Skocz do zawartości

ron26

Forumowicz
  • Postów

    51
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ron26

  1. Czy mogę przydławić górne grzejniki na powrocie?
  2. A z pompą będzie grzał normalnie?
  3. Uściślę swój rysunek. Dokładnie wygląda io tak
  4. Witam Prosz o opinię czy tak podlączony grzejnik będzie grzał. Grzejnik jest na parterze na wysokości pieca
  5. Szanowny Panie

    Chciałbym prosić pana o rade w sprawie centralnego ogrzewania, chcialbym przesłać schemat co.oraz moje pytania o fachowość wykonania instalacji.Przesylam swój e-mel z prośbą o pana e-mel.

    Z góry dziękuję

    [email protected]

  6. Szanowny Panie

    Chciałbym prosić pana o rade w sprawie centralnego ogrzewania, chcialbym przesłać schemat co.oraz moje pytania o fachowość wykonania instalacji.Przesylam swój e-mel z prośbą o pana e-mel.

    Z góry dziękuję

    [email protected]

  7. Szanowny Panie, moje naczynie wyrównawcze podłączone do kotła tak jak na załączonym rysunku, czy jeżeli rura wznośna jest przed pompą to pompa będzie zasysała powietrze do instalacji czy nie. prosze o odpowiedz z góry dziękuję.
  8. ron26

    Przeróbka Co

    Mam na wszystkich trzech grzejnikach ręczne odpowietrzniki I jeszcze jedno pytanko mam wszędzie założone zawory termostatyczne w w dwóch grzejnikach przy zaworze slychać przelewanie wody powietrze z odpowietrznika nie leci,zmiejszyłem ustawienie wstępne zaworu 6 na 5,5 i jest cisza. Czy to przelewanie to sprawa zapowietrzenia czy zaworów. Czy będzie sie to powtarzać.
  9. ron26

    Przeróbka Co

    Woda już mi pionami nie krąży może poradzi ten odpowietrznik. Aby założyć na każdy pion muszę znowu kuć bo rury schowane w ścianach a chciałbym tego uniknąć bo już ściany pomalowane.
  10. ron26

    Przeróbka Co

    Rura spinająca piony nie jest teraz połączona z naczyniem jest przy naczyniu i jest założony na niej automatyczny odpowietrznik. Wcześniej rura wchodzila do naczynia od góry nad rurą przelewową. Pompa pracując zasysała wodę z kotla i naczynia, gdyby byla za pompą to by bylo w porządku ale podobno rury bezpieczeństwa nie daje się za rożnicowym
  11. ron26

    Przeróbka Co

    Posiadam instalację grawitacyjną. Grzejniki na najnijszej kondygnacji były zawsze niedogrzane, dlatego postanowilem załączyć pompe. Pompa została założona na zasilaniu przed pompą rura bezpieczeństwa i wznośna jako jedna. Trzy piony instalacji są spięte razem i jedna rura do naczynia odpowietrzenie dochodzi nad naczynie. Po załączeniu pompy pompa zasysa wodę z kotła i naczynia wyrównawczego przez rurę bezpieczeństwa, a do naczynia wlewa się przez odpowietrzenie z tych trzech pionów i tym sposobem woda krąży mi przez naczynie. Chcac tego uniknąć założyłem odpowietrznik przy naczyniu na rure która spina te trzy piony. Moje pytanie czy ten odpowietrznik da radę i odpowietrzy te trzy piony, czy musze założyć na każdym pionie, czy grzejniki z tych pionów nie będą się zapowietrzały.
  12. Witam W moim naczyniu po włączeniu się pompy z jednej rury leje się woda. Czy to normalny objaw czy jest coś sknocone z instalacją. Prosze o rade
  13. ron26

    Remont C O

    Tak jest to instalacja grawitacyjna. Grzejniki zmieniam wyłącznie ze względow estetycznych estetycznych.
  14. ron26

    Remont C O

    Remontuję dom z lat 70. Istnieje tam instalacja z rur czarnych i grzejnikow żeliwnych. Wszystko dobrze się spisuje. Zastanawiam się nad wymianą grzejników na aluminiowe, a pozostawieniem rur. Piec juz wymieniłem. Czy instalacj z lat 70 będzie jeszcze długo pracowala? czy wymienić ja na miedzianą?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.