Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Buforów 2X500L Do Kotła Logica 27Kw


pellastex2

Rekomendowane odpowiedzi

Patrz np zalecenia Reflex-a.

 

 

Na dole tej strony jest tabela ze średnicami rur w zależności od pojemności naczynia przeponowego - są to średnice przeliczeniowe,

 

http://www.instsani.webd.pl/projco24.htm

 

 

 

Wewnętrzna średnica przeliczeniowa rury wzbiorczej  d, [mm], powinna wynosić co najmniej, 0,7 x V1/2u 

 

gdzie: Vu - pojemność użytkowa naczynia, m3, lecz nie mniej niż 20 mm.

 

a średnica przeliczeniowa zależy od ilości zakrętów rury.

 

A kolega vernal to by rurką o d 3/8" od WC podłączył i wg niego byłoby dobrze. ;) 

 

Pozdr.

Ja tam nikogo nie krytykuję, chcę tylko dojść istoty rzeczy.

Na stronie, którą podałeś nie widzę żadnego wytłumaczenia dlaczego średnica rury ma być aż tak duża. Owszem, tabelka na dole jest ale powyżej brakuje wzorów i tekst jest pomieszany.

Dobrze, że zacytowałeś powyżej jakieś równanie, bo ja tam tego nie widzę.

Odnosząc się do tego wzoru i tak nie potrafię wyliczyć średnicy tej rury, nijak nie wychodzi więcej niż 3/8 dla przypadku kolegi, który o to pytał :blink:

 

Jakbyś mógł podstawić ten przypadek do swojego wzoru, to byśmy choć trochę ruszyli do przodu.

 

O zjawiska fizyczne, które determinują użycie takiej a nie innej rury to na razie nawet nie pytam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nieszczęsny wzór to się zaplątał z normy o zabezpieczeniach instalacji w systemie zamkniętym - PN-B-02414:1999 , 

Z resztą już starawej.

Natomiast patrzę na stronę Reflexa i tam naczynia przeponowe od 80l mają podłączenie 1" lub więcej, a instalacja też pewnie ma minimum 1" , czyli aby nie redukować średnic  , co w przypadku przepon jest nie wskazane, zaproponowałem rurę 1" (Cu28).

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.