Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

SONY23 jaki to sposób na zbierający się popiół. U mnie dużo osadza się na wymienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to szkoda. U mnie przydał by się ruchomy ruszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emigrant ja jak przepalałem sosną to nie miałem żadnej smoły na wymiennikach mimo że paliłem nie tak bardzo agresywnie...paliłem jak każdym rodzajem drewna...klapka na stałe w drzwiczkach zasypowych uchylona na 5mm i troche powietrza w ruszt pionowy... przy sośnie zero smoły tylko sadza i też w nie tam jakiś wielkich ilościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY23 czyli, że jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w kotłach KUS Przemka (p2ar)...

Na jego stronie są zdjęcia. ..

Bo chyba o taki przegarniacz @Sonemu chodziło... :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tylko nie będę robił dziur w kotle na gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić odpowiedni węgiel(niestety loteria) i przegarniacz niepotrzebny.... popiołek bez spieków sam ucieknie na dół.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel owszem. Kupiłem na próbę tonę przyzwoitego węgla 31.2 ze strony B&E Energy, ale muszę jeszcze spalić 3 tony ryskiego groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój Optimax około 2 godz po rozpaleniu. Około 12kg węgla.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie działa węgiel typowo płomienny... przy płomienno gazowym już tak słodko może nie być. ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "może nie być" a nie że nie będzie tak słodko... ;)

W moim kotle Wieczorek(32.2) spala się tak jak na filmiku. ... oczywiście jak kocioł idzie na mocy nominalnej... w podtrzymaniu troszeczke zakopci ale jak wejdzie na obroty to komin wygląda jakby był wentylacyjnym :) :)

Wesoła to z tego co pamiętam 32.1.... a więc mniej "tłusty" i mniej "tłusto" się spala... ;) :) ale gratuluje takiego spalania w kotle po przeróbkach. .. :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć godzin po rozpaleniu,około 12-15 kg węgla ruskiego. Wentylator minimum. Kocią na razie przy takiej pogodzie nie wchodzi w podtrzymanie. Na zewnątrz -2 st. C w domu 23,5 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby nie być gołosłownym że "tłuściocha" ( jak na DS-a) można spalić bezdymnie ...oto jak u mnie działa Wieczorek 32.2  orzech I.... ;) :)... można powiedzieć że podczas pracy kotła ( miarkownik uchylił klapkę)...

 

 

...a tutaj(film niżej) chwilke później....

...dołożyłem 4 szufeleczki na żar  .... kociołek złapał zadaną temp.( 60*C) i wszedł w podtrzymanie ale dopalają się gazy od świeżej porcji paliwa( miarkownik kalibrowany pod  czujnik temp. sterownika pompy)....

...czyli kociołek  powinien kopcić ponieważ dorzucałem na żar i do tego jeszcze podtrzymanie.. a tu niestety ;) lekki dymek prawie niezauważalny... ;) :)

...na pewno granulacja OI powoduje że nie ma  dymienia z komina przy dokładaniu i odgazowanie paliwa przebiega wolniej i stabilniej.... :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pytanie. Jak to możliwe po 5 miesiącach użytkowania? 

post-44729-0-33718800-1421525047_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zwykła blacha "czarna" i długo nie trzeba było czekać. Żenada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie wrzuciłem kawałek zwykłego zardzewiałego płaskownika do wymiennika. Siedzi tam już drugą zimę. Nic mu nie jest. Oryginalne zębcowe zawirowywacze też mają się dobrze. Jedyne, co źle wygląda, to blacha 0.6mm robiąca za kierownicę powietrza wtórnego. Jaką grubość mają te płaskowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Może ktoś z was pomoże mi rozwiązać mały problem. Mam jeden podstawowy problem z użytkowaniem mego Biawara. Otóż jest nim zapychanie się palnia. Generalnie trzeba go wygarnąć przed prawie każdym dokładniem paliwa. Wydaje mi się że jest on za długi (czy tam za głęgłęboki). Może wy wpadniecie na jakiś pomysł.

post-44729-0-61567600-1425395813_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik się zapycha bo jest na kwadratowo i popiół wchodzi pod wiszący wymiennik i leżakuje tam jak na półce bo tam już nie ma rusztu żeby spadł do popielnika . Dotnij sobie kawał blachy i oprzyj o krawędź rusztu i tył palnika pod kątem ok 45 stopni . Nie zatykaj zbytnio kanału palnika . Inny sposób to glina i płytki szamotowe . Napakuj gliny w ten kąt prosty i wciśnij w to płytki szamotowe , resztę tej zjeżdżalni  uformuj jak Ci pasuje byle by popiół zsuwał się do popielnika i nie było tej półki . Ten element akurat do poprawki jeżeli ma się palić węglem to taki profil jak w tej chwili w tym miejscu nie zda egzaminu  . Na drewnie pewnie ok  bo ceramika załatwi nawet popiół z drewna .

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.