Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy piec mokry w srodku


mentos68

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich , mam problem z piecem własnej konstrukcji dolnego spalani. Po pierwsze nie chce mi się w nim palić taki słaby dym z komina bez dmuchawy a po włączeniu dmuchawy to kopci się do Kotłowni . Druga rzecz jest cały mokry i litr wody obok pieca (palę drzewem ) proszę o pomoc

‎wtorek‎,_‎22‎_‎października‎_‎2019[2305843009213709968].png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Kocioł lub komin mogą być nie drożne, sprawdź.

-Drewno może być mokre.

-Nowe kotły potrafią się pocić parez pierwsze 2 tygodnie, ew. zbyt niska temp. powrotu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi , opanowałem sytuacje, trzymam na piecu 65 stopni i zamontowałem klapkę i omijam dwa kanały w sumie 2,5 metra. Jeszcze jak byście mogli mi doradzić co zrobić by nie kopciło się z komina na drzewie  , ogólnie to palę zrębki przez palnik i z tego się nie kopci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narysuj mniej wiecej jak tu idą spaliny przez to wszystko ?

Plus zrob fotki na zywo pieca z zew i wymiennika -tj. kanałów dymnych.

Dymi przy dokładaniu czy cały czas ?  masz tam zrobiony krótki obieg spalin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW (Powietrze Wtórne)- dodatkowe powietrze podawane w przed lub w palniku, do dopalenia dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepie przed samym palnikiem. Musisz zbudować dodatkowy kanał doprowadzający PW przed palnik, możesz to zrobić np. z rury calowej, na zewnątrz musisz jeszcze zrobić jakąś klapkę, która będzie można regulować przepływ powietrza. Problem w tym, że używasz dmuchawy, a wtedy kocioł musi być szczelny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZBUDUJ sobie palniczek z szamotu - nawet kwadratowy wkoło -tak gdzie masz przegrode i otwór przez który wchodza płominie - przez to bedziesz miał dopalanie spalin + wiekszą temp spalin co polepszy ciąg. Ciezko powiedziec - moze kanały wymiennika są za małe i nie ma ciagu , ew zapchany komin,,,, ???

1 co wyczysć piec + wyczysc komin i zrezygnuj na chwile z dmuchawy i pal na uchylonej klapce która doprowadza powietrze pierwotne - w wiekszosci pieców to jest z popielnika

|Kup sobie termometr spalin taki do 350;c - wywierc dziurke w pomiedzy piecem a kominem aby zobaczyć jaką temp mają spaliny wychodzace z pieca .

mam taki - precyzyjny i tani 13zł  https://archiwum.allegro.pl/oferta/termometr-do-wedzarni-pieca-chlebowego-350-st-bbq-i7211842171.html 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamot, bo on słabo przewodzi ciepło i nie ucieka ono z palnika przez jego ściany.

Przeczytaj ten temat, tam znajdziesz sporo informacji: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16245-palnik-do-spalania-dymu-wasze-opinie/#comments

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.