Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obsługa Kotła Sas Nwg


axl2

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kończę budowę swojego domku i zaczynam bawić się piecem jednak z racji iż wcześniej mieszkałem na blokach nie znam za bardzo obsługi kotła. Posiadam SAS'a NWG niestety z miarkownikiem (bez elektryki) + sterownik na pompy. Jak na razie palę węglem, rozpalam drzewem i zasypuję z góry 2 łopaty węgla. Jak węgiel się rozpali to przesuwam żar pod sam wylot do komina i zasypuję cały piec. Nie wiem czy jest to dobra metoda jeżeli chodzi o kocioł dolnego spalania gdyż w żaden sposób nie mogę uzyskać jednostajnej temp. :/ czekam aż piec rozpędzi się do 60C (bo chyba tyle powinno być?) i go zamykam zostawiając uchył na miarkowniku ok 2mm (miarkownik też na 60C). Za pół godziny temp spada i nawet jak miarkownik otworzy dopływ powietrza to temp na kotle i tak nie wzrasta :/ i w ogóle jakoś gigantycznie dużo węgla przepala jak na piec 17kW. Przepustnicę do komina miałem już w kilku pozycjach, całowicie otw. do połowy itp - brak rezlutatu. Proszę o pomoc co robię źle?

post-37994-0-55089700-1355327510_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spada, bo obieg wody nie zamknął się w instalacji do końca.Po jakmś czasie temperatura powinna się ustabilizować.

To jest bardzo dobry kocioł "prawie" dolnego spalania, z grubymi blachami 6mm.

Nie napisałeś jaką powierzchnię grzejesz , jaka instalacja i grzejniki, i jakiego rodzaju węgla używasz.Ten kocioł jest raczej szczelny i przepustnica powinna być otwarta. Jaki przekrój komina i wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale węglem kamiennym-czarnym. Fakt faktem dom jest niewygrzany po grzeje tylko jak tam jestem czyli od 16:00 do 22:00 i to wszystko (boję się go zostawić na noc bez nadzoru). Na parterze mam łączną powierzchnie ok 70m2 wszystko w podłogówce i 1grzejnik w łazience. Na poddaszu grzeje podłogówką korytarz i drugą łazienkę 29m2 + cztery pokoje z grzejnikami łącznie 45m2. Mam jeszcze garaż ale tam jest tylko jeden grzejnik 30m2 i piwnica jeden grzejnik 13m2. Instalacja bez grawitacji z dwoma pompami jedna na grzejniki druga na podłogę. Grzejniki alu żeberkowe. Komin jak się nie mylę 14x30cm wysoki na ok 5,5-6m

 

Czyli przepustnica otwarta na maksa? ile stopni starać się utrzymać na kotle? ile max mogę ustawić temp.mieszalnika na podłogówkę? dobrze palę w tym kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.