Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Instalatora A Stałopalność


michał1981

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

posiadam defro optima komfort plus 20 Kw ze sterownikiem DEFRO-OPTI PID. Ogrzewam 100m2 11 grzejników, podłogówka na około 65m2 zasilana z wody powrotnej z grzejników, pompa ustawiona na 1, zainstalowany zawór który ma zawracać wodę już podgrzaną do pieca, czopuch prawie zamknięty, wentylator ustawiony na 60 procent, temperatura zadana 55 i jest utrzymywana, pompa załącza się przy 40 stopniach. piec trzyma 10-11 godzin przy zasypie tylko miałem (napewno dobry gatunek) i rozpaleniem od góry.

Moje pytania to jakie macie ustawienia w menu instalatora. Tydzień temu napisałem do defro jak zmnienić aby sie paliło 20 godzin (jak podają w katalogu) otrzymałem odpowiedz i czas sie wydłużył ale może ktoś z was ma jeszcze pomysł jak poprawić wynik.

Opublikowano

Mam pytanie jaki jest stan twojego komina - przy takim paleniu jak nie masz wkładu ceramicznego to zarżniesz komin w 2-3 sezony a sam kocioł w max 5lat.

To czy kocioł trzyma 11 a nie 20 godzin zależy od wielu czynników a nie tylko od ustawienia  na sterowniku.

Jak pisałeś do defro to trzeba było spytać na jakim budynku robili te próby a nie o ustawienia sterownika.

Masz na pewno za wysoki nadmuch - wg mnie nie powinien przekraczać 40% oraz za niski start pompy CO.

Jaka jest temperatura powrotu na kocioł - czy zgodna z zaleceniami producenta?

Opublikowano

Witam

Komin ma wkład ceramiczny. Pytałem o to w defro nie odpowiedzieli, domyślam sie że trochę wygórowany ten wynik ale mogłoby być trochę lepiej niż 11godzin. Piec dobrze utrzymuje tempeaturę zadaną przez cały czas jak już ją osągnie, po około 40 minutach od rozpalenia. Wentylator mam ustawiony od 0 do 60%, spróbuje przestawić na 40. Ogrzewam dom nie ocieplony z wildotnymi tynkami i posadzką więc pobór napewno jest duży. Czy to też może mieć wpływ na stałopalność?  Nie wiem czy mogę sprawdzić temperaturę powrotu ale mam taki zawór, który zainstalowany jest przed rozdzielaczem, i zawraca on część wody już ogrzanej spowrotem do pieca. Temperatura załączania pompy to 40stopni.

Opublikowano

to ma ogromny wpływ ,trzaba palić palić i jeszcze raz palić i nie patrzeć ile idzie opału

Opublikowano

michał1981

Dodam jeszcze za kolegami palić i wietrzyć . Niech ta cała wilgoć opuści dom a poprawi się komfort cieplny i zdecydowanie spadnie zużycie opału . Sam to przerabiałem i różnica jest kolosalna . Wietrzyć krótko i intensywnie tak aby nie wychładzać za bardzo ścian w budynku .Wilgotne mury to dobry przewodnik ciepła więc i łatwo z domu to ciepło ucieka . Jak ściany i podłogi wysuszysz to sytuacja sie poprawi , trzeba tylko trochę czasu . Wina nie w kotle ale w stanie budynku. Nadmuch ogranicz jak pisał sambor bo 60% to za dużo

Pozdrawiam

Opublikowano

Zamontuj tez czujke czadu w kotłowni i w najbliższym sąsiedztwie, bo przy takim zamknięciu czopucha możesz się podtruć tlenkiem węgla. Czopuch ma być otwarty a najlepiej wywalić całkiem przepustnicę.

Opublikowano

Dodam jeszcze ,że przesadna dławienie kotła w celu wydłużenia stałopalności zwłaszcza na miale ,może spowodować wybuchy

Opublikowano

dzięki za podpowiedzi. Mimo zamykania czopucha pali sie bardzo ładnie ale napewno jak już sie wprowadzę to czujniki będą zinstalowane. Tak czy inaczej czy ktoś z was ma podobny piec i może mi podać parametry i długość palenia?

Opublikowano

Wysuszy i wygrzeje się mieszkanie to i stałopałopalność wzrośnie znacząco. Tylko jak to się odbije na kotle i kominie :( ?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.