Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku będziemy wróżyć przyszłość z pieca! Każdy wyciągnie spiek i da pod światło.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10? Chyba cię straszy. Max 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w domu 28 stopni przy otwartych oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie apropo niuansów.

Ostanio bawielem sie ustawienaimi pieca bo jeszcze nie jest zmino i pozmieniałem krzywa grzewczą, podawanie i nadmuch. w telefonie mialem stare ustawienia i pech chciał ze oczywiscie zgubilem telefon.

Moglibysie podac Wasze aktualne nastawy tych parametrów- prosze o kilka propozycji.Moj piec to bio Compact 12KW, ogrzewanie bez podłogówki ,stała pompa na NIE. RCK na kominie ustawione na 10Pa(praktycznie cały czas otwarty)

 

z góry dziekuje

 

Krzysiek

Edytowane przez masterkant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw WD40 i poczekać. Dopiero potem kręcić. Tylko, że ja miałem czas, bo robiłem to w sierpniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zrobić nawiew do kotłowni czyli tzw zetkę. Mam Teklę bio compact 12. Czytałem że standardowo robi się fi 160 ale to zależy od kotła. Z uwagi na to że mam mały, może warto zmniejszyć średnicę? Jeśli tak to jaką?
Druga sprawa to wysokość, żeby to zrobić estetycznie na zewnątrz będę miał otwór tak 0,5m-1m od poziomu gruntu. Wystarczy czy ciągnąć wyżej? Max mogę tak do 1,5m. W piwnicy to wiem że rura ok 30cm od podłogi ale zastanawiam się czy warto prowadzić ją w okolicę kotła czy po prostu pociągnąć w dół i już. Kocioł jest po przeciwnej stronie i chyba jednak trochę się by pomieszczenie wychładzało. Czytałem tematy o tym ale tam każdy ma swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz wystarczy, ja mam u siebie jakieś 50cm. W kotłowni nie ma znaczenia gdzie byle w kotłowni.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, to będę miał łatwo zamontować. A jak z tematem średnicy? Korci mnie założyć mniejszą, skoro fi 160 powinno wykarmić 25kw to fi 10 spokojnie mi styknie. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam prośbe - prosze o pomoc


Ostanio bawielem sie ustawienaimi i pozmieniałem krzywa grzewczą, podawanie i nadmuch. w telefonie mialem stare ustawienia i pech chciał ze oczywiscie zgubilem telefon.


Moglibysie podac Wasze aktualne nastawy tych parametrów- prosze o kilka propozycji.Moj piec to bio Compact 12KW, ogrzewanie bez podłogówki ,stała pompa na NIE. RCK na kominie ustawione na 10Pa(praktycznie cały czas otwarty)


 


z góry dziekuje


 


Krzysiek


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda instalacja jest inna. Jak wklepiesz moje ustawienia, to wątpliwe, czy ci to będzie dobrze pracowało :)

A już krzywa grzewcza, podawanie i nadmuch to chyba najbardziej indywidualne ustawienia ze wszystkich w tym piecu.

Źle ci działa na tych, co teraz masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam stał pompę, ale to nic nie daje, bo zawór się zamyka, więc obieg kotłowy jest zamknięty, a pompa działa wtedy na obiegu co, więc jak niby ma pomagać kotłowi w nie przegrzewaniu się?

 

druga sprawa- skoro sąsiad nie ma czujnika temperatury w pomieszczeniu to pewnie to jest powód- kocioł nie dostaje sygnału po dojściu do zadanej temp w stylu wyłącz pompę i zamknij zawór, teraz ja się tylko dogrzeję i wygaszę...

 

nie wiem, głośno myślę.

 ustaw kocioł na pracę automatyczną  w menu serwis, problem powinien zniknąć jeżeli dom jest mało energochłonny to kocioł  w trybie pracy ciągłej będzie się przegrzewał, no chyba że temperatura zewnętrzna nie pozwoli mu na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom jest średnioenergochłonny...ale to już nie ważne.

 

od ponad tygodnia cieszę się nowym kotłem Tekla Draco Bio 25KW...nie ma porównania do tego co było. w końcu skończyły się problemy (choć problemy z alarmami w tytanie o przegrzaniu były spowodowane wadliwym STB, po jego wymianie był spokój...choć podbijanie temperatury o 25C nie uwazam za normalkę)

Uważam, że Tytan jest nieporozumieniem w starszych domach ze stara i pojemną instalacją grzewczą.

 

Nowy kocioł ma 100L, a nie 25. Za pierwszym razem (ja to nazywam zrzutem wody z kotła :) grzejniki- wszystkie- są ciepłe. Tytan potrzebował modulować 9-10 razy, aby ogrzać dom o histerezę (0,4C). Draco Bio robi to...za pierwszym lub max 3 razem, w zalezności od warunków pogodowo-domowych.

Jestem teraz bardzo zadowolony. Oczywiście musiałem dopłacić różnicę w cenach korpusu między Tytanem, a Draco Bio (draco bio jest droższy) oraz wymysliłem sobie jeszcze dodatkowe rzeczy typu- lepszy sterownik Ingeo Touch oraz pompę kotłową) I to był dobry wybór. Zawór 4d został i...chodzi to dla mnie teraz bardzo dobrze, nie widzę żadnych problemów i dopiero teraz mogę powiedzieć, że 4D wcale nie jest kłopotem...

 

na razie testuje, a sterownik "niby" się uczy...i na chwilę obecną jestem w stanie zaryzykowac stwierdzenie, że kocioł pali mniej peletu niż Tytan, a pogoda jest już gorsza/jest zimniej...

Cieszę się, że udało się polubownie załatwić sprawę z instalatorem i wymienić kocioł.

 

podsumowując: Tytan nie nadaje się do starego budownictwa i pojemnych instalacji...ot, moje zdanie.

 

PS jesli ktoś zastanawia się nad Ingeo Touch to wg mnie warto...

post-72775-0-81012100-1510753518_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda instalacja jest inna. Jak wklepiesz moje ustawienia, to wątpliwe, czy ci to będzie dobrze pracowało :)

A już krzywa grzewcza, podawanie i nadmuch to chyba najbardziej indywidualne ustawienia ze wszystkich w tym piecu.

Źle ci działa na tych, co teraz masz?

Nie mowie ze żle, ale w ciepłym okresie na krzywej duzo zwiekszyłem tak zeby piec grzał na maxa i obawiam sie ze całkiem pomieszałem te ustawienia.

Podawanie mam 2.8

Nadmuch min 20  a max 36

Krzywa 41/45/48 stała pompa na nie.

 

pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ci teraz dobrze działa, to zostaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmien temp na krzywej w czym problem

Nikt ci gotowca nie da kazda instalacja i dom inna...

Jezeli masz za zimno w domu to podnies temp np

45 dla 10

50 dla 0

55 dla - 20

Jak masz pokojowy to wsp korekcji na 10

 

Tryb ciagly pracy kotla zadana min 65 stopni

Histereza kotla 12

Temp startu pomp w serwisowym kotla na 52 jezeli masz 4d i nie chcesz zimnego powrotu ( jak ci chodzi grawitacja na kotlowym)

 

KOMBINUJ

 

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tryb CO ręczny a nie pogodowy, to po co ci ustawiać krzywą grzewczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "źle grzało" i "słabo chodził"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.