Skocz do zawartości
IGNOROWANY

200M2+Woda,drewno(Węgiel)-Jaki Wybrać?


Musiek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przepraszam że od razu z prośbą o pomoc ale okazało się, że wybranie kotła nie jest takie łatwe dla laika;)

Obecny piec zaczął przeciekać po 11 latach więc trzeba nowy. Głównym paliwem będzie drewno(pomieszane-sosna, brzoza, olszyna, grab) i zimą przy większych mrozach też w grę wejdzie węgiel. Dom ocieplony 5cm styropianem w ścianach, dom z 2001roku, 200m2 dodatkowo zimą grzanie wody (zbiornik 125l), komin 11m fi20. Duża pojemność mile widziana, wiadomo. Cena około 3 tys. Pomoglibyście w wybraniu czegoś co się w nada? Ojciec chciał kupić kocioł Kamen- N/NG 19kw ale wyczytałem, że się nie nadaje do drewna zbytnio (jako paliwo podstawowe). Był jeszcze Reflex TG uni pro 18kw ale wiem o nim tylko tyle że jest powiązany z Defro (?). Pokierowalibyście w którą stronę iść? :)

Jak czegoś zapomniałem napisać to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to do mnie grasz, to się mylisz - co najmniej 2 Kalvisy osobiście dotykałem i podłączałem  :P

Jeden kocioł to właściciel sam z Litwy rok temu przywiózł.

Od niego jest ten kontakt do sprzedaży wysyłkowej, podany przeze mnie w innym temacie.

 

A twoje propozycje świadczą o zupełnej nieznajomości tematu - kocioł Kapi - ruszt wodny!, główne paliwo  - węgiel

a Metalfach ma albo górniaki albo  górno-dolny z rusztem wodnym.

Czyli który polecasz koledze na drewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przy pisaniu posta wiedziałem, że forum pewnie ma swoje ''ulubione'' kotły które będą polecane nawet jeśli są dwa razy droższe więc luzik.

Ktoś posiada/posiadał coś do 3tys który spełni moje wymagania?

 

Za takie pieniądze to nie kupisz kotła na drewno, może na węgiel to prędzej - poszukaj jeszcze kotła Dakon Dor, ale tam mała komora zasypowa.

 

Forum nie ma ulubionych kotłów - poleca jak najlepsze :)

 

Co do propozycji kolegi Przemka - to Defro DS jest kotłem głównie na węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum nie ma ulubionych kotłów - poleca jak najlepsze :)

I tak to wygląda w każdej dziedzinie, że propozycje szybują często oderwane od budżetu, ale najlepsze. Dlatego autor tematu powinien się dookreślić, czego chce. Przypuszczam, że po prostu 'zwykłego kotła', który nie rozleci się po dwóch latach. W takiej sytuacji można wziąć pierwszego lepszego górniaka, w którym (dalibóg) rozpalałby to drewno od góry i będzie zarazem tani kocioł i nie będzie takiej tragedii ze smołą i dymem. To jest jedyna opcja, by się trzymać limitu 3 tysięcy. Ew. któryś z dolniaków węglowych (z małą komorą zasypową) może byłby w zakresie 3-3,5 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem ten kocioł i rozmawiałem z właścicielem .Kupił go za ok 6tyś i palił drewnem.Jak palił spokojnie to w kotle sama smoła a jak go bujnął to w domu za gorąco,i co i musiał kupic bufor wszystko uzbroic i kolejne 8tyś wydane.

Po prostu nie dobrał mocy kotła, DS lubi grzać na ostro a nie być duszony.

Te 8 tys to tanio za cały układ - kocioł, bufor,  zaw 3-D , pompa - tanio jak barszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.