Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porywisty wiatr a temp. pieca


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Dzisiaj podczas silnego porywistego wiatru temp na moim Defro Optima wzrosła do 86C....przy zadanej 60C i wcale nie miała zamiaru spadać.dopiero po prawie całkowitym przymknięciu wlotu dmuchawy kawałkiem tektury zaczęła powoli spadać i praca piec wróciła do normy.Na szczęście byłem w domu i zauważyłem bardzo gorące kaloryfery i zareagowałem.Co robić by w przyszłości sytuacja się nie powtórzyła? Nadmieniam ,że mam dmuchawę z klapką zamykającą.

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam

Czy kolega ma przepustnicę na wentylatorze? Jeśli nie to jest odp. Jeśli tak to odp tym bardziej trzeba ją dociążyć w taki sposób aby samoczynnie się nie otwierała czy to na wskutek wiatru czy nadmiernie powstałego ciągu kominowego. Pozdrawiam.

PS: Sprawdź wszystkie połączenia którymi mogło by dostać się "lewe" powietrze do kotła. P

 

TOmasz

Opublikowano

witam, prowadzę właśnie doświadczenia nad zastosowaniem obok dmuchawy miarkownika ciągu, steruje on właśnie klapką od dmuchawy którą dociążyłem, ogólnie praca wygląda mniej więcej tak:

otwarcie klapki następuje przy 73 st i powietrze naturalnie jest pobierane przez kocioł, jeżeli się rozbuja to przy 75 następuję zamknięcie, jeżeli spadnie poniżej 70 ( właściwie tylko na skutek zapopielenia) włącza się płynnie dmuchawa i skutecznie podnosi temp. do normy :)

w tym układzie pracuje wszystko od wczoraj i trudno mówić jeszcze o wynikach ( ekonomia i czystość) ale wyeliminowałem sporo mankamentów związanych z pracą kotła ( jedyny minus to koszt miarkownika 300zł )

muszę też stwierdzić iż dmuchawa pracuje obecnie bardzo cicho i nie świszczy,mając swobodny przepływ,wiatr nie ma wpływu na temp.kotła, przestało śmierdzieć dymem w kotłowni, w razie zaniku prądu kocioł natychmiast jest zamykany!!!no i jeszcze mam alarm w panelu sterującym gdyby temp przekroczyła z jakichś powodów 90 stopni :)

Opublikowano

Witam

Kolego A-W zobaczysz że góra pół roku jak jakaś firma opatentuje ten temat ( takie 2 w 1 ). Robię bardzo podobnie z tym że kocioł ustawiam ręcznie a przez miarkownikiem dopalam. Główną część powietrza od góry a dopalam spod rusztu. Na dziś nie wymyśliłem nic mądrzejszego. Pozdrawiam i zachęcam wszystkich do eksperyment i dzielenia się ich wynikami. Tomasz

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Dobrze jest na kominie powyżej czopucha O. 0,5 m wykonać regulator ciągu. Stosuje się takie przy kotłach gazowych (klapa uchylna 15x20). Wtedy podmuchy wiatru przez właśnie tę klapkę będą zasysać powietrze a w kotle będzie w miarę jednakowe podciśnienie (niewielkie tylko zmiany). Można tym regulować także ciąg komina jeśli jest za duży. Aby działało to poprawnie ciężarki na klapce muszą mieć jak najmniejszą masę aby niewielkie nawet różnice podciśnienia w kominie powodowały wychylanie się klapki.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.