Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Verb zaglądnij w moje ustawienia bo ciężko mi kopczyk utrzymać

 

I spala mi trochę dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik ekoenergia jaki ma czas oprónienia zasobnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać twoje wpisy na FM gdzie zachwalasz zalety nowego kotła, jeszcze przed wejściem do oficjalnej sprzedaży.

Lub niektóre posty w tym temacie np ten:

 

 

 

ZawiJan99, dnia 01 Paź 2015 - 18:35, napisał:
Sprzedaż OEPlusM w Polsce zaczęła się dopiero w tym roku, więc jeszcze nikt nie ma takich doświadczeń praktycznych, o jakie pytasz.
Ale już piąty rok sprzedawany jest jego poprzednik tzn. OEPlus i blisko 10 tysięcy tych OEPlusów w Polsce pracuje. Poszukaj opinii ich użytkowników.
Ja, jako współkonstruktor tego kotła (a także palnika i sterownika), jestem według konkurencji niewiarygodny w opiniach, więc się od nich wstrzymam. Powiem tylko, że zespół projektantów OEPlusM-a jest ten sam, co OEPlus-a. Wykonawca (producent) jest także ten sam. Bez fałszywej skromności powiem, że nie są ci ludzie tacy głupi, żeby zrobić kocioł gorszy od poprzednika, który - nawiasem mówiąc - sprzedawał się i sprzedaje znakomicie.

 

Aby dojść do wniosku , że na razie nie ma o czym polemizować - jak Ogniwo sprzeda 8-9 tys nowego kotła to wrócimy do dyskusji na ten temat 

 

Co do moich prywatnych doświadczeń z kotłami Ogniwo, to jako prywatne, niech zostaną nieujawnione.

 

Natomiast kłamliwy jest argument "...bo nie cierpię zawijana", wprost przeciwnie czytam z zainteresowaniem na 3 forach Twoje posty,

a do wielu z nich odsyłam innych aby coś się  dowiedzieli na tematy, które poruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecooal  automat ostatnie dni   33,7 kg na dobę przy od -10 do -18 *C .

Ekogroszek + miał 50/50 %  i wiadro trocin. 18,54 zł doba.

 

https://esterownik.pl/device/8164

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik ekoenergia jaki ma czas oprónienia zasobnika

A skąd kto ma to wiedzieć ?

Nie wiadomo ile paliwa mieści Ci się w zasobniku to już podstawa, zależy to też jakiej frakcji jest to paliwo.

Drobniejsza frakcja = więcej podawanego paliwa na minutę pracy podajnika = mniej minut do opróżnienia, im grubsza frakcja zależność jest odwrotna.

Na przykład miału może podawać 0,36 czy 0,38kg/min

eko groszku przykładowo 0,32 czy 0,34

groszku na przykład 0,28

Skalibruj sobie zbiornik to będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verb zaglądnij w moje ustawienia bo ciężko mi kopczyk utrzymać

 

I spala mi trochę dużo

A jaki wiatrak Ci tam Syfro zamontowało ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę na budowie to sprawdzę ale klapka przy dmuchawie jest zablokowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie w ustawieniach zmienić palę perłą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do zbiornika ładuje 100kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecooal  automat ostatnie dni   33,7 kg na dobę przy od -10 do -18 *C .

Ekogroszek + miał 50/50 %  i wiadro trocin. 18,54 zł doba.

 

https://esterownik.pl/device/8164

A te trociny ci nie kopcą? Ty to wszystko mieszasz czy ładujesz worek trocin worek miału worek grochu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pab11o

 

Jak możesz edytuj posty i tam dopisuj zdania bo robisz bałagan w temacie i nie tylko tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę na budowie to sprawdzę ale klapka przy dmuchawie jest zablokowana

Nie chodzi o klapkę a model wentylatora ( wydajność ) bo inaczej to też wróżenie z fusów jak z tym czasem.

Aha, dla Ekoenegii i kotła 16kW powinieneś mieć zamontowany wiatrak o wydajności, podam te najbardziej popularne:

WPA07, DM85 czy RV13AMs o wydajności około 160 do 170m3/h

Dla tych na 8kW w grupowym w zależności dla węgla i 5 podaniach ustawiamy między 37 do 39% nadmuchu

dla 12kW i 5 podań około 40 do 41,42 max

Jeśli wsadziło Ci tak Syfro coś mocniejszego WPAo6, WBS)06AL ( tutaj już 260 czy 270m3/h ) to już trzeba dla 8kW nawet poniżej 30% ustawić, także czytaj i ucz się :) jak Twój sprzedawca niema pojęcia jak to wygląda :)

Niby kupiłeś tanio a jak wycenić Twój czas na forum, zaniedbanie dzieci i żony w tym czasie jaki spędzasz na forum ?

Czy na pewno zakup najtaniej nie wychodzi jednak dużo drożej ?

Nie piję że miałeś kupić u mnie, bo ja Syfro nie sprzedaję i raczej nie będę chyba że w końcu zrobią taki kocioł który akurat mi sie spodoba, podobnie jak było z Ogniwo :)

Trochę to trwało ale nadzieja w końcu jest :)

.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te trociny ci nie kopcą? Ty to wszystko mieszasz czy ładujesz worek trocin worek miału worek grochu

Sypie warstwami ,worek eko 30kg,worek miału 30kg,pól wiadra trocin i jeszcze raz to samo.

Miał jest gruby ma ze 30 % ekogroszku.

Ja nie mam nawet sadzy w kotle ,dymu nie ma komin można czyścić raz na 2-3 lata. :)

Trociny sypię nie z oszczędności tylko wypalają się a powstałymi kanałami dotlenia się lepiej miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie w ustawieniach zmienić palę perłą,

Ja Ci nic nie zaproponuję bo dalej nic nie wiem. Na teraz co czytam po forach to zmianę paliwa :) bo ta perła nie jest tak do końca perłą a bardziej na większych mocach lubi się glucić chyba że to jest ta perlana właściwość tego węgla :)

Proponuję też pisać we właściwym temacie bo to wątek o Ogniwo Eko PlusM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do zbiornika ładuje 100kg

No to zrób zasyp do pełna, zobaczysz ile pracował ślimak na tym co wsypałeś, podzielisz przez minuty pracy i wyjdzie Ci ile węgla schodzi na 1 min pracy czyli będziesz wiedział wszystko czego potrzebujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

I znikaj z tego wątka jak Ci sugerowano, bo jak Zawijan tu wpadnie to Ci z tyłka sieczkę zrobi, jeszcze z badań będziesz musiał się tłumaczyć, hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.