpalaniu, szybciej wygrzewa komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne zjawisko, ja bym się tym nie przejmował. Zimny komin nie ciągnie, a jak jeszcze są mgły czy niż nadciąga to kłopoty się nasilają. Przepal nawet codziennie jakies papiery, cokolwiek aby ruszyć. Jak wspomniano można komin ocieplić jeśli przechodzi przez nieuzytkowe poddasze, np. okładając go płytami wełny skalnej czy mienralnej i związując sznurkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu napisał, że źle sie pali.  Gdyby chodziło o samo wygrzanie komina, to byłby problem z rozpalaniem.  Potem kocioł powinien sobie komin rozgrzać. Opisane objawy sugerują większy problem niż samo niewygrzanie. Daje do myślenia stwierdzenie autora: "Gdy tylko rozpali się w kuchni to piec dostaje nagle ciągu i aż w nim furczy." No, chyba że kuchnia ma wielokrotnie większą moc niż kocioł i momentalnie rozgrzewa cały pion kominowy ważacy kilka ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja się nie znam na budowach komina. Nie wiem czy jest przelot, nawet nie wiem co to znaczy. Z tego co wiem piec c.o. ma moc ok 10kw. Nie ma nigdzie informacji. Jeśli to pomoże, mogę porobić zdjęcia pieca i kuchni. Może to w czymś pomoże. W sytuacji kiedy pali się w kuchni i piecu to kiedy otworze dolne i górne drzwiczki pieca to żaden dym nie wydostaje się na zewnątrz. Natomiast gdy pali się tylko w piecu to przy otwartych górnych i dolnych drzwiczkach zaraz dym się wydostaje w dużych ilościach więc muszę czekać aż w piecu się wypali prawie do zera i dopiero mogę dołożyć drewna bo w przeciwnym wypadku zakopce pół domu. Dodam, że kotłownie mam w korytarzu. Jest na nią osobne pomieszczenie gdyż domu nie mam podpiwniczonego więc nie miałem innego wyboru.  Gdyby piec był w piwnicy byłoby to dużo mniej uciążliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób jest doprowadzone powietrze do spalania do tej nazwijmy to "kotłowni"? Może wsteczny ciąg powstaje. Trudno zgadywać na odległość, zadzwoń do kominiarza jakiegoś, niech to obejrzy i wyjaśni, co robić. A tymczasem kup sobie czujkę tlenku węgla, koszt 80 - 120 zł a może uratować życie, szczególnie jak są takie cyrki z paleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi są zawsze uchylone więc powietrze powinno dochodzić. Z resztą często wietrzymy dom. Wiadomo, każdy chodzi co chwilę na podwórko więc drzwi często są uchylone, okna otwarte. Nad czujnikiem myślałem w tym tygodniu i postanowiłem, że kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest przelot pomiędzy kanałami to być może strumień spalin z kuchni zasysa te z kotła?

Nie że zasysa, tylko gdy pali się w obydwu paleniskach, to oba komyny są grzane i oba mają ciąg. Gdy palimy w jednym, to spaliny lecą tym jednym, a przez dziure jest zasysane powietrze z drugiego.  To działa jak otwarty regulator ciągu kominowego, czyli jako obniżacz ciągu kominowego.  Łatwo to sprawdzić. Trzeba przepuścić przez jeden przewód kominowy świecącą żarówkę , a zerkać do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery ani internet nie rozwiążą Twojego problemu ;skoro nie potrafisz w 21 wieku podać wysokości komina. Zawołaj gościa który chodzi w czarnym uniformie ze szczotką drucianą na ramieniu on Tobie wszystko sprawdzi,za niewielką opłatą.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum. Mam dziwny problem z piecem i nie wiem jak go rozwiązać. Otóż mieszkam w domku jednorodzinnym i posiadam piec c.o. Jest to zwykły taki "smieciuch". Palimy w nim drewnem i węglem. Oprócz tego mamy w kuchni piec do gotowania. Żonie się spodobał i czasami na nim gotujemy:) W ostatnich kilku miesiącach używamy go bardzo rzadko, kiedyś na prawdę często na nim gotowaliśmy ale od kiedy zaczęliśmy go rzadko używać to powstał problem z piecem głównym, mianowicie nie ma cugu. Wszystko jest czyste, ostatnio był kominiarz i w piecu pali się dużo gorzej niż kiedyś. Gdy tylko rozpali się w kuchni to piec dostaje nagle ciągu i aż w nim furczy. Pali się tak dobrze jak kiedyś. Czym spowodowana jest taka zależność między tymi dwoma piecami??

 

Jeżeli to stary piec kaflowy to problem jest oczywisty przy wejściu do komina od strony pieca powinna być wyczystka, jeżeli jej nie ma to trzeba ją wykonać ponieważ tam zebrała się sadza i nie ma ciągu(cugu). Poproś kominiarza około 100 zł wyczyści dokładnie piec i wykona wyczystkę. Nie polecam palić śmieci ponieważ zatykają piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.