Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ktory Z Tych Kotlow Bedzie Najlepszy?


Godspeed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedlugo bede posiadaczem domu 105m2 w stanie surowym zamknietym. Czeka mnie montaz instalacji grzewczej, elektrycznej etc. oraz wykonczenie.
Kompletnie nie znam sie na kotlach i pomimo ze spedzilem kilkanascie godzin czytajac na ich temat nadal nie mam pojecia co wybrac. Udalo mi sie moj wybor zmnieszyc do kilku kotlow i mam nadzieje,ze wy macie juz jakies rozeznanie w tych sprawach. Wybor padl na kotly na ekogroszek z podajnikiem.
Zalezy mi na wygodzie, mozliwosci otrzymywania alertow (ew.sterowania) na telefon. W przyszlosci Chcialbym podlaczyc do pieca termostat NEST lub podobny aby poeksperymentowac z automatyka i rozwiazaniami inteligentnych domow. 

Wybor padl na kotly o mocy 12-15kw (w zaleznosci od producenta)

Rozwazam zakup:

DEFRO KOMFORT EKO DUO PZ
TERMO-TECH AQUA DUO
SKAM-P Premium ze sterownikiem bruli
Ogniwo Eko Plus (ze wzgledu na sterownik eCoal)

Dom na dole ma ogrzewanie podlogowe + lazienka na gorze
Grzejniki na gorze w pokojach
Piec ma tez podgrzewac wode.

Z gory przepraszam za brak polskiej czcionki ale pisze na systemie z jezykiem angielskim. Prosilbym was o jakies podpowiedzi. Najbardziej mi zalezy aby piec byl elastyczny pod wzgledem paliwa. Chodzi mi o to aby nie byl to tylko piec na ekogroszek ale z dobrym rusztem awaryjnym. Moze sa lepsze piece niz te ktore wymienilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tak małego domu chcesz ładować kocioł na groch? :lol: szkoda że nie piszesz nic o ociepleniu, ale pewnie jakieś jest. może lepiej pomyśleć nad kotłem na pellet?

 

pierwsze 2 z Twojej listy to stare dziady z rusztem wodnym, 3 ok, ale 4 to lipa lipy, proszę:

 

https://www.youtube.com/watch?v=gopdO1QlwHw

 

miłego oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Wybierz kociol ktory bedzie mial palnik "okragly". Np. AZP mialowo groszkowy. Taki palnik w czasie malego odbioru (czy  podtrzymania ) mniej smoli. Ma mniejsze palenisko. Taki mozesz skonfigurowac miedzy innymi do Skama. O pelnych automatach typu ecoal czy bruli mozna zapomniec przy trudnym weglu. I tak bedzie trzeba jechac na recznym. Unikaj rusztu, zwlaszcza wodnego. Kotly z wymiennikami poziomymi sa trwalsze choc trzeba je czesciej czyscic. Z powyzszych propozycji wybralbym Skam ze sterownikiem SPP. Pomysl o zasobniku z tworzywa. Nie przegnije na wylot po czterech latach, co wcale nie jest takie rzadkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 -12 kW kocioł na pellet wystarcza na 2 takie domy, ale 1 też ogrzeje.

Jak to jest ze wszyscy producenci wciskaja piece nie mniejsze niz 12kw na taka powierzchnie a gdzie bym nie czytal na necie to okazuje sie ze to duzo za duzo??? Swoja droga niewiele jest piecow z podajnikiem o nizszej mocy niz 12kw. 

Szczerze mowiac nie bralem pod uwage pelletu poniewaz jesli chodzi o ekogroszek, wegiel mam mozliwosc kupna tego surowca dobrej jakosci w miare tanio czego nie moge powiedziec o pellecie ani gazie. Gdybym jednak mial wziac to pod uwage jaki polecalbys piec? i skad brac dobrej jakosci pellet. Jak wyliczyc sobie koszty roczne ogrzewania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tak małego domu chcesz ładować kocioł na groch? :lol: szkoda że nie piszesz nic o ociepleniu, ale pewnie jakieś jest. może lepiej pomyśleć nad kotłem na pellet?

 

pierwsze 2 z Twojej listy to stare dziady z rusztem wodnym, 3 ok, ale 4 to lipa lipy, proszę:

 

https://www.youtube.com/watch?v=gopdO1QlwHw

 

miłego oglądania

Musze przyznac ze skutecznie wybiles mi z glowy piec Ogniwo eko plus xD aczkolwiek masz moze jakas podpowiedz co do innego rodzaju ogrzewania i konkretnych modeli piecow? Jesli chodzi o gaz, to uwazam, ze bedzie to za droga zabawa. Domek jest nowy ale budowany byl niskim kosztem i slabo docieplony. Z tego co wiem na dachu jest wata 10. Takze zdaje sie ze do standardow to mu daleko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz dobry kocioł z dobrym palnikiem lekko tuningowany i w dobrej cenie

od dobrego sprzedawcy z wydłużoną gwarancją i pomocą w ustawieniach , oczywiście

z Ecoalem .

 

https://esterownik.pl/forum/posty,2767/odsprzedam-uzywany-rbr-12kw-ceramik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to jest ze wszyscy producenci wciskaja piece nie mniejsze niz 12kw na taka powierzchnie a gdzie bym nie czytal na necie to okazuje sie ze to duzo za duzo??? Swoja droga niewiele jest piecow z podajnikiem o nizszej mocy niz 12kw. 

Szczerze mowiac nie bralem pod uwage pelletu poniewaz jesli chodzi o ekogroszek, wegiel mam mozliwosc kupna tego surowca dobrej jakosci w miare tanio czego nie moge powiedziec o pellecie ani gazie. Gdybym jednak mial wziac to pod uwage jaki polecalbys piec? i skad brac dobrej jakosci pellet. Jak wyliczyc sobie koszty roczne ogrzewania ?

 

Masz rację, że kocioł 12 kW jest za duży, wg mnie Skam-P Premium 7 kW z zapasem wystarczy, jeśli ma być z powiadamianiem SMS-ami to ze sterownikiem Bruli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.