Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Anlen® Aktywator Spalania Węgla


an_mat

Rekomendowane odpowiedzi

Budzi kontrowersje wypowiedź Jogurta z Nysy, to zapodam wypowiedź Andrzeja.

 

Andrzej wypowiedział się dnia 28.11.2013, 11:33:40 na łamach internetowego wydania Gazety Krakowskiej, pod artykułem "Zakaz palenia węglem w Krakowie. Mieszkańcy mają wątpliwości"

 

 

,,,, Warto zwrócić uwagę na fakt, że prawdopodobnie żadna z osób podejmujących powyższą decyzję nie zadała sobie trudu należytego rozpoznania technologii umożliwiających ekologiczne spalanie węgla.

 

Okazuje się jednak, że taka technologia istnieje.

Została opracowana przez Jerzego Sznerskiego prezesa firmy Sznersku Guss Sp. z o.o. Rynkowa nazwa technologii to AnLen® . AnLen® to specjalny aktywator umożliwiający ekologiczne, oszczędne i wysokoenergetyczne spalanie węgla kamiennego, brunatnego i wszelkich odmian biomasy.

 
AnLen® to prawdziwy przełom w spalania paliw stałych.
 
Zalety tej technologii to praktycznie bezdymne spalanie węgli i biomasy, dodatkowy uzysk cieplny z jednostki paliwa do 35% i całkowite wykorzystanie paliwa.
Dzięki AnLen® możliwe jest realne obniżenie rozchodu węgla, a mniejsza ilości spalanego paliwa pociąga za sobą o obniżenie emisji produktów spalania do środowiska.
Technologia AnLen® znajduje zastosowanie w każdym urządzeniu grzewczym od pieca kaflowego po największe ciepłownie i elektrownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też węgiel "przepalał się idealnie" i znikło roszenie szyb. Nigdy więcej nie widziałem też lodu po wewnętrznej stronie okien. Jeszcze lepsze wyniki miałem w brudzeniu kotła - wymiatałem trochę popiołu raz na tydzień. Czas palenia porcji węgla wydłużył się o ponad połowę. 

 

I NIC (prawie) mnie to nie kosztowało. Często głaskałem kocioł po czopuchu, a on mi się odwdzięczał najlepiej jak potrafił.  

A, i zapomniałem dodać, że zapalałem węgiel od góry, a jako zamiennika aktywatora (nie wiedząc o tym) używałem odrobiny popiołu. 

 

P.S. Wpis w Gazecie Krakowskiej podaje nieprawdę: Prezesem nie jest Jerzy Sznerski tylko Aneta Sznerska Pesel: 79111506260, która przy okazji jest właścicielem 100% udziałów w spółce; te dane są jawne i pochodzą z Krajowego Rejestru Sądowego; dostęp on line: https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu?t:lb=t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wpis w Gazecie Krakowskiej podaje nieprawdę: Prezesem nie jest Jerzy Sznerski tylko Aneta Sznerska Pesel: 79111506260, która przy okazji jest właścicielem 100% udziałów w spółce; te dane są jawne i pochodzą z Krajowego Rejestru Sądowego; dostęp on line: https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu?t:lb=t

 

No to jest problem gdyż na stronie  http://anlen.pl/sprzedawca/ podane jest jak byk "  Prezes firmy pan Jerzy Sznerski po kilkunastu latach badań nad spalaniem " 

 

Może dane Rejestru Sądowego są błędne  ;)  gdyż należy bezkrytycznie wierzyć w dane podawane na stronie firmy  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Może dane Rejestru Sądowego są błędne  ;)  gdyż należy bezkrytycznie wierzyć w dane podawane na stronie firmy  :P 

 

 

W dniu 2013.09.23 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 11 następującej treści:

 

więcej tutaj : http://www.imsig.pl/pozycja/2013/189/KRS/235678,SZNERSKI_GUSS_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84

 

Od tej daty Pan Jerzy Zbigniew Sznerski został prokurentem firmy Sznerski Guss Sp. z o.o. a prezesem zarządu została Pani Aneta Sznerski (Trzebuchowska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na stronie firmowe szuwaksu z Prudnika jest podawanych coraz więcej półprawd lub nie prawd np

1. prezes który nie jest prezesem 

2. Absolwent AGH - w wykazach absolwentów AGH od 1970 r nie znalazłem nazwiska Sznerski ani na studiach dziennych, ani na wieczorowych czy zaocznych. 

 

3. Co do substancji "poprawiającej "spalanie"  to wynalazcą i pierwotnym producentem jest firma indyjska http://chargewave.in/  która dostała na IENA 2010 złoty medal, pan Sznerski tylko ten medal odbierał w ich imieniu, w materiałach wystawy IENA za rok 2010 nie ma wśród zwycięzców  jego nazwiska, najwyżej dali mu medal do fotografii i do potrzymania ;)

 

4. Te specyfiki przy dobrze ustawionym kotle i prawidłowym opale jedynie drenują kieszeń palacza a nie poprawiają spalanie.

 

5.obecna cena nie pozwala na sensowny zakup kontrolowany.

 

6. Wszystkie opinie  o tym środku piszą ludzie lekko zakręceni, nie wiedzący o czym piszą.

Nie zdziwiłbym się jakby to była 1 i ta sama osoba 

 

7.Twórcy strony lubią efektowne sformułowania, zamieszczają materiały na swojej stronie, często nie powołują się na ich źródła .

 

Może ktoś dopisze inne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Może ktoś dopisze inne .

 

Na stronie internetowej http://www.sznerski.com/css/ można przeczytać między innymi:

 

Mikroprzedsiębiorca Roku 2011
Zwycięzcą konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2011 została firma Sznerski Guss z Nysy, otrzymując tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku”.
 
W dniu 16 czerwca w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych wręczono nagrody VII edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku, organizowanego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Po przeanalizowaniu XXX nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursowa zdecydowała, że tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku” trafi do Jerzego Sznerskiego, przedsiębiorcy z Nysy, który opracował unikalną na skalę światową technologię wytapiania metali i skały.
 
 
 
Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs organizowany przez Fundację Kronenberga przy merytorycznym wsparciu Microfinance Centre for Central and Eastern Europe oraz Koalicji na rzecz mikroprzedsiębiorczości.
 
Misją Konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do zakładania własnych firm oraz wyróżnianie i promowanie najlepszych z nich jako przykładów efektywnych działań gospodarczych.
Celem jest nagradzanie mikroprzedsiębiorców zakorzenionych w lokalnych społecznościach, prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes.
 
 
Aby uczestniczyć w takim konkursie należy zgłosić mikro-przedsiębiorcę.
Gdy przewertujemy nieco dokładniej zasoby internetu, to znajdziemy informację, że kandydat Jerzy Sznerski do konkursu w 2011 roku, został nominowany przez Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej.
 
 
Misją WCTT ,,,, jest podnoszenie efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez innowacje. Nasze działania koncentrują się przede wszystkim na promocji wykorzystywania wyników badań naukowych w nowoczesnej gospodarce, a także kreowaniu i wspieraniu szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Dlatego też nasze usługi skierowane są zarówno do naukowców, jak i przedsiębiorców (w tym młodych, rozpoczynających działalność) oraz konsorcjów naukowo-biznesowych i instytucji badawczo-rozwojowych. ,,,,
 
 
Jednym z pracowników WCTT jest Andrzej Łodziński
 
Pan Andrzej ma sporo talentów.
Był obecny w czasie wręczenia nagrody Mikroprzedsiębiorca Roku 2011, obecnemu prokurentowi firmy Sznerski Guss. 
 
 
Potrafi przeprowadzić interesujący wywiad z prokurentem firmy Sznerski Guss,  
 
 
 
Potrafi przeliczać i odpowiednio dozować aktywator spalania AnLen do kotła z automatycznym podawaniem opału.
 
 
 
Potrafi także doskonale wytłumaczyć zjawiska zachodzące w kotle z ręcznym załadunkiem opału.
 
 
 
 
Na koniec pytanie, kto w takim razie zgłosił do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2011, Pana Jerzego Sznerskiego ?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe co napisałeś , gdyż w roku 2011 pan Sznerski zakończył boje z polskim wymiarem sprawiedliwości .

 

"W skrócie mówiąc, chodziło o to, że "przy okazji” prowadzonych w odlewni budów i remontów, płacąc z kasy spółki, jej prezes postawił sobie ranczo. Po 6 latach procesu afera urodziła mysz. W 2011 roku sąd w Nysie skazał Sznerskiego na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. Od większości zarzutów dotyczących odlewni go uniewinnił, co do części uznał przedawnienie. "

 

Cała sprawa tu http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130126/REPORTAZ/130129676

 

I nasuwa się pytanie jak przedsiębiorca , skazany, nawet zaocznie, może w tym samym roku jednocześnie zostać Mikroprzedsiębiorca Roku ?

 

Kto za tym stoi?

 

Obecnie Odlewnia w Nysie ma się dobrze  https://lists.man.lodz.pl/pipermail/odlew-pl/2003/06/0007.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś dopisze inne .

 

Na stronie http://www.sznerski.com/css/index.php?option=com_content&view=article&id=56:artyku&catid=37:aktualnoci&Itemid=60 podana jest inf o opracowaniu przez firmę polimeru Anver poprawiającego spalanie koksu i zmniejszającego emisję siarki do środowiska , zaś na zakładce o specyfiku Anver jest podane że to poliwęglan??? a na stronie ich biznesowego współpartnera  - Chargewave  podają że to mieszanina węglanów - czym naprawdę jest ten specyfik ???

 

Na pewno nie jest poliwęglanem - wg Wiki - Poliwęglany – grupa polimerów z grupy poliestrów, będące formalnie estrami kwasu węglowego.

Polimerem też nie - po art w dodatku opolskim do Gazety Wyborczej na stronie internetowej Gazety rozgorzała dyskusja o niewłaściwej nazwie - "polimer" - wg mnie to mieszanina kilku węglanów stąd przedrostek (poli-) czyli substancja nieorganiczna - ani poliwęglan, ani polimer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł poniżej na pewno nie rozwikła wszystkich tajemnic AnVer-u.

 

,,,, Kluczowym momentem w opracowaniu technologii było rozpoczęcie współpracy z indyjskimi odlewniami i laboratoriami metalurgicznymi - całość technologii została dopracowana właśnie w Indiach.

Tam przebadano 48 parametrów,od których zależy przebieg reakcji chemicznych w żeliwiakach. ,,,,

 

http://issuu.com/investment_tribune/docs/it_01_2012/30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dziś dla użytkowników aktywatora spalania AnLen trzy wiadomości. Dwie dobre i jedną złą.

 

 

Zacznę może od tych dobrych wiadomości.

 

- Pierwsza bardzo ważna wiadomość, dostawa aktywatora spalania AnLen na terenie Polski jest darmowa.

- Druga dobra wiadomość to podsumowanie sezonu grzewczego przez kolegę Krzysztofa z Nowej Soli.

Krzysztof stosując się do zaleceń producenta aktywatora spalania AnLen uzyskał zmniejszenie zużycia opału z 1200 kg na 700 kg miesięcznie.

Krzysztof wyjaśnia, że porównywał spalanie z miesiącami podobnymi  do analogicznych z poprzednich lat.

Więcej informacji tutaj : http://anlen.pl/aktualnosci/sezon-z-anlen-podsumowanie/

 

 

Teraz kolej na złą wiadomość.

 

Po udanym sezonie grzewczym u Krzysztofa z Nowej Soli, producent aktywatora spalania AnLen sam chyba uwierzył w spore możliwości swego produktu i podniósł cenę aktywatora spalania.

Obecnie cena wynosi 200 zł za 1 kg aktywatora, który wystarcza na 1000 kg opału.

Nieco w gorszej sytuacji są użytkownicy, którzy chcieliby wypróbować u siebie w kotle działanie tego aktywatora spalania.

Zakup 0,5 kg opakowania aktywatora kosztuje 125 zł, co daje nam średnią 250 zł na 1000 kg opału.  

 

post-1266-0-14096500-1399831998_thumb.jpg

 

 

 

Być może, moja subiektywna ocena jest błędna.

Wydaje mi się, że spora podwyżka cenowa nie jest związana z rosnącym popytem na aktywator spalania AnLen, ale jest to szukanie "JELENI", do jednorazowego zakupu AnLenu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkowite anty rynkowe podejście do spraw handlowych - przecież węgiel staniał to ew substancje pomocnicze powinny też stanieć, gdyż ich racja bytu wydaje się agonalna a tymczasem mamy kolejną podwyżkę ceny.

A może wprowadzone są nowe ukryte lub jeszcze nie odkryte przez rynek parametry tego szuwaksu? 

Np zmniejszenie spalania o 40% lub spowodowanie permanentnej wiosny w zimie - tak jak ta ostatnia, kiedy specyfik trafił na szersze wody krajowego rynku. :D

 

A tak na poważnie - było na forum  kilku piewców tego specyfiku - niech podadzą jakie mieli wyniki przy zastosowaniu tego "cuda" lub niech jakiś odważny pokaże swoje rogi lub kopyta gdyż  został pewnie zrobiony w przysłowiowego jelenia lub konia. B)

 

pozdr.

 

PS

Mnie w tej zimie spalanie pelletu spadło o 40% - może dlatego że nie używałem takich wynalazków  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś polecam nowy wywiad  Andrzeja Łodzińskiego z Panem Jerzym Zbigniewem Sznerskim, prokurentem firmy Sznerski Guss Sp. z o.o, na temat "AnLen, podsumowanie sezonu 2013/2014. Nowe kierunki rozwoju"

 

Jest tam mowa o algorytmach spalania, z którymi bez problemu radzi sobie AnLen, oraz o  problemach Kowalskiego i smogu : 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doczekaliśmy się AnLenu UNIWERSALNEGO.

 

W tej chwili kupując aktywator spalania w 5 g efektownej graficznie saszetce, możemy go używać jako aktywator spalania do następujących paliw stałych węgiel kamienny, węgiel brunatny, koks, drewno opałowe, biomasa.

Gdy zwiększymy koncentracje aktywatora spalania AnLen przez okres 3-4 dni, uzyskamy pięknie wyczyszczony wymiennik kotła oraz komorę spalania.

 

Polecam.

 

Oczywiście polecam zapoznanie się z stroną internetową nowego dystrybutora aktywatora spalania AnLen UNIWERSALNEGO : http://petrolenergy.pl/anlen.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cytuje:

Zastosowanie AnLen nie zna granic

Po sezonie grzewczym nastał sezon grillowy i tutaj AnLen odcisnął swoje wspaniałe piętno.

 

 

Więcej informacji na stronie aktywizatora grillowaniahttp://anlen.pl/aktualnosci/rewolucja-w-grilowaniu-wspaniale-efekty-z-anlen-dodanym-do-grila/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju ja o tym proroczo już pisałem w dn 27 03 2014 - widać że przejeli mój pomysł/ żart - ale Marcin wywalił ten post do kosza - tu można przeczytać co prorokowałem - post #92 https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16793-wydzielone-z-anlen®-aktywator-spalania-węgla/page-5 

 

Jednocześnie przestrzegając przed takim użyciem tego środka.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Jednocześnie przestrzegając przed takim użyciem tego środka. ,,,,

 

Co się tyczy samego grillowania, to jestem świadomy i moja wyobraźnia podpowiada mi, co może się "wykraplać" na chłodnej skórce kiełbasy grillowej.

Nawet jeżeli, ciepła dostarczamy za pomocą "koksu" drzewnego.

 

Kolega Animuss wkleił wczoraj jeszcze takie przerażające fakty:  http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6522777&viewfull=1#post6522777

 

 

Natomiast kolega Roman, ten od AnLenu tłumaczył nam niedawno, że aby aktywator spalania AnLen "nabrał aktywności" to należy spełnić określone warunki.

Między innymi ograniczyć nadmiar powietrza i poddać lotne cząsteczki odgazowywania węgla turbulencji.

 

Mogę przypuszczać, że otwarta przestrzeń grilla nie sprzyja pierwszemu jak i drugiemu warunkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiejsze hasło przewodnie mojego posta to :

 

Więcej smaku, więcej przyjemności, więcej zdrowia !

 

Czas mija, a nasza pamięć zapewne jest niedoskonała. Czy ktoś jeszcze pamięta rewelacyjny "Ecopellet", sprzedawany przez firmę Sznerski Guss Sp. z o.o.

W chwili obecnej nie ma go już w ofercie sprzedaży. Co się stało z tym rewelacyjnym "Ecoeletem", zapewne dowiemy się od nowego sprzedawcy Adama tel. +48 504 207 229, e-mail: [email protected].

 

 

Teraźniejszość należy utrwalać dla potomności, więc zamroziłem dwa print-screeny.

 

 post-1266-0-47625800-1406924100_thumb.jpg

 

post-1266-0-57222300-1406924123_thumb.jpg

 

 

 

ps.

Dodam tylko, że "Więcej smaku, więcej przyjemności, więcej zdrowia !" kosztuje 125 zł za opakowanie 0,5 kg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała zwłoka z mej strony.

 

Dwa dni temu na stronach promujących aktywator spalania AnLen pojawił się ciekawy artykuł dotyczący przebadania aktywatora spalania AnLen przez akredytowane laboratorium ochrony środowiska HuK Umweltlabor GmbH w Niemczech.

 

W wielkim skrócie całość można podsumować tak:

- naukowcom z laboratorium ochrony środowiska HuK Umweltlabor GmbH nie udało się rozszyfrować fenomenu aktywatora spalania AnLen

- stwierdzili natomiast w swych badaniach, neutralne oddziaływanie aktywatora spalania AnLen na środowisko naturalne

 

Cieszą takie wiadomości.

Więcej informacji tutaj : http://anlen.pl/aktualnosci/huk-umweltlabor-gmbh-niemieckie-akredytowane-laboratorium-ochrony-srodowiska-rozwialo-watpliwosci-oraz-sceptycyzm-wielu-osob/

 

ps.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne certyfikaty, potwierdzające fenomenalną sprawność aktywatora spalania AnLen.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.