Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłownia - Jak spuścić/ napełnić wodę w instalacji?


gambi

Rekomendowane odpowiedzi

Moja kotłownia wygląda tak jak na zdjęciach poniżej. Mam kilka pytań odnośnie tejże kotłowni, szczególnie rozdzielacza. Do rozdzielacza podłączone są grzejniki i podłogówka. Do tego jest zbiornik na wodę i to naczynie wyrównawcze.  Mam kilka pytań, bo nie bardzo wiem jak działa taka rozdzielnia (wcześniej miałem kotłownię otwartą i dużo prostszą i wszystko było jasne). Jak widać na zdjęciu dwa obiegi z niebieską naklejką są jeszcze wyłączone, pod dwa grzejniki. Teraz jestem na etapie ich podłączania.

1. Jak podłączę już grzejniki do rur, to jak puścić do nich wodę? Jak odkręcić te dwa obiegi żeby napełniły się wodą?
2. Mam jeszcze dwa grzejniki łazienkowe, które chciałbym odkręcić i spuścić z nich wodę, bo kapie ze śrubunków. I pytanie czy da się zamknąć obieg z jednym i z drugim grzejnikiem, tak żeby nie spuszczać wody z całej instalacji? Tylko problem dodatkowy jest taki, że nie wiem które to grzejniki bo rozdzialacz nie jest opisany. Czy da się rozpoznać jakoś które to grzejniki?
3. Jak widać na zdjęciu dwa rotametry są czarne, czy to mogą być te grzejniki łazienkowe? Kiedyś z jednego spuszczałem wodę i była czarna:P Czemu tylko dwa są czarne a nie wszystkie? (czy woda miesza się między poszczególnymi obiegami czy nie?).
4. Jak bym chciał spuścić wodę z tej instalacji to gdzie jest spust wody? Czy przy tym zbiorniku na wodę pokazanym na foto (nr 3)? A gdzie jest miejsce do napełniania instalacji? (gdy dolewam wody to dotychczas dolewałem tym zaworem ktory zaznaczyłem na foto nr 2)
5. Czy da się spuścić wodę tak zeby nie spuszczać wody z podłogówki?

Z góry dzięki za pomoc.

IMG-1458.jpg

IMG-1461.jpg

IMG-1460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.