Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Sambor wiesz dobrze jak i ja że te tabelki to sobie można w buty wsadzić, i tutaj pewnie potwierdzisz że wbrew wszystkiemu metr jednak metrowi nie jest równy ?

To jest tylko taka wymówka "miszcza" że producent podał że to i to.

A skąd producent wie do jakiego domu trafi kocioł ?

Czy będzie to jakiś stary durszlak o zapotrzebowaniu 100 czy 120kWh/m2/rok i wtedy kocioł przykładowo 26kW będzie na dom 210 do 260m2 co pokryje się z tabelką ale może iść do nowego domu gdzie zapotrzebowanie jest 30kWh/m2/rok i wtedy ten sam kocioł może być wstawiony do hangaru 800 czy 850m2.

Tak to jest z tymi tabelkami i metrami.

Dla mnie bardzo nieprofesjonalne podejście i nie piję tu do Ogniwa ale wszystkiego typu takim tabelkom u wielu producentów.

Wystarczy wejść na alledrogo i tam kocioł 19kW jest idealny do domów od 80 do 120m :)

W sumie ściągnąć dach i też może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy tu już takie zacne grono, to może się powtórzę:

Kocioł z tytułu wątku osiąga w labo moc 26kW na laboratoryjnym paliwie. Rzeczywistą moc na paliwie dostępnym w handlu - 16kW. "Inne" kotły, które na handlowym węglu "produkują" 16kW, będą w stanie "wyciągnąć" ze 25kW w labo.

Teraz rodzi się pytanie: który producent rzetelnie podaje parametry swojego wyrobu: ten, który gwarantuje, że kocioł osiągnie deklarowaną moc u Kowalskiego w domu, na Kowalskiego węglu, czy ten, który pokazuje certyfikat z badania, podczas którego specjalista, dysponując aparaturą pomiarową, "wyciskał" z kotła maksimum na wyselekcjonowanym węglu, przez kilka godzin badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę ile trzeba ciepła , to ja wiem tylko dla mojego budynku, gdzie na podstawie wskazań ciepłomierza mogłem to określić całkiem nieźle 

Więcej w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13619-ilosc-ciepla-potrzebna-do-ogrzania-budynku/page-2

 

Wszystkie inne metody - bilanse i audyty są metodami przybliżonymi.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle MIQ że ja tutaj ani gdzie indziej nie widziałem żeby o tym grzmiał któryś z producentów, ale to już szczegół :) to dobre pytanie.

Czego oczekuje potencjalny Kowalski, Nowak, Bietka, MIQ, czy jeszcze tysiące innych potencjalnych nabywców ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzetelność?

Kto chce kocioł 4 klasy gdy jest 5?

Z czym największy problem w emisji dla klasy 5?

Więc 30% mocy wybiera się na takim poziomie by się mieścił, a 100% to już zwykły rachunek matematyczny.

Papier jest? Jest, więc będzie i kasa. A szczegóły są dla wybranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Karoka

Masz rację. Wykreślę zatem słowo producent, ale jakie wstawić zamiast niego :)?

Edytowane przez MIQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle MIQ że ja tutaj ani gdzie indziej nie widziałem żeby o tym grzmiał któryś z producentów, ale to już szczegół :) to dobre pytanie.

Czego oczekuje potencjalny Kowalski, Nowak, Bietka, MIQ, czy jeszcze tysiące innych potencjalnych nabywców ?

 

Nie wiesz? No właśnie.

Oczekuje, aby SPRZEDAWCA sprzedał mu kocioł, który go zadowoli. A sprzedawca, zamiast poznać produkty, które sprzedaje, wierzy jakiemuś dupkowi z forum (a na forum jest straszne mnóstwo dupków), a przynajmniej tak pisze, że wierzy. A potem kręci i szuka wykrętów.

A dlaczego, Panie Sprzedawco, pozbawiłeś bietki komfortu pracy w automatyce, zabierając jej tego eCoala? Nie ma RBR-ów z eCoalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzetelność?

Kto chce kocioł 4 klasy gdy jest 5?

Z czym największy problem w emisji dla klasy 5?

Więc 30% mocy wybiera się na takim poziomie by się mieścił, a 100% to już zwykły rachunek matematyczny.

Papier jest? Jest, więc będzie i kasa. A szczegóły są dla wybranych.

Tak jest. Wyraźnie o tym piszę już od roku.

Nie ma takiego prawa, które każe, aby kocioł o nominalnej 26kW miał tych kW więcej. Natomiast jest takie, które każe, aby miał on je w warunkach normowych. Reszta - to już sprawa zwykłego zdrowego rozsądku. Niestety, nie zawsze go starcza.

A Sprzedawca kotłów, który sprzedaje produkty, których nie zna - to... dopiszcie se sami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz? No właśnie.

Oczekuje, aby SPRZEDAWCA sprzedał mu kocioł, który go zadowoli. A sprzedawca, zamiast poznać produkty, które sprzedaje, wierzy jakiemuś dupkowi z forum (a na forum jest straszne mnóstwo dupków), a przynajmniej tak pisze, że wierzy. A potem kręci i szuka wykrętów.

A dlaczego, Panie Sprzedawco, pozbawiłeś bietki komfortu pracy w automatyce, zabierając jej tego eCoala? Nie ma RBR-ów z eCoalem?

No właśnie teraz sprzedałem jej taki kocioł który ja zadowala bo dzieło forumowego dupka jak to nazwałeś tego nie dawało jej tego zadowolenia choć z super świstkami było.

Nie ja tu szukam wykrętów, Ty wijesz się jak zaskroniec w trawie.

Pracę w automacie miała okazję już odczuć a dlaczego tak pisałem ze dwie czy trzy strony wcześniej a gdyby wyraziła taką chęć posiadania eCoala niema a z tym żadnego problemu jak również już wtedy napisałem.

Zawijan skończ już bo tylko dolewasz oliwy do ognia, przenieś się może na jakieś inne forum, może randka.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa.. bietka-emka-  stróż palacz nocny-i automat ecoala 

to by trza było jeszcze sznur mocny dołożyć do przesyłki razem z emką 

pisałem ci chce wiedzieć jakie jest rozmieszczenie dysz w tym nowym burnerku-nie dowiedziałem się od ciebie ale już sam sobie sprawdziłem naocznie

chciałbym poznać tego dupka co ich wymyślał w tym układzie

pisałem kiedyś palnik na podwórko i maska spawalnicza do łap no i sprawne ślypka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Wyraźnie o tym piszę już od roku.

Nie ma takiego prawa, które każe, aby kocioł o nominalnej 26kW miał tych kW więcej. Natomiast jest takie, które każe, aby miał on je w warunkach normowych. Reszta - to już sprawa zwykłego zdrowego rozsądku. Niestety, nie zawsze go starcza.

A Sprzedawca kotłów, który sprzedaje produkty, których nie zna - to... dopiszcie se sami :)

No sprzedawca już właśnie wie, nie wiedział bo zaufał profesorowi to nauka go kosztowała.

Twoje warunki normowe wsadź se w buty będziesz wyższy a może będzie jeszcze dane przekonać sie i o tym jak to wygląda do końca i w warunkach normowych naprawdę.

Jak było w domowych wszyscy przeczytali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz? No właśnie.

Oczekuje, aby SPRZEDAWCA sprzedał mu kocioł, który go zadowoli. A sprzedawca, zamiast poznać produkty, które sprzedaje, wierzy jakiemuś dupkowi z forum (a na forum jest straszne mnóstwo dupków), a przynajmniej tak pisze, że wierzy. A potem kręci i szuka wykrętów.

A dlaczego, Panie Sprzedawco, pozbawiłeś bietki komfortu pracy w automatyce, zabierając jej tego eCoala? Nie ma RBR-ów z eCoalem?

Aleś teraz popłyną. A ci szkoleni instalatorzy co o nich wiedzą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym eCoalem, przecież on w automacie pracuje bardzo dobrze, przykład tej instalacji -> https://esterownik.pl/device/8150 . U Bietki nie był problem sterownika tylko kotła. Trochę mnie dziwi, że Bietka do RBR dostała gorszy, tańszy sterownik bez automatu, gdzie fabrycznie RBR dostaje eCoala, przynajmniej wynika to ze strony producenta. Może najpierw trzeba było spróbować RBR w automacie(eCoal) a dopiero później zmienić na Bruli? Poza tym eCoal też ma tryb ręczny i grupowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym eCoalem, przecież on w automacie pracuje bardzo dobrze, przykład tej instalacji -> https://esterownik.pl/device/8150 . U Bietki nie był problem sterownika tylko kotła. Trochę mnie dziwi, że Bietka do RBR dostała gorszy, tańszy sterownik bez automatu, gdzie fabrycznie RBR dostaje eCoala, przynajmniej wynika to ze strony producenta. Może najpierw trzeba było spróbować RBR w automacie(eCoal) a dopiero później zmienić na Bruli? Poza tym eCoal też ma tryb ręczny i grupowy. 

emigrant przeczytaj wstecz co napisałem kilka dni temu.

eCoal czy Bruli producenci dostaja w identycznej cenie obecnie, niema żadnej różnicy w cenie.

Jak napisałem wcześniej jeśli tylko Bietka wyraziła by taka chęć niema problemu.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tę wypowiedź.  eCoal ma w menu RBR'y? Czy dla sterownika każdy inny kocioł to Ogniwo, tylko kwestia dobrania mocy jaką ma kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprzedawca już właśnie wie, nie wiedział bo zaufał profesorowi to nauka go kosztowała.

Twoje warunki normowe wsadź se w buty będziesz wyższy a może będzie jeszcze dane przekonać sie i o tym jak to wygląda do końca i w warunkach normowych naprawdę.

Jak było w domowych wszyscy przeczytali.

 

Każda nauka kosztuje. Szkoda, że dopiero teraz to wiesz.

Przecież od roku gadasz ze mną na ten temat. Przypomnę ten wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235435-Ogniwo-Eko-Plus-M-pytania-i-odpowiedzi-czyli-jak-to-jest-z-tym-kotłem&highlight=OEPM 

Przypomnij sobie moje słowa i Twoje wypowiedzi, bo chyba już je zapomniałeś i nauka znowu pójdzie w las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda nauka kosztuje. Szkoda, że dopiero teraz to wiesz.

Przecież od roku gadasz ze mną na ten temat. Przypomnę ten wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235435-Ogniwo-Eko-Plus-M-pytania-i-odpowiedzi-czyli-jak-to-jest-z-tym-kotłem&highlight=OEPM 

Przypomnij sobie moje słowa i Twoje wypowiedzi, bo chyba już je zapomniałeś i nauka znowu pójdzie w las.

Ja nie kasuję swoich wypowiedzi jak to masz Ty w zwyczaju.

Ty sobie przypomnij co Ty pisałeś a już znikło.

Tematem nie jest karoka tylko kocioł przypomnę, pisz na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciągle jeszcze wygląda typowy system doboru kotła do danego obiektu?

Ano tak.

Gościu wzywa instalatora. Instalator ocenia obiekt i wychodzi mu - dajmy na to - potrzeba 12kW. Mówi więc - na wszelki wypadek - gościowi: Tu potrzebny jest kocioł 15kW. Gościu myśli (bo przecież też ma rozum), to ja se wezmę - na wszelki wypadek - 18kW, żeby mi czasem nie brakło. I szuka kotłów 18kW. Kupuje więc (zgodnie z tym, co napisał Pan Pieklorz vel Jarecki79, że dobry kocioł 17kW ma 22-23kW) kocioł de facto 25kW.

 

Ja jestem specjalistą bardziej od troszeczkę większych urządzeń. Takich, które przerabiają kilkadziesiąt tysięcy kilogramów na godzinę. Tam przewymiarowanie urządzenia o 100% jest wprost niewyobrażalne. Ale tutaj... Jak widać to kanon. Czy jednak tak musi być?

 

I przestańcie już gadać, że to zawijan winien. zawijan jest tylko forumowym dupkiem, jak większość z was (dlatego tak dobrze nam się gada ze sobą), nie sprzedaje wam kotłów, więc nie ma powodu, aby brał odpowiedzialność na siebie. Zrobił, co zrobił i na tym jego rola się skończyła. A partnerami dla was są producenci i sprzedawcy. Ze mną możecie się tylko trochę pokłócić, jeśli sprawia wam to przyjemność i podbija wasze "ja". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.