Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kurde ale nie mam nikogo w pobliżu, żeby mieć jakiś odnośnik i coś podpatrzeć. Co do histerezy akurat nie można tego nigdzie zmienić. Ustawiona jest na sztywno temp. zadana + 8 i koniec.

Witam.

 

Podpinasz sterownik do internetu. Na stronie recalarta konto zakładasz i tam masz dostęp do ustawien zaawansowanych (histereza).

 

Druga opcja to w trybie serwisowym ustawiasz dodatkową temperature kotła.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Problem w moim piecu jest taki że nie chce się wyłączać (jestem w kontakcie z Sasem i Recaltem ale mam czasami wrażenie że jestem pozostawiony sam na polu bitwy a nie oto tu przecież chodzi) tzn, ma problem aby osiągnąć zadaną temperaturę 50 stopni i przejść w stan podtrzymania dlatego żyje nadzieja ze uda sie zmniejszyć spalanie :) piec stale jest w stanie palenia a co za tym idzie pożera niepotrzebnie pelet.

Pozdrawiam

Paweł

Też mi tak czasem się zawiesi w trybie palenia. Pomaga przejście na tryb ręczny na 5sekund. Muszę to zgłosić do recalarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie Pozwólcie że się dołączę do tematu bo nie mogę do was napisać prywatnie nie mam dostępu. Mam zamiar zakupić kocioł sasa tylko w nowszej wersji efekt i tu mam pytanie do użytkowników kotła Slim bo ten mój planowany jest konstrukcją taki sam tylko dodatkowo wyłożony płytkami ceramicznymi i dociskiem spalin. Mam dom z lat 70 budowanych na zasadzie bloczek pustak Suporex i dachem do wymiany z powodu czego nie mam jeszcze ocieplonego poddasza. Piwnica jest pod całym budynkiem i ciepła część to tylko tam gdzie jest kotłownia Według strony ciepło właściwe na 220 m użytkowego wyliczanie mocy około 29 kW i teraz to do was pytanie bo lokalny sprzedawca wyliczył że powinno wystarczyć 23 kW w tym piecu bo niby sterownik posiada opcję Turbo która w większe Mrozy kosztem groszku powinna dać radę zważywszy że ostatnimi czasy temperatura zimą nie przekracza -20 stopni kropka Czy ktoś z was posiada kubaturę mniej więcej taki sam dom jak jak mój z lat 70 obawiam się tego 29 kW żeby nie było przewymiarowany Za dach mam zamiar wziąć się w przyszłym roku wówczas może ociepla poddasze Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam że za podpięcie się do tematu ale liczę na dalszą pomoc państwa strony z racji że już macie większe doświadczenie i użytkowanie tego kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem użytkownikiem pieca sas slim 17 kw pellet z palnikiem multi flame oraz sterownikiem RECALART MultiFun.

 

Zbiornik 200l z pompom ciepła, zawór 4d Afriso na grzejniki -3 grzejniki płytowe (termostaty) i 1 łazienkowy, zawór 3d Afriso na ok. 100 m2 podłogówki.

 

Grzejniki, podłogówka, i zbiorniki cwu każdy obieg ma swoja pompę WILO.

 

Dołączam się do tematu z prośbą o radę i pomoc przy ustawaniu pieca, spala dużo ok. 30 kg na 12h.

Jestem początkujący palaczem :) nowy dom 150m2, ściana 25 cm poroterm, docieplony 15 cm styropianu, wełna na poddaszu 25 cm, okna 3 szybowe- 7 komorowe,palenie pierwszy sezon. Piec w chwili obecnej pracuje tylko w nocy ze względu na duże spalanie. Temp. zadana na piecu 55 C. na obiegu grzejniki i podłogówka 55 C przy czym grzejniki obniżone o 5% a a podłogówka o 30 %. (opcja obniżona temperatura)  Włączony jest na opcji palenie - podtrzymanie po mimo temp 55C piec potrafi przeciągnąć nawet do 65C płomień przez dłuższy czas jest na 100% , palnie - wygaszanie pożerał jeszcze więcej. Na PID bywało różnie tylko piec dziwnie palił maksymalnie dochodził do temp 50 C i później wygaszał się do 40C. duże skoki temperatury. bardzo dużo razy podaje paliwo i później jej zrzuca.

 

Proszę o pomoc i poradę z tymi ustawieniami, żeby spalał mniej.

 

Pytania na początek:

 

W tym sterowniku da się ustawić prace podajnika, nadmuchu itp. w sekundach a nie w %?

 

Czy jest możliwość ustawić piec i sterownik tak aby te spadki temperatur były mniejsze na o 3-4C i piec sobie tylko podkładał po trochu aby utrzymywać temp? A nie jak to robi że spadek o 10-15C czasami więcej i sypie tego pelletu dużo i często żeby znowu się rozpaliło.  

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam.

Jestem użytkownikiem pieca sas slim 17 kw pellet z palnikiem multi flame oraz sterownikiem RECALART MultiFun.

Zbiornik 200l z pompom ciepła, zawór 4d Afriso na grzejniki -3 grzejniki płytowe (termostaty) i 1 łazienkowy, zawór 3d Afriso na ok. 100 m2 podłogówki.

Grzejniki, podłogówka, i zbiorniki cwu każdy obieg ma swoja pompę WILO.

Dołączam się do tematu z prośbą o radę i pomoc przy ustawaniu pieca, spala dużo ok. 30 kg na 12h.
Jestem początkujący palaczem :) nowy dom 150m2, ściana 25 cm poroterm, docieplony 15 cm styropianu, wełna na poddaszu 25 cm, okna 3 szybowe- 7 komorowe,palenie pierwszy sezon. Piec w chwili obecnej pracuje tylko w nocy ze względu na duże spalanie. Temp. zadana na piecu 55 C. na obiegu grzejniki i podłogówka 55 C przy czym grzejniki obniżone o 5% a a podłogówka o 30 %. (opcja obniżona temperatura) Włączony jest na opcji palenie - podtrzymanie po mimo temp 55C piec potrafi przeciągnąć nawet do 65C płomień przez dłuższy czas jest na 100% , palnie - wygaszanie pożerał jeszcze więcej. Na PID bywało różnie tylko piec dziwnie palił maksymalnie dochodził do temp 50 C i później wygaszał się do 40C. duże skoki temperatury. bardzo dużo razy podaje paliwo i później jej zrzuca.

Proszę o pomoc i poradę z tymi ustawieniami, żeby spalał mniej.

Pytania na początek:

W tym sterowniku da się ustawić prace podajnika, nadmuchu itp. w sekundach a nie w %?

Czy jest możliwość ustawić piec i sterownik tak aby te spadki temperatur były mniejsze na o 3-4C i piec sobie tylko podkładał po trochu aby utrzymywać temp? A nie jak to robi że spadek o 10-15C czasami więcej i sypie tego pelletu dużo i często żeby znowu się rozpaliło.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

 

;Dużo.
Podeślij ustawienia i archiwum zerkne,
Robik*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

archiwum nie mam bo piec jest na dzień wyłączany i archiwum znika. 

 

Jeśli chodzi o ustawienia to wiem to podam:

 

paliwo ustawione pellet

rodzaj pracy palenie podtrzymanie

 

temperatura zadana na piecu 55C

temp. na cwu 50C

grzejniki co1 - ustawienia na zaworze 4d w skali 1-10 ustawione 5 temp. za piecem na wskaźniku wacha sie od 40-60C (różnica temp na sterowniku pieca o 3C, pewnie czujniki w róznych miejscach)

podłogówka co2- zawór 3d ustawiony na środku skali za piecem na wskaźniku 31C (różnica temp na sterowniku pieca o 3C, pewnie czujniki w rożnych miejscach pokazuje 28C)

jest jeszcze jakiś tryb obniżenie temperatury w % dla co1 i co2 nie wiem do końca czemu ma to służyć na grzejnikach jest o 5% zmniejszyć a na podłogówce 30 % ale co to jest nie wiem?

 

PID wyłączony

 

jeśli chodzi o tryb potrzymania i funkcje ruszt paliwo dmuchawa nic nie ruszone 0% bo nie wiem jak co z czym czy ma być na + czy na - kompletnie sie tu nie znam

 

histereza na cwo 4C - ale coś chyba nie działa bo grzeje wodę co jakiś czas a nie jak spadnie o 4C

czujniki w różnych miejscach jak na piecu jest 49C to na pompie jest 52C

 

pale pelletem od olczyka

 

zauważyłem że coś jest też nie tak bo z komina leci ciemny dym jest duzo sadzy w środku i popiołu tak jakby piec nie spalał do końca wszystkiego jest tez trochę spieków 

 

wcześniej paliłem jakiś pelletem "no name" zanim mi przywieźli olczyka i sadzy nie było, spieków żadnych, a popiołu to garstka i dym był przeźroczysty. 

 

jak coś jeszcze pominąłem to pytać odpisze

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.[/size]

Jak masz to włóż do panelea kartę SD.[/size]

Następnie zaawansowane- inne - zapis ustawień i jeszcze raz to samo[/size]

zaawansowane - inne - zapis archiwum[/size]

utworzą się 2 pliki[/size]

1 dump.txt[/size]

2 settings.set[/size]

i to mi wyślij.[/size]

 

pozdr[/size]

RF[/size]

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem kotła sas 29kw z palnikiem multi flame na pellet oraz sterownikiem recalart multi fun control system, mam problem z pompą do podłogówki jest podłączona pod piec, w ustawieniach serwis jest włączona, a pompa w ogóle  nie chodzi.

 

Czy działająca pompy powinna się wyświetlać w miejscu gdzie jest ikona czyszczak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem kotła sas 29kw z palnikiem multi flame na pellet oraz sterownikiem recalart multi fun control system, mam problem z pompą do podłogówki jest podłączona pod piec, w ustawieniach serwis jest włączona, a pompa w ogóle  nie chodzi.

 

Czy działająca pompy powinna się wyświetlać w miejscu gdzie jest ikona czyszczak ?

Nie . Czyszczak jest używany w kotłach Agro. Podepnij zasilanie pompy pod CO1 i wtedy uruchom tryb ręczny - sterowanie ręczne sprawdź, czy się włączy. Daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

archiwum nie mam bo piec jest na dzień wyłączany i archiwum znika. 

 

Jeśli chodzi o ustawienia to wiem to podam:

 

paliwo ustawione pellet

rodzaj pracy palenie podtrzymanie

 

temperatura zadana na piecu 55C

temp. na cwu 50C

grzejniki co1 - ustawienia na zaworze 4d w skali 1-10 ustawione 5 temp. za piecem na wskaźniku wacha sie od 40-60C (różnica temp na sterowniku pieca o 3C, pewnie czujniki w róznych miejscach)

podłogówka co2- zawór 3d ustawiony na środku skali za piecem na wskaźniku 31C (różnica temp na sterowniku pieca o 3C, pewnie czujniki w rożnych miejscach pokazuje 28C)

jest jeszcze jakiś tryb obniżenie temperatury w % dla co1 i co2 nie wiem do końca czemu ma to służyć na grzejnikach jest o 5% zmniejszyć a na podłogówce 30 % ale co to jest nie wiem?

 

PID wyłączony

 

jeśli chodzi o tryb potrzymania i funkcje ruszt paliwo dmuchawa nic nie ruszone 0% bo nie wiem jak co z czym czy ma być na + czy na - kompletnie sie tu nie znam

 

histereza na cwo 4C - ale coś chyba nie działa bo grzeje wodę co jakiś czas a nie jak spadnie o 4C

czujniki w różnych miejscach jak na piecu jest 49C to na pompie jest 52C

 

pale pelletem od olczyka

 

zauważyłem że coś jest też nie tak bo z komina leci ciemny dym jest duzo sadzy w środku i popiołu tak jakby piec nie spalał do końca wszystkiego jest tez trochę spieków 

 

wcześniej paliłem jakiś pelletem "no name" zanim mi przywieźli olczyka i sadzy nie było, spieków żadnych, a popiołu to garstka i dym był przeźroczysty. 

 

jak coś jeszcze pominąłem to pytać odpisze

1. Histereza CWU 4 oznacza 2 w dół i 2 do góry przy 46C jest 44-48.

2. Obniżenie % temp.dla obiegów działa jak jest ustawiony Program obiegów.

3. Masz coś nie tak z CWU i CO1 (faluje tak samo).

Wyślij m i proszę na priv fotki Twojego układu , ale tak , żebym mógł to przeanalizować co hydraulik miał na myśłi.

I z którego dnia masz ver. programu.

pzdr

Robik

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie . Czyszczak jest używany w kotłach Agro. Podepnij zasilanie pompy pod CO1 i wtedy uruchom tryb ręczny - sterowanie ręczne sprawdź, czy się włączy. Daj znać.

Pompa działa gdy jest podłączona pod obieg CO1, a nie dział gdy jest podłączona pod gniazdo P5, hydraulik powiedział że trzeba pozmieniać w ustawieniach tylko nie za bardzo wiem gdzie.

W ustawieniach serwis pompa jest włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P5 to pompa rezerwowa a Ty masz podłączyć pod P2 czyli CO2.

W serwisie CO2  ustawiasz ogrzewanie - podłogowe i uaktywniasz pompę.

I powinno chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź działa teraz wszystko. 

Hydraulik źle  po podpinał i w ogóle nie włączył w zaawansowanych obiegu  pompy.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mały problem:

- na pidzie standard nie osiaga zadanej temp

- pid turbo dużo pelletu rozżarzonego do popielnika zrzuca

- na pidzie nie przechodzi w podtrzymanie; według serwisu tak ma być

- spalanie 30kg na dobe pelletu lava, miesiąc już tak grzeje, w domu 22-23stopnie

- dom 100m2 do grzania, 50m2 podłogówki i 7grzejników, dobrze ocieplony

 

Do sedna:

- wyłączam pid

- paliwo inne

- i ogrom ustawień mnie przeraża :)

 

Macie może jakieś wyjściowe od których warto zacząć? Bo te "fabryczne" temperature spalin do 300stopni podbiły i palnik do białości rozgrzały :D

 

Piec 14kw i sterownik recalart

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp minimalna 45

Temp maks 85

Temp krytyczna 90

Temp ochrony powrotu 40 (jest 4d i siłownik)

Dodatkowa temp kotła 15stopni

 

Temp ogrzewania 45

Na piecu 45+15

Cwu 50,histereza 2

 

Co jeszcze podać?

 

Zmieniłem paliwo na inne:

Moc minimalna/maksymalna Palenie

- podawanie 2/2

- postoj podajnika 30/15

- moc wentylatora 30%/50%

 

Podtrzymanie

-praca podajnika 8sek

- postoj podajnika 5min

- postoj rusztu 15min

 

Na pid standard taki "płomień"

 

5cf1451ebb64101cd72127629d3c6d56.jpg

 

Na pidzie wyłączonym tak daje

 

19e88f213526f9af895063cfaee05a92.jpg

 

Jest też rck

6e8bff4cff151089bdb498129fe70859.jpg

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne:
Moc maksymalna Palenie
- podawanie 2s                           lub   3            lub    4
- postoj podajnika 10s                        15                   20
- czas postoju rusztu 3 min

- czyszczenie rusztu 1 

- moc wentylatora 54%

Podtrzymanie
-praca podajnika 8sek
- postoj podajnika 6min
- postoj rusztu 15min

- czyszczenie rusztu 1

- moc wentylatora 30%

 

co do ustawień wentylatora, nie wiem jak wysoki masz komin, jaki ciąg, czy masz zawirowacze itd 

zmień te ustawienia i spróbuj.

Ewentualnie wyślij archiwum i ustawienia 2 pliki, spr. jak to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PID może być std

Następnie rodzaj pracy np. palenie =podtrzym.

wybór paliwa inne

i wtedy ustawiasz :

palenie- moc maksymalna

wbijasz podane parametry

 następnie wybierz moc - Moc maksymalna

i działaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz problemy wyślij mi plik z ustawieniami :

ZAAWANSOWANE- INNE- ZAPIS USTAWIEŃ

na priv 

zaaktualizuję i odeślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :)

 

Dzięki wielkie. Zaraz wyśle maila.

 

 

Podawanie 2s

Postoj podajnika 15s

Wentylator 40%

 

Szybko temperature złapał. Palnik czerwony troche. Temperatura spalin 230st, RCK na 15 ustawiony.

 

Nie za bogato? Temp spalin chyba wysoka i ten palnik rumienców nabrał...

 

30994a460317334a41aa428a6b18f855.jpg

 

 

Zadana na 60st, dobił do 68 i się wygasił. To i ekstra. Bo doszedł w 30min. Bez tych ustawien Twoich to 10godzin kotłował :)

Wychodzi na to że histereza na PIDzie jest na sztywno 8stopni. Bez PIDu można dopiero zmieniać.

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.