Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

verbomat nie dał rady :)

Uważacie, że warto go próbować nadal? Co można w nim zmienić, żeby dał radę?

A ze tak zapytam, w ktorym to niby momencie kociol pracowal na Verbomacie ? Czyzby Verb zyskal nowy przydomek - Verbomat ? Sledze ten watek i prace tego niszczesnego wynalazku z tym przewspanialym palnikiem ktory jak widze u siebie w kotle, to az mi sie niedobrze robi, kopcace gowno, zemsta Zawijanow bo inaczej tego waszego wynalazku sie nie da nazwac, ale ani przez moment nie widzialem zeby kotlem sterowal Verbomat !

Edytowane przez makog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

verbomat nie dał rady :)

Uważacie, że warto go próbować nadal? Co można w nim zmienić, żeby dał radę?

W założeniu powinien radzić sobie bez Verbomatu czy jakiegoś innego matu, zobaczymy jak znowu spadnie za oknem ponad -15 czy -20 a tam jest to bardzo możliwe i za zaworem trzeba będzie trzymać ze 46 albo wyżej.

Co wtedy zrobi następny operator ? :)

Teraz wystarczy przejrzeć zdarzenia i jest wszystko na tacy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to charakterystyka pracy tego nieszczęsnego kotła jest wzorcowa, a temp na dworze plusowa.

Temp spadnie i znowu będzie trzeba verbomata załączyć

 

Wniosek jest jeden: ( tu wpisywać jaki )

podczas mrozu spalając ilościowo z grubsza tyle opału, który odpowiada mocy znamionowej spaliny byly bodajże pod 250-270 wg papieru powinny mieć 140

wg zdjęcia oceniając wzrokowo ilość dymu nie daje podstaw do powiedzenia, że emisje CO mieszczą sie choćby w klasie IV i nie wiem czy mieści się w III wg papieru kocioł ma klasę V.

 

albo ten real dziwny albo inny kocioł chodzi albo coś powstało... i zostawię bez kończenia myśli

Nie neguje błędów w instalacji.

 

co robić?

zgadzam się, że choćby ten zawór podłączyć właściwie.

zmienić palnik na wczesniejszy, większy albo kocioł na większy.

udowodnić wlascicielce po zmianach analizatorem spalin, ze zestaw chodzi przyzwoicie czysto (emisje CO do 800mg biorąc pod uwagę warunki bojowe a nie labo, no chyba, że choć w widelkach labo ma być to max.500 dla klasy V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze tak zapytam, w ktorym to niby momencie kociol pracowal na Verbomacie ? Czyzby Verb zyskal nowy przydomek - Verbomat ? Sledze ten watek i prace tego niszczesnego wynalazku z tym przewspanialym palnikiem ktory jak widze u siebie w kotle, to az mi sie niedobrze robi, kopcace gowno, zemsta Zawijanow bo inaczej tego waszego wynalazku sie nie da nazwac, ale ani przez moment nie widzialem zeby kotlem sterowal Verbomat !

 

Nie masz za grosz wyczucia żartu.

Myślę, że inni zrozumieli to, jak należy - czyli, że verb jednoznacznie stwierdził, z jaką mocą może pracować ten kocioł oraz, że w aktualnych warunkach obiektu bietki ta moc jest niewystarczająca. Coś trzeba zmienić, żeby spasować obiekt z kotłem. Ja bym zaczął od instalacji wodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas mrozu spalając ilościowo z grubsza tyle opału, który odpowiada mocy znamionowej spaliny byly bodajże pod 250-270 wg papieru powinny mieć 140

wg zdjęcia oceniając wzrokowo ilość dymu nie daje podstaw do powiedzenia, że emisje CO mieszczą sie choćby w klasie IV i nie wiem czy mieści się w III wg papieru kocioł ma klasę V.

 

albo ten real dziwny albo inny kocioł chodzi albo coś powstało... i zostawię bez kończenia myśli

Nie neguje błędów w instalacji.

 

co robić?

zgadzam się, że choćby ten zawór podłączyć właściwie.

zmienić palnik na wczesniejszy, większy albo kocioł na większy.

udowodnić wlascicielce po zmianach analizatorem spalin, ze zestaw chodzi przyzwoicie czysto (emisje CO do 800mg biorąc pod uwagę warunki bojowe a nie labo, no chyba, że choć w widelkach labo ma być to max.500 dla klasy V)

ależ się mądrzysz...

powiedz po prostu, co zrobić

tak byłoby najlepiej

a Ty o jakichś tam papierach, certyfikatach, czy co tam jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W założeniu powinien radzić sobie bez Verbomatu czy jakiegoś innego matu, zobaczymy jak znowu spadnie za oknem ponad -15 czy -20 a tam jest to bardzo możliwe i za zaworem trzeba będzie trzymać ze 46 albo wyżej.

Co wtedy zrobi następny operator ? :)

Teraz wystarczy przejrzeć zdarzenia i jest wszystko na tacy:)

Nie za bardzo, bo nowy eCoal z jakiegoś powodu nie pamięta wszystkich zdarzeń. Ktoś, kto obserwował kocioł regularnie na bieżąco, będzie pamiętał, co się działo. Ktoś zaglądający przypadkiem, widzi tylko bliską przeszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałem, mi tej kobiety szkoda, bo ma piękny papier tylko kocioł nie od niego.

 

1 Poprawić instalację, chociaż podłączenie zaworu

2 Palnik większy o 1 człon bo u tej Pani w mrozy to się sprawdzi, ewentualnie kocioł 35

3 Po poprawce instalki i zmianie palnika lub kotła analizatorem spalin udowodnić, że chodzi czysto już chociaż pod 800mg emisji CO

 

przeprosić , pokazać jak czyścić czy obsługiwać, doradzić jak dobierać paliwo ew. polecić znanego e-dostawcę paliwa z takim, które powinna używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany... aleś Ty mądry.

A kto ma sprawdzić te spaliny, bo przecież według Ciebie to żaden z akredytowanych instytutów nie potrafi tego zrobić dobrze.

 

A może być tak - ja zareklamuję jej kocioł SKAM-P o stosownej mocy, a Ty udowodnisz, że on spełnia te spaliny itd. ? Może tak być?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazywalem ostatnio link do kotła 25kW grzejacego 596m2, w mrozy spalal pod 100kg miksu miału z piasta 23 z chwalowicami i spaliny byly w granicy od 150 do 200 wg raportu z 6h średnia to 180 lub 201.

 

Towar został wybrany, oferujesz się z pomoca, mam podpowiedzieć, to to robię, jakby chciała inny, to by inny kocioł kupiła, ale jak chcesz polecić proszę bardzo, sprawdzić sam swoim analizatorem też będziesz mógł. wolne terminy mam po 5lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo, bo nowy eCoal z jakiegoś powodu nie pamięta wszystkich zdarzeń. Ktoś, kto obserwował kocioł regularnie na bieżąco, będzie pamiętał, co się działo. Ktoś zaglądający przypadkiem, widzi tylko bliską przeszłość.

Nie bardzo się zgodzę. Proszę wejść w zdarzenia z danego dnia, widać jakie i o której godzinie operator wprowadzał zmiany, na wykresie z tegoż samego dnia widać jaka była temperatura na zewnątrz i jak te zmiany w wpłynęły na pracę kotła, jak na nie reagował.

Trochę rozgarnięty człowiek wyłuska z tego co chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz po prostu, co zrobić

tak byłoby najlepiej

a Ty o jakichś tam papierach, certyfikatach, czy co tam jeszcze :)

A jak ja tak piszę to na mnie krzyczysz :)

Niedobry Zawijan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś trzeba zmienić, żeby spasować obiekt z kotłem. 

1.Wymienić kocioł na mocniejszy lub dodać drugi. 

2.Wpiąć dodatkowo stary zasypowy i bufor.

3.Zdjąć sterowanie na zaworze 3-D ustawić go ręcznie.

3.Założyć czujnik temperatury wewnętrzny i sterować z czujnikiem   ,resztę instalacji po kryzować do odpowiedniej temperatury jaka potrzebna w pomieszczeniach.

4.Zrobić termoizolację.

5.Odłączyć odciąć na zimę dwie przybudówki.

6.Zabierać Bietkę do siebie na zimę .

7.Kupić  węglogroszek od NASA

8.Przenieść budynki Bietki do Afryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedzą weekendowe mrozy poniżej minus 20 w nocy. Niby tak ma być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się zgodzę. Proszę wejść w zdarzenia z danego dnia, widać jakie i o której godzinie operator wprowadzał zmiany, na wykresie z tegoż samego dnia widać jaka była temperatura na zewnątrz i jak te zmiany w wpłynęły na pracę kotła, jak na nie reagował.

Trochę rozgarnięty człowiek wyłuska z tego co chce :)

 

No to wejdź teraz na [zdarzenia]. Z kiedy jest najstarszy zapis? 12.01 godz. 00:04.

Jeśli ktoś nie śledził tego kotła na bieżąco - to co z tego może wnioskować o przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazywalem ostatnio link do kotła 25kW grzejacego 596m2, w mrozy spalal pod 100kg miksu miału z piasta 23 z chwalowicami i spaliny byly w granicy od 150 do 200 wg raportu z 6h średnia to 180 lub 201.

 

Towar został wybrany, oferujesz się z pomoca, mam podpowiedzieć, to to robię, jakby chciała inny, to by inny kocioł kupiła, ale jak chcesz polecić proszę bardzo, sprawdzić sam swoim analizatorem też będziesz mógł. wolne terminy mam po 5lutego

 

Jeszcze raz powtarzam - kocioł u bietki osiągnął moc 26kW, okazało się to jednak za mało. Teraz trzeba coś zrobić - albo zmniejszyć straty ciepła z obiektu, albo zwiększyć moc źródła ciepła, aby zbilansować obiekt ze źródłem ciepła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wymienić kocioł na mocniejszy lub dodać drugi. 

2.Wpiąć dodatkowo stary zasypowy i bufor.

3.Zdjąć sterowanie na zaworze 3-D ustawić go ręcznie.

3.Założyć czujnik temperatury wewnętrzny i sterować z czujnikiem   ,resztę instalacji po kryzować do odpowiedniej temperatury jaka potrzebna w pomieszczeniach.

4.Zrobić termoizolację.

5.Odłączyć odciąć na zimę dwie przybudówki.

6.Zabierać Bietkę do siebie na zimę .

7.Kupić  węglogroszek od NASA

8.Przenieść budynki Bietki do Afryki.

 

Nie zapominaj, że adresatem tych uwag jest bietka... A Ty sobie wyraźnie kpisz. To niezbyt eleganckie. Nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wejdź teraz na [zdarzenia]. Z kiedy jest najstarszy zapis? 12.01 godz. 00:04.

Jeśli ktoś nie śledził tego kotła na bieżąco - to co z tego może wnioskować o przeszłości.

Przykładowo:

 

post-50748-0-06180800-1452584996_thumb.jpg

 

po wybraniu zakresu dat, kliknij:

 

post-50748-0-19359400-1452585308_thumb.jpg

Edytowane przez verb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam - kocioł u bietki osiągnął moc 26kW, okazało się to jednak za mało.

I tak, i nie. Doskonale wiesz, że 26,6kW wyszło z wyliczenia zużytego opału w danym czasie, przy przyjętej sprawności 75%.

Ile z tego poszło w instalację a ile w komin, nikt nie jest w stanie stwierdzić bez ciepłomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.