Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa w tym przypadku akurat nie ma znaczenia, o moc maksymalną tu chodzi.

a konkretnie o jedno głupie zdanie.

W czym ta głupota niby się objawia? Już oszacowałeś moc kotła, który aktualnie grzeje lokum bietki? Czekaj, Ty twierdzisz, że kwit rbr-a 23kW jest zrobiony "na kolanie"? To poważny zarzut. Masz coś na poparcie tej tezy, czy tak se piszesz? Edytowane przez MIQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, Ty twierdzisz, że kwit rbr-a 23kW jest zrobiony "na kolanie"? To poważny zarzut. Masz coś na poparcie tej tezy, czy tak se piszesz?

Nie odwracaj kota ogonem. ;)

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie wypowiedzi samego konstruktora M-ki na jej temat.

 

I powiedzcie co powinno się o tym sądzić, szczególnie o klasie!

To oczywiście posty z FM, przed wejściem tego kotła na nasz rynek.

post-18578-0-41699900-1453909510_thumb.jpg

post-18578-0-02532800-1453909528_thumb.jpg

post-18578-0-62368600-1453909548_thumb.jpg

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Animus Jeśli coś twierdzisz, to uzasadnij, bo widać, że wiele rzeczy sugerujesz ale niewielu rzeczy jesteś pewien. Znowu zabraknie Ci argumentów i zaczniesz się przezywać? :P

Edytowane przez MIQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wstawiono po prostu większy kocioł. o ile większy? To się zobaczy, jak przyjdą temperatury minus 15*C. Spróbujcie wtedy podliczyć jego moc.

Przepraszam że zapytam ? czy 23kW to jest więcej jak 26kW ?

Dawno do szkół nie chodziłem także znowu mogę coś pokręcić z niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Do 30.06.2013r. badało się kotły inaczej, a od 01.07.2013r. inaczej.

Świadectwo z IChPW nic nie mówi n/t maksymalnej mocy badanego kotla (zresztą obecne świadectwa też tego nie podają, żeby nie było). Kotły konstruowało się tak, aby miały zapas mocy na wymienniku i na palniku, różny zapas, ile tam wyszło, na wszelki wypadek. Już zapomnieliście swoje własne narzekania, że te duże palniki to źle palą na małych mocach, a to krzywo, a to nisko itp. Trzeba robić małe palniki, bo kotły na pełnej mocy to pracują tylko kilka dni w roku, a przez resztę roku się kiszą.

No to zrobiliśmy taki kocioł, co się nie będzie kisił, a przez te kilka dni pomęczy się na maksa.

Człowieku przestań pierdzielić jak dzieciak z piaskownicy.

Świadectwo drugiego kotła nic nie mówi że kocioł 26kW to kocioł 7,5kW czy jak zaczynasz mącić 16kW bo jak i certyfikat z Brna tak i Zaświadczenie z Instytutu jest na 26kW.

Nie kocioł się pomęczy tylko jego właściciel się męczy a dla mnie to różnica, gdyby to tylko chodziło o samą mękę kotła słowem bym się nie odezwał.

Jeśli Nowak wchodzi do sklepu czy hurtowni i widzi na tabliczce znamionowej 26kW to jest przekonany że jak będzie mu potrzebne te 26kW to kocioł bez żadnych problemów da te 26kW.

Żaden Nowak czy Kowalski nie ma obowiązku czytaj pierdów zawijana po forach że kocioł 26kW jest w rzeczywistości kotłem 16kW, jak napisałem wcześniej jest to zwykłe oszustwo bo z tym drugim określeniem się tu powstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Animus Jeśli coś twierdzisz, to uzasadnij, bo widać, że wiele rzeczy sugerujesz ale niewielu rzeczy jesteś pewien. :P

To Ty na odległość, internetowo zbadałeś M-kę i podważasz 2 świadectwa 4 i 5 klasy . :rolleyes:

w tym samym obiekcie RBR 23kW nawet nie dostał zadyszki? Świadczy to o ułomności kotła OEPM,

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ animus

Ależ skąd. To tylko Twoja interpretacja tej wypowiedzi, nieprawidłowa zresztą. Tonący brzytwy się chwyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by bardzo miło, abyś nie przekręcał sensu wypowiedzi.

Tak, było to mówione w odniesieniu do palnika burner montowanego w kotłach 10 oraz 16kW, gdzie nadal pozostawała wielka japaga jak od kotła 25kW, tylko nieco mniej otworów i tego dotyczyły uwagi.

 

Do kotła natomiast ma być tak dobrany zestaw aby moc znamionową uzyskiwał u użytkownika, także podczas zapowiadanych kontroli. Tutaj innego tłumaczenia nie ma, to inne tłumaczenie to jest zwykłe mącenie i tuszowanie syfa pudrem.

 

Niedoszacowanie realnej mocy o ponad 10kW to jest zwykły skandal.

 

OEPM 26kW osiąga u użytkownika swoją moc nominalną. Z trudem, ale osiąga. Na te kilka dni w roku - wystarczy.

A gdzie jest napisane, że kotły powinny pracować na swej mocy nominalnej? W praktyce większość z nich nigdy u użytkownika takiej mocy nie osiąga, bo jej użytkownik nie wymaga. Taka jest prawda, niestety... :)

Tylko stare, zacofane ramole myślą jeszcze, że kocioł pracować na swojej mocy nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym ta głupota niby się objawia? Już oszacowałeś moc kotła, który aktualnie grzeje lokum bietki? Czekaj, Ty twierdzisz, że kwit rbr-a 23kW jest zrobiony "na kolanie"? To poważny zarzut. Masz coś na poparcie tej tezy, czy tak se piszesz?

 

Został zrobiony, jak należy. Zgodnie z normą sprzedawca deklaruje moc nominalną a jednostka badawcza bada zgłoszony kocioł na tej deklarowanej mocy i wystawia stosowne papiery. Jednostki badawczej nie obchodzi, czy ten kocioł ma nadwyżkę mocy ponad nominalną i jaka ona jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku przestań pierdzielić jak dzieciak z piaskownicy.

Świadectwo drugiego kotła nic nie mówi że kocioł 26kW to kocioł 7,5kW czy jak zaczynasz mącić 16kW bo jak i certyfikat z Brna tak i Zaświadczenie z Instytutu jest na 26kW.

Nie kocioł się pomęczy tylko jego właściciel się męczy a dla mnie to różnica, gdyby to tylko chodziło o samą mękę kotła słowem bym się nie odezwał.

Jeśli Nowak wchodzi do sklepu czy hurtowni i widzi na tabliczce znamionowej 26kW to jest przekonany że jak będzie mu potrzebne te 26kW to kocioł bez żadnych problemów da te 26kW.

Żaden Nowak czy Kowalski nie ma obowiązku czytaj pierdów zawijana po forach że kocioł 26kW jest w rzeczywistości kotłem 16kW, jak napisałem wcześniej jest to zwykłe oszustwo bo z tym drugim określeniem się tu powstrzymam.

 

Twoje poglądy są Twoimi poglądami. Szanuję je zresztą. A jednak nie każdy musi mieć takie same, jak Ty. Co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEPM 26kW osiąga u użytkownika swoją moc nominalną. Z trudem, ale osiąga.

"OEPM osiągnął moc 26kW na takim węglu, jaki stosowano w badaniach. Już tu gdzieś podawałem parametry tego węgla. Na Ledwicach jej nie osiągnie, to oczywiste."

A na "perle" osiągnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEPM 26kW osiąga u użytkownika swoją moc nominalną. Z trudem, ale osiąga. Na te kilka dni w roku - wystarczy.

A gdzie jest napisane, że kotły powinny pracować na swej mocy nominalnej? W praktyce większość z nich nigdy u użytkownika takiej mocy nie osiąga, bo jej użytkownik nie wymaga. Taka jest prawda, niestety... :)

Tylko stare, zacofane ramole myślą jeszcze, że kocioł pracować na swojej mocy nominalnej.

To po co sprawnosc podawana jest przy mocy nominalnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu tak patrzę z boku i wyszło 84 stron tematu pogratulować, a kocioł wymieniony na inny, czyli wychodzi na to, że te wszystkie reklamy komputerki i inne wykresy to można między bajki włożyć jak przyszło zaledwie minus 20*. Ciekawie co by Pan inżynier powiedział jak by mieszkał w takim miejscu jak Ja np gdzie potrafi lokalnie temp w kotlinie spaść nawet do minus 30* i co wtedy się pytam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus to też wygląda tak jak Ty byś chciał podważać również badania RBR 23kW, a one tez kurze spod ogona nie wyleciały :)

attachicon.gif8c025416.jpg

Nieprawda  pisałem wcześniej,  szedłem w tym kierunku :

kotły w 5 klasie są badane inaczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu tak patrzę z boku i wyszło 84 stron tematu pogratulować, a kocioł wymieniony na inny, czyli wychodzi na to, że te wszystkie reklamy komputerki i inne wykresy to można między bajki włożyć jak przyszło zaledwie minus 20*. Ciekawie co by Pan inżynier powiedział jak by mieszkał w takim miejscu jak Ja np gdzie potrafi lokalnie temp w kotlinie spaść nawet do minus 30* i co wtedy się pytam... ;)

A co bym miał powiedzieć?

Może tylko to, że wybrałbym sobie odpowiedni do takich warunków kocioł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ animus

Ależ skąd. To tylko Twoja interpretacja tej wypowiedzi, nieprawidłowa zresztą. Tonący brzytwy się chwyta...

Tylko się nie skalecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.