Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za Niska Temperatura Na Piecu I W Domu


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Posiadam kocioł miałowy Stefaniak kbsob 38kw powierzchnia do ogrzania to ok 150m2 dwukondygnacyjny, instalacja na grawitacji, 4 grzejniki żeliwne żeberkowe i 4 panelowe. Max temperatura jaka udało mi sie uzyskac na piecu to 54 stopnie przeważnie miedzy 42-47, sterownik iskra ustawiony na moc dmuchawy 60 procent jeśli dmuchawe ustawie na 70 procent to zaczyna dymic z klapki bezpieczenstwa z przodu pieca, Dmuchawa pracuje niemal cały czas ponieważ ciężko jej uzyskac zadane 50 stopni mimo np przy rozpalaniu zawaleniu całego pieca opałem (jak na zdj). Do pieca podłączony bojler 140l galmet (odłączony udaje sie przy takiej temp. na piecu uzyskac może 3 wiadra ciepłej wody). W przewodzie kominowym znajduje sie rura 160 może tu tkwi problem lub na czopuchu, w instalacji nie ma pompki ani zaworu czterodrogoowego. Piec podłączony na jesieni

post-47617-0-62666800-1358343740_thumb.jpg

post-47617-0-71042700-1358343749_thumb.jpg

post-47617-0-38601000-1358343755_thumb.jpg

post-47617-0-52369000-1358343759_thumb.jpg

post-47617-0-58318000-1358343772_thumb.jpg

post-47617-0-62171200-1358343781_thumb.jpg

post-47617-0-02058000-1358343789_thumb.jpg

Opublikowano

Na taką powierzchnię potrzebujesz kotła max 17 kW jeśli masz dom nieocieplony, z ociepleniem 14 kW by dało radę ogrzać. Wymień kocioł na mniejszy i napisz, czy pomogło. 38 kW na 150 m2 - kto to wymyślił?

Opublikowano

Pojechałeś z grubej rury z tym kotłem 38kW na 150m2, najpierw zastrzel doradzcę, nie ma żartów, ktoś zafundował niezłą przygodę, będziesz miał niewesoło. Prawdopodobnie robisz tak, rozspalasz i zasypujesz pod drzwiczki, zacznij tak: zasypujesz rozpalasz u góry. Komin za mały, więc i tak nigdy nie uzyskasz tych 38kW, zobacz tę redukcję, dramat! Taki przekrój komina to dla kotła 18kW. Jest tam jakaś wyczystka na tym kolanku? Masz w piwnicy jakiś nawiew powietrza, uchylone okienko?

Opublikowano

To, że piec jest przewymiarowany x2 to już młodzieniec napisał ale z tego raczej nie powinno wynikać, że maksymalna temperatura jaka została osiągnięta to 54stopnie.

Niech kolega lepiej opisze czy na innym opale typu drewno jakiś węgiel typu orzech ma też takie problemy z osiągnięciem temperatury?

Najlepiej opisać, też jak wygląda rozpalanie, dokładanie itp tu bym raczej szukał problemów.

Patrząc na rurę wychodzącą z czopucha zastanawiam się czy jest wogóle cug?

Opublikowano

Czym palisz w tym kotle i czy kanały powietrzne masz drożne? Na 8 grzejników to no wodę powinien zagotować w ciągu 15 minut.

Opublikowano (edytowane)

chyba zaszła pomyłka z tym 38 kw raczej jest to 32 kw kocioł czekał 2 lata w garażu na montaż a instrukcja sie gdzies zapodziała, na stronie producenta http://www.ap-kotly....iol_kbsop.php?? przy takiej mocy wielkośc powierzchni grzewczej 120-150m2,

wsypuje do kotła 2 duże wiadra mokrego miału ( moczony wczesniej) wiadro węgla na miał i rozpalam drzewem (czyli palenie od góry)

 

dopisze jeszcze że wszystko co na dmuchawie moge uzyskać to 60 procent mocy powyżej czyli 70-100 procent mocy dmuchawy zaczyna dym walić z przodu przez klapke

Edytowane przez geeg
Opublikowano (edytowane)

zobacz czy rura w kominie nie za daleko jest włożona albo zanieczyszczona i jeszcze czy dobrze jest obsadzona w czopuchu też nie może byc wsunięta tylko powinna byc na styk i tu na zdjęciu widac ,że źle jest obsadzona powinna byc w górnej części czopucha a nie na środku

Edytowane przez jacekdwm
Opublikowano

chyba zaszła pomyłka z tym 38 kw raczej jest to 32 kw kocioł czekał 2 lata w garażu na montaż a instrukcja sie gdzies zapodziała, na stronie producenta http://www.ap-kotly....iol_kbsop.php?? przy takiej mocy wielkośc powierzchni grzewczej 120-150m2,

wsypuje do kotła 2 duże wiadra mokrego miału ( moczony wczesniej) wiadro węgla na miał i rozpalam drzewem (czyli palenie od góry)

 

dopisze jeszcze że wszystko co na dmuchawie moge uzyskać to 60 procent mocy powyżej czyli 70-100 procent mocy dmuchawy zaczyna dym walić z przodu przez klapke

To nie ma prawa poprawnie działać . Ta instalacja jest do bani . Po pierwsze 60 % nadmuchu wystudzi każdy kocioł to przynajmniej 2x za dużo . Miał to może zmiotka z placu a nie miał . Zapakuj piec drewnem i rozpal a zobaczysz czy to wina kotła komina czy opału .

Po drugie bojler na poziomie rusztu w piecu to wybacz ale idiotyzm , nawet jak się go uda trochę zagrzać to i tak grzejniki wyciągną z niego całe ciepło do zera .

Ta kotłownia jest do poprawy cała . Kocioł przesunąć bliżej komina , bojler zasyfonować dodać zawór klapowy albo różnicowy powiesić powyżej kotła , jak nie ma miejsca to w pomieszczeniu powyżej kotłowni . Mieszacz do cwu dobra rzecz i to zostawić po modernizacji.

Opublikowano

Ludzie wy śmierci w oczy patrzycie!

Takie rury spalinowe to można do kuchenki węglowej zamontować a nie do kotła i to 32kW :blink:

Pominąwszy fakt że nie są to rury przyłączeniowe (takowe mają 2mm grubości ścianki) to sposób ich zamontowania "od du..y strony" spowoduje wydostawanie się dymu.

Odcinek rury o 5%spadku nie powinien przekraczać 0,6mb

Komin gazowy otwarty na kotłownie na paliwa stałe :blink: no tylko pogratulować pomysłowości ;)

Zbiornik tak jak ktoś pisał będzie bardzo słabo się nagrzewał w takim położeniu (rozumiem że ciężko tam cokolwiek ustawić stąd takie dziwne połączenie) należy dodać pompę ładującą

 

Oj nie zazdroszczę takiej instalacji

Opublikowano

piec nie był kupowany przeze mnie i po zmierzeniu go i porównaniu z danymi ze strony producenta wychodzi ze ten 32kw, paląc na jesieni drzewem temperatura była na piecu ok 50-53 stopnie co wystarczało żeby było ciepło, ale i tak dobic do 60 stopni sie nie udało,,, jeżeli zmniejsze moc dmuchawy o połowe tj 30 procent, to całkowicie przestaje sie w kotle palić (raczej wędzi) nawet suche drzewo być może przyczyną jest problem z kominem

ten drugi komin ze zdjecia w niego podpięty jest piec gazowy c.o. tyle że nie używany

Opublikowano

Czy komin jest drożny?

Czy czyściłeś wymienniki w piecu kiedykolwiek (wymienniki możesz znaleźć owierając górne drzwiczki)?

W celu sprawdzenia czy masz cug w kominie otwórz górne drzwiczki i podpal gazetę. Płomień powinnien być wciągany do wyczystki a nawet zgaszony. Jeżeli nie ma cugu w wymienniku to spróbuj zrobić to samo tylko przy kominie. Oczywiscie rure zdejmij jak już piec zgaśnie.

 

pozdrawiam

Opublikowano

ta wyczystka odkrecana nawet szczotka dorobiona :) co do komina to trzeba go sprawdzić tyle że kocioł od samego poczatku nie moze złapac temperatury, na jednym zasypie piec chodzi ok 30 godzin tyle ze w temperaturze 42-52 stopnie i nie chce wiecej

Opublikowano

tak wykonana instalacja nie ma prawa dobrze pracować, TO CO JUŻ BYŁO PISANE POWYŻEJ + nadzieja że grawitacja ruszy przy calowym wyjściu z kotła i temp 50 stopni na zasileniu.Rzeczywiście jak powyżej pisano jedyna dobra rzecz to mieszacz na CWU.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.