Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestawienie Kotłów Z Podajnikiem Klasy 5 Według Normy Pn-En 303-5:2012


Animus

Rekomendowane odpowiedzi

A to jest najlepsze i w dodatku uwaga przyjęta... Pozytywnie oceniamy wprowadzenie granicznych wartości emisji zanieczyszczeń, należy jednak sprecyzować dla jakich warunków pracy urządzenia podane w rozporządzeniu wartości się odnoszą. Badanie kotłów stałopalnych zgodnie z normą PN-EN303-5 przewiduje badanie urządzenia zarówno przy mocy nominalnej jak i mocy minimalnej. Aby odzwierciedlić rzeczywiste wartości emisji zanieczyszczeń o atmosfery podczas normalnej pracy kotła, należy uwzględnić emisję wszystkich wymienionych zanieczyszczeń mocy minimalnej jak i nominalnej. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie podanie wartości emisji, odnosząc się do sezonowego ogrzewania pomieszczeń, tak jak ma to miejsce w Rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. Tylko w taki sposób przedstawione przez producentów dane będą przekładały się na rzeczywiste warunki pracy urządzeń.  - zatem ciekawe ile % pieców spełni wymagania przy mocy minimalnej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W piątek byłem w dużym składzie. Śmieję się i pytam że już flotu i mułu nie będą sprzedawać. A oni się ze mnie śmieją i mówią tak.. mułu i flotu nie ale podsypkę do kostki brukowej tak... i tu mi uśmiech znikł z twarzy (  W dodatku nie mają zielonego pojęcia jak te wszystkie wymiany sfinalizować. Z jednej strony dobrze, że się tym zajęli , ale z drugiej wykonania tej ustawy nie widzę w praktyce ...

Jak wejdą do kotłowni i zobaczą podsypkę  do palenia,  to mandat wyrówna cenę normalnego opału. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

jeszcze jak by ten flot czy muł zbrykietowali to ok ale luzem to przegięcie , ja w zeszłym sezonie kupiłem tonę brykietu węglowego tak pisało ale widać było że to flot z muułem , takie klocki twarde cylindryczne dł ok 15cm szer też chyba 15 cm , paliłem tym w GS i powiem że dymu zero bo fajnie powietrze przez to idzie ale moc mizerna z tego , więc 450/tona a węgiel 600/tona nijak się ma bo z węgla 3 razy tyle pałera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz w Polsce mamy głupie przekonanie że wuniel to szajs, a kopalnie najlepiej wszystkie zamknąć i tyle.. :( będzie po problemie. Są i też takie inwestycje jak ta

które pokazuje że z tego  flotu i miału można jeszcze "coś dodać" i wyjdzie lepiej w spalaniu niż węgiel, w dodatku mocno ukierunkowane na ekologie. A takich pomysłów na polibudzie w Gliwicach mają kilka. Szkoda tylko że nie inwestują w tych ludzi, którzy mogą w sposób znaczący poprawić jakość powietrza w Polsce. Przy czym nie zamykając kopalń i nie zwalniając ludzi współpracujących z tymi kopalniami. Ale jak to ktoś powiedział ... bo w Polsce mamy już taki klimat. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście nie sprzedają. Wydali 20 mln zł i to stoi. Dlatego że po pierwsze mieli problemy z pozyskiwaniem miałów i mułów. Kopalniom bardziej opłacało się sprzedać zjadaczom "kalafioru" po wyższych cenach niż im po niższych. . Po drugie musieli to sprzedawać po 560 zł /t . A w tamtym okresie to było o wiele za dużo. I mało ludzi wiedziało co to takiego ekogroszek. Moim zdaniem warto ten projekt reaktywować. Teraz kopalnie będą miały kupę tego odpadu. Szacuje się nawet na 12 % ich produkcji. A jak to się dostanie do takiego zakładu przeróbczego to "czarny" rynek nie będzie miał szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest Varmo !

 

Kilka osób próbowało tym palić w kotłach i mieli kłopoty np. pożar zasobnika.

 

Cała ta instalacja to jakiś "miś na miarę naszych możliwości, my tym misiem ..." itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne. Ja dotarłem kiedyś do gościa który tym palił. I mówił że nie było z tym problemu, w odróżnieniu od innych lokalnych składów. Masz może link gdzie ten problem był opisany ? Z chęcią bym poczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzech klientów którzy na tym "cudownym" paliwie zostali bez farby na zasobnikach,wytopione uszczelki itp, jeden jeszcze na forach pisuje czas do czasu ( ES i FM, nick adKwapniewski )

Jeśli Kecajbi masz dobrze wpisaną lokalizację to następnego masz pod ręką ( Czerwionka-Leszczyny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info. Chociaż pod nickiem adKwapniewski, już tych wpisów nie ma. Swoją drogą dla mnie to trochę dziwne. Świadczyłoby o tym ze te piszczele-dodatki mocno reagują . W zasadzie tylko aceton i nitro rozpuszcza farbę proszkową i reaguje z guma EPDM . Więc i w dymie powinno się pojawić znaczniej więcej BaP a to paliwo do obrotu zatwierdzał instytut chemiczny. Więc już zgłupiałem po co komu inwestycja za 20 mln z produkcja trującego odpadu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym paliwem był taki, że było zbyt łatwopalne i dlatego jak zapaliło sie w zbiorniku to zeszła farba. 

Tu na forum palił tym @marekd i był chyba zadowolony.

To czy paliwo zapali się w zbiorniku zależy też od jego szczelności, u mnie mogę palić zrębką w tłoku i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier też palił varmo w zeszłym sezonie. W tym roku przerzucił się na retopal i stwierdza, że szkoda kasy na ten pellet. Palilo mu się dobrze, kaloryczność niezgorsza, popiołu mało, tylko cena nie adekwatna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym paliwem był taki, że było zbyt łatwopalne i dlatego jak zapaliło sie w zbiorniku to zeszła farba. 

Tu na forum palił tym @marekd i był chyba zadowolony.

To czy paliwo zapali się w zbiorniku zależy też od jego szczelności, u mnie mogę palić zrębką w tłoku i nic się nie dzieje.

No też tak pomyślałem. jak ty :) . Swoją drogą przed dostaniem się żaru do zasobnika mam zabezpieczenie w postaci wyrzucenia awaryjnego węgla + strażak. Ja próbowałem w ekoenergii II generacji palić pelletem / bo akurat dostałem 3 worki gratis :) / . Chociaż producent podaje że można to z moim palnikiem był taki problem że ślimak nie "wciągał pelletu do paleniska". Dla mnie było to dziwne, ale musiałem wybrać pellet i załadować węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podawane moce palników nie do końca ściśle się wiążą  z kalorycznością węgla. :) oczywiście w praktyce. W teorii może tak jest. :) W każdym bądź razie producent chyba tego nie bada. Badania by musiał   Widziałem jak pracuje ekoenergia II generacja i Pancerpol. Wybrałbym Ekoenergia. Jest mniej zawodna i da się palić, miał, eko i czasami zmieszany z eko pellet przy zmienionych ustawieniach. Jeśli paliwo nie będzie odpowiednie to nawet najlepszy palnik Ci nie pomoże. :) I spędzisz długie godziny w swojej kotłowni. :)  Podstawa to suchy ekogroszek , o odpowiedniej spiekalności z niewygórowaną kalorycznością do 27 max. No chyba że masz dużo czasu i możesz w piwnicy spędzać po 2 godzinny dziennie. :) . Ja bym nie wywalał "tubulatorów=zawirowywacze" gdyż spadnie Ci sprawność palenia w piecu. O temperaturze spalin nie wspomnę. One są po to żeby była jak największa efektywność w spalaniu. Co do kW to z tego co pamiętam ekoenergia ma 19kW - Groszek się nazywa. A z tych większych palników to 10kW a później 25 kW jest od razu. Często gęsto jest tak że producenci "wkładają" do pieca np. 15kW czy 17kW palnik z ekoenergi 25kW. Musisz się zorientować u producenta pieca. Ale to że masz 25kW to nic nie szkodzi ponieważ moc na palniku masz modulowana. Z tego co pamiętam była od 9kW do 25kW w zależności od ilości podawanego węgla itp. W przypadku tęgich mrozów moim zdaniem sprawdzi Ci się każdy z tych pieców. Najwyżej będą bardzo małe przerwy w pracy. Co do mniejszych palników typu Groszek albo 10kW to nie widziałem jak to pracuje więc nie chcę się wypowiadać na ten temat. W każdym bądz razie to "maleństwa" i może być problem z spiekami koksowymi. Mogą przytykać wyjście kolejnej dawki węgla. Ale no właśnie ale jak nie widziałem to nie mówię.:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak wcześniej innemu koledze już tłumaczyłem

 

Kovert nie jest kotłem firmy Kotłospaw, nie jest też kotłem Witkowskiego.. ani Dragona ani Biadały ani Kotłostalu anie Eko-hurtu itd.

 

Kovert jest kotłem spółdzielni Kotlarz, na górze atestu właściciel - spółdzielnia Kotlarz

a na dole zakład uprawniony do produkcji

 

Animuss postaraj się zatem odszukać pozostałe firmy mogące robić produkt o nazwie Kovert i wklej linki

 

przebadany na retorcie obrotowej pancerpla, ale nie tej o nazwie duo, tylko tej w wersji na v-kę... (drobna różnica jest, także cenowa) i na sterze tech-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam. rzeczywiscie paliłem Varmo ale się skończyło i pale groszkiem .Varmo było dla mnie ok ładnie siecpalilo popiół taki sfobie czasami spieki No ale ciepło było.

Nie narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varmo ma 27 do 30MJ, zatem cena za tonę ok 920-960zł akceptowalna jak nie mieszkasz na śląsku

Jak mieszkasz na śląsku to warto wyrwać w workach papierowych Skarbek z Piekar

 

Do Varmo jednak trzeba próbować, ja wiem, że dobrze idzie w ardeo iron (brak otworów tzw antysplainowych, zatem z cofką nie ma bólu głowy) a także paliłem w tym na palniku sv-200

oraz sv200n (teraz nawet mam zasypany varmo). W sv200n mam z tego mało popiołu, wymiennik czysty, jedyny minus to objętość. Do kosza, gdzie normalnie po klape wchodzi mi 150kg ekogrochu (sypie normalnie ok. 130kg) wchodza mi bez zabaw z luzem 3worki Varmo, czyli 75kg. Spalanie jednak jest bardzo dobre.

 

Wklejam starsze filmiki jak mi Varmo szło na sv-ce

pierwszy dzień palenia

https://www.youtube.com/watch?v=Avk2x7cv-ZY

a tak było po 4dniach

https://www.youtube.com/watch?v=ZX7Jjo_wB84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.