Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Buforów 2X500L Do Kotła Logica 27Kw


pellastex2

Rekomendowane odpowiedzi

Bufor można ładować u mnie do 90-95C a nie do 80C  jak ogranicza wiekszość ster do CWU,

Co do teorii kolegi  Vernala to jest błędna - zakłada posiadanie sterownika różnicowego, którego nie mam  w obecnej sytuacji mam  - ster CS-07, który jak już pisałem załącza pompę w zadanej temp i wył 2 stopnie poniżej temp włączenia - zal 56C i wył 54C

Ja nie napisałem jak ma wyglądać sterowanie w Twojej obecnej sytuacji, tylko jak ma wyglądać sterowanie ładowania bufora.

Chyba nie dostrzegasz tej subtelnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozładowania przez kocioł  po wygaśnięciu kotła  widzę na ciepłomierzu zamontowanym na wyjściu z kotła, że spada różnica pomiędzy temp zasilającą i temp powrotną na bufor.

W pewnym momencie temp powrotna zrównuje się z zasilająca a następnie pomiar pokazuje że zasilanie z kotła ma niższą temp niż temp powrotu na kocioł i ciepłomierz zaczyna sygnalizować błąd pomiaru - normalna reakcja przy zamienionych miejscami czujnikach ciepłomierza.

To już przerabiałem kilka razy i muszę wychwycić kiedy temp zaczynają się wyrównywać i ręcznie wyłączyć pompę.

W sterowaniu, o którym pisałem sterownik różnicowy to właśnie wyłapuje i sam wyłącza pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem co piszesz, ale nadal nie poleciłeś dobrego sterownika różnicowego - poleć jakiś model.

Wstępnie przymierzałem się do takiego http://allegro.pl/regulator-temperatury-roznicowy-termostat-50-125c-i4155559930.html

Ale nadal szukam.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie istnieje, ty wiesz z teorii, ja wiem to z praktyki własnej

 

Pozdrawiam teoretyków i praktyków.

Coś mi się wydaje, że myślisz iż jesteś jedynym posiadaczem bufora, jak nie w Polsce to przynajmniej na tym forum... :wacko:

Różnica między nami polega na tym, że Ty praktykujesz rozładowywanie bufora przez kocioł a ja to tylko rozważam w teorii, w praktyce do tego nie dopuszczam.

 

Pozdrawiam praktykujących i praktykujących inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że myślisz iż jesteś jedynym posiadaczem bufora, jak nie w Polsce to przynajmniej na tym forum... :wacko:

Różnica między nami polega na tym, że Ty praktykujesz rozładowywanie bufora przez kocioł a ja to tylko rozważam w teorii, w praktyce do tego nie dopuszczam.

 

Pozdrawiam praktykujących i praktykujących inaczej.

Przecież napisałem że wyłączam pompę ( na razie ręcznie) aby nie rozładowywać bufora przez kocioł  a ten sterownik to muszę przestudiować, ale on bardzo podobny do tego podanego prze ze mnie ( przynajmniej w funkcjach) lecz ma lepsze czujniki pomiarowe

 

Pozdrowienia dla teoretyków i teoretyków inaczej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się, ale już tu ktoś na forum pisał takie zdanie " to, że czegoś nie widziałeś nie znaczy, że tego nie ma".

Są sterowniki do wszystkiego, czasem się trzeba pogimnastykować więcej, żeby je znaleźć.

Ogólnie to nie stosuje się jednego sterownika do całego oprzyrządowania, tylko steruje się modułowo, np. 1 sterownik do ładowania buforów i 1 sterownik do instalacji. Do takich modułów dopina się też inne urządzenia jak sterwoniki/termostaty pokojowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym system oparty na modułach ale sowich w jedna "centralke" miałem przyjemność testować kilka dobrych sterowników czy to od zaworów mieszkających i kotła i czasem jeden złe interpretuje zachowanie drugiego.

Jeden system nad wszystkim panujący 100%kompatybilności i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tech ma bardzo szeroką ofertę i wsparcie raczej miłe. W moich oczach się jednak wielokrotnie skompromitowali swoimi nieprzemyślanymi rozwiązaniami i dlatego nigdy ich nie polecam.

 

Tutaj do ładowania buforów nadaje się sterownik, który podałem w poście #99.

Do sterowania instalacji z kolei należy zastosować oddzielny sterownik, a jaki to zależy od tego jak instalacja jest zbudowana i co ma dokładnie robić.

 

Te 2 sterowniki wcale nie muszą się rozumieć, co więcej mają się nie rozumieć.

Sterowanie, które opisałem polega właśnie na tym, że sterowniki działają niezależnie od siebie (w żaden sposób nie połączone) i zawsze zrobią dobrze to, co do nich należy. To jest jedno z głównych założeń tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie: mam obecnie 2 bufory po 500L bez wezownicy.

Jest sens dołozyć kolejne 2 by kocioł grzał 2000l i oddawał według potrzeb? Mi sie wdaje ze tak

 

 

Jesli tak to czy jest sens np. dokupic 5 kolektorów po 22 rury prózniowe i wpiąć w 2 dodatkowe bufory (kolejne 2 mogły by miec wezownice) iwtedy te 2 grzały by mi pozostałe (obecne) 2.

 

Przeznaczenie tego ogrzewania miało by sens jesienia /wiosna.

Najczesciej 40stopni na grzejnikach wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią i wiosną jak będzie zimno i potrzeba dogrzania, to wtedy one właśnie nie będą grzać. Latem trzeba je zasłaniać.

Ilość energii jaką uzyskasz z nich wtedy kiedy trzeba/efektywnej będzie tak mała, że czas zwrotu inwestycji wyniesie ze 100 lat.

Lepiej sobie dogrzać prądem o każdej porze dnia i nocy, wyjdzie dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem kolego ale czy nie wydluzylo by to jakos ich zycia zakladajac wymiane np. co 2 lata?

 

Jeszcze mam takie pytanie. Chcial bym stare rury w piwnicy z C.O wymienic przy okazji a ze miedz przy wiekszej srednicy jest droga to wiadomo.

Pomyslalem ze mozna by bylo majac juz bufor, dodatkowo w kotle mam fabryczna wezownice schladzajaca, dwa zawory bezp na 1,5bar zastosowac za zaworem 3d rury PP z wloknem szklanym?

Nie mam doswiadczenia z ta technika dlatedo pytam.

Czy mozna by to dac za zawor 3d?

obecnie za zaworem 3d mam rure 28 potem trojnik i rozchodzi sie jedna odnoga na 2 piony a 2 tez na 2 piony.

jesli srednica przed tym trojnikiem jest 28 to po jej rozdzieleniu chyba nie ma sensu isc w ta sama srednice?

Edytowane przez pellastex2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anoda magnezowa ma zastosowanie przy zasobnikach cwu w których jest ciągle świeża, bogata w tlen woda która sprzyja korozji.

 

W buforze oraz instalacji co wodę zmienia się tylko w przypadku potrzeby przeprowadzenia zmian w układzie bądź awarii czyli nie zbyt często w takim przypadku anoda jest zbędna
 

 

Co do rur w kotłowni to skłaniał bym się ku miedzi bądź stali

Edytowane przez majschi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.