Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolejne Problemy Z Rozdzielaczmi Capricorn. A Może Instalacją?


macius26

Rekomendowane odpowiedzi

Sterowanie w obu przypadkach będzie takie same, w przypadku z 1 mieszaczem będzie pewnie musiała być pompa 25/80 - to duża pompa i takiej chciałem uniknąć, rozdzielając układ na 2 mniejsze mieszacze z pompami które już masz.

Sterowanie pompą grzejników też ci rozwiązałem - zamiast trzeciego sterownika firmowego - wtyczka do gniazdka i dod termostat w wybranym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Wszystko jasne. Tak jak ci pisałem muszę jeszcze popytać na temat sterowania grzejników, bo ten termostat mnie nie przekonuje biorąc pod uwagę funkcje jakie u mnie spełniają grzejniki. Chyba że olać sterowanie i pompę grzejnikowe na sezon zimowy włączać na stałe, i zdać się na zawory RTL na grzejniakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko skonsultuję z instalatorem i dam informację zwrotną co będzie robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sambor jeszcze jedno - obrzydzili mi te pompy WILO. Że lepiej wziąć do tych obiegów podłogowych Grundfosa z autoadaptem, a WILO sobie przenieść na obieg grzejnikowy. Pytanie takie - czy ta funkcja autoadapt ma wogóle sens w tych obiegach podłogowych? A czy możesz polecić jakąś konkretną pompę do tych obiegów? 

 

 

Co do sterowania obiegiem grzejnikowym jest taki pomysł by podłączyć pompę tego obiegu pod wyjście pod czujnik sprzęgła pieca, i wtedy grzejniki by włączały się w momencie uruchomienia pieca do obiegów podłogowych. 

Z tego co mi mówił instalator to czujnik sprzęgła nie jest wymagany, bo sterowanie temperaturą jest wykonywane przez czujniki temperatury na zasilaniu. Coś koło tego chyba że coś przekręciłem.

 

Wtedy też grzejniki chodzą jako obieg podstawowy, a dwa obiegi podłogowe mieszalnikowe na dwóch rozdzielaczach które mam  chodzą na jednym C-mixie i I-sense które mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.