Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co Z Lat 70


ron26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odziedziczyłem dom który ma instalację grawitacyjną z rur czarnych. Suteryny rury 5/4 cala, piony 1 cal gałązki 3/4 cala.

Mam dylemat czy wymienić piec założyć pompę i wymienić grzejniki na aluminiowe, czy wywalić wszystko i zrobić wszystko w miedzi.

Instalacja działa dobrze.

Proszę o opinię i radę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja działa dobrze.

Sam sobie odpowiedziałeś.

 

Tzn. tak: pociągnięcie instalacji miedzią nie zwróci Ci się w kosztach ogrzewania za twojego żywota. Po prostu to nie da oszczędności żadnych, a może dać straty i problemy. Stary budynek + stara instalacja to zwykle świetnie dobrana para. Poczytaj na ten temat i nie miej mnie za jakiegoś miłośnika starych, grubych rur. To wszystko ma uzasadnienie w fizyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odziedziczyłem dom który ma instalację grawitacyjną z rur czarnych. Suteryny rury 5/4 cala, piony 1 cal gałązki 3/4 cala.

Mam dylemat czy wymienić piec założyć pompę i wymienić grzejniki na aluminiowe, czy wywalić wszystko i zrobić wszystko w miedzi.

Instalacja działa dobrze.

Proszę o opinię i radę,

 

To się chłopie ciesz - poprawianie dobrego nie jest wskazane, gdyż można przegiąć pałę i będzie źle.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec to możesz w kuchni postawić do wypieków ciast :)

 

Kocioł gazowy z małymi wyjątkami wymaga ciśnienia minimum 1,5 bara a w obiegu CO otwartym trudny o taki. Możliwe, że będzie wtedy potrzebny dodatkowy wymiennik ciepła + pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kotłów gazowych wymaga minimalnego ciśnienia 0,6 bar, poniżej tej wartości wyskakuje błąd

 

Nigdy nie zastanawiałem się po co tak jest może ktoś inny wyjaśni

 

Jeśli chcesz podłączyć kocioł gazowy do instalacji grawitacyjnej wystarczy odciąć naczynie i w jego miejsce wstawić odpowietrznik automatyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma wpływu. Powinieneś  też znaleźć kocioł gazowy, który może pracować w układzie otwartym, pozostawiając stary kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.