Skocz do zawartości

axl2

Forumowicz
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez axl2

  1. I co chłopaki pomożecie coś? Jest ta instalacja w ogóle dobrze podłączona? Znajomy mi mówi że pompki mają być na powrotach a nie na zasilaniu i co z tym stukaniem przy szybkim rozpaleniu kotła (w załączniku filmik jak to wygląda)? Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt Piec.mpg
  2. Góra jest spięta z dołem w kotłowni zaraz za pompą powrót również w kotłowni. Na podłogówkę i grzejniki mam oddzielne pompy - przesyłam zdjęcia kotłowni. Wczoraj usłyszałem na pompie z podłogówki dźwięk jak by była zapowietrzona coś jak spuszczanie wody w toalecie ;) ale po przy odkręcaniu odpowietrzników na rozdzielaczach leci woda, brak powietrza. Zdarzyło mi się również kilka razy że przy temp. 50-60C na piecu co w dolnego jego podstawie zaczyna cyklicznie strzelać (słychać stuki co kilka sekund jak gdyby woda kapała na ruszta kotła) ciśnienie w tym momencie skacze między 0,5 a 0,75. Instalator przez telefon powiedział że tak przy tym piecu może się dziać jak za szybko go rozpalę do wysokiej temp. Co o tym myślicie?
  3. ale u mnie można max na 1 l/m i więcej się nie da na żadnym z obwodów czy to normalne? i czy normalne jest że powrót po kilku dobry godzinach jest nadal zimny?
  4. Schematu niestety nie mam. Podłoga grzeje wszędzie ale nierównomiernie. Brak ciepła na powrocie jak twierdzi mój instalator jest spowodowany (jeszcze) niewygrzaniem domu. Budynek jest nowy, grzeje w nim od początku tej zimy codziennie ale tylko przez ok 6h. Pompa na podłogę pracuje na drugim biegu jest zainstalowana na zasilaniu zaraz za wyjściem z kotła. Na parterze mam 8 pętli: 1 na 5m2, 2 na 10m2, 3 na 6m2, 4 na 7m2, 5 na 7m2, 6 na 6m2 i salon 25m2 tam są chyba dwie. Na poddaszu mam dwie pętle grzejące 19m2 Może układ jest zapowietrzony? tylko jak to sprawdzić, jak kręce odpowietrznikami przy rozdzielaczu to wypływa woda. Pompa chodzi cicho. Czy na rotametrze musi być możliwość regulacji na np 2, 3 ? Załączam OE zdjęcia
  5. Pale węglem kamiennym-czarnym. Fakt faktem dom jest niewygrzany po grzeje tylko jak tam jestem czyli od 16:00 do 22:00 i to wszystko (boję się go zostawić na noc bez nadzoru). Na parterze mam łączną powierzchnie ok 70m2 wszystko w podłogówce i 1grzejnik w łazience. Na poddaszu grzeje podłogówką korytarz i drugą łazienkę 29m2 + cztery pokoje z grzejnikami łącznie 45m2. Mam jeszcze garaż ale tam jest tylko jeden grzejnik 30m2 i piwnica jeden grzejnik 13m2. Instalacja bez grawitacji z dwoma pompami jedna na grzejniki druga na podłogę. Grzejniki alu żeberkowe. Komin jak się nie mylę 14x30cm wysoki na ok 5,5-6m Czyli przepustnica otwarta na maksa? ile stopni starać się utrzymać na kotle? ile max mogę ustawić temp.mieszalnika na podłogówkę? dobrze palę w tym kotle?
  6. Nigdzie nie umie znaleźć informacji jak reguluję się ciśnienie na podłogówkę rotametrami? Mam na rozdzielaczu (zasilanie) zamontowane rotametry które są ustawione na 1, zawory na powrotach są całkowicie odkręcone. Samą szklaną rurką z podziałką można kręcić w dół lub w górę jednak nic to nie zmienia, pod czarnymi kapturkami rotametra też nic nie widzę. Idzie w jakiś sposób zwiększyć przepływa np. na 2 lub 3 ? Proszę jeszcze o informację czy normalnym jest że po 7h grzania (temp na zasilaniu podłogówki 45C) powrót przy kotle jest nadal zimny? W piecu nie było palone przez 3dni ale powrót z grzejników jest ciepły już po 20min ?
  7. Właśnie kończę budowę swojego domku i zaczynam bawić się piecem jednak z racji iż wcześniej mieszkałem na blokach nie znam za bardzo obsługi kotła. Posiadam SAS'a NWG niestety z miarkownikiem (bez elektryki) + sterownik na pompy. Jak na razie palę węglem, rozpalam drzewem i zasypuję z góry 2 łopaty węgla. Jak węgiel się rozpali to przesuwam żar pod sam wylot do komina i zasypuję cały piec. Nie wiem czy jest to dobra metoda jeżeli chodzi o kocioł dolnego spalania gdyż w żaden sposób nie mogę uzyskać jednostajnej temp. :/ czekam aż piec rozpędzi się do 60C (bo chyba tyle powinno być?) i go zamykam zostawiając uchył na miarkowniku ok 2mm (miarkownik też na 60C). Za pół godziny temp spada i nawet jak miarkownik otworzy dopływ powietrza to temp na kotle i tak nie wzrasta :/ i w ogóle jakoś gigantycznie dużo węgla przepala jak na piec 17kW. Przepustnicę do komina miałem już w kilku pozycjach, całowicie otw. do połowy itp - brak rezlutatu. Proszę o pomoc co robię źle?
  8. Takie bojlery jak mówicie, nowe, stojące 200L kosztują ok 1200zł (z nie wiadomo jakiej firmy). Mam możliwość zakupu dwuletniego Viessmann'a Vitocell 100 (200L z grzałką). Podobno nowy kosztował ponad 3000zł, a chcą za niego 1500zł, wygląda jak nowy. Co myślicie, warto tyle płacić za używkę? W sumie np. 150L nową idzie już dostać za 600zł :unsure:
  9. OK, dzięki wam chłopaki za pomoc :) będzie coś trzeba z motoryzacji to się odwdzięcze ;)
  10. Czyli radzicie kupić bojler stojący? Tylko że takie występują w dużych pojemnościach a ja mam w miarę mały domek, dwie łazienki i jak narzie tylko dwie osoby będą zamieszkiwać ;) Oczywiście jak na nowy dom to nie mam grawitacji tylko pompę więc lepiej nie kupywać dwupłaszczowych?
  11. Proszę o pomoc w doborze bojlera. Będę miał kocioł prawdopodobnie 16kW HEF z miarkownikiem i nie wiem jaki tani i w miarę dobry bojler wybrać? http://allegro.pl/wymiennik-bojler-poziomy-140l-2-wezownice-mata-i2052827644.html http://allegro.pl/bojler-wymiennik-podwojna-wezownica-kospel-140-l-i2050469586.html http://allegro.pl/wymiennik-bojler-podwojna-wezownica-w-macie-140-l-i2061103704.html a może lepiej troszkę dopłacić i wziąść z grzałką: http://allegro.pl/bojler-dwuplaszczowy-150-l-z-grzalka-promocja-i2071157220.html chyba że macie lepszy pomysł?
  12. Czyli biorę HEF'a jak tak mówicie :) proszę mi jeszcze powiedzieć czemu np na dolniaku zasyp pisze co 12h a na takiej samej mocy w górny nawet do 24h. Jak w dolniaku jest niby lepsza wydajność to powinien dłużej trzymać niż górniak. Aha, jeszcze jedno lepszy ten HEF z miarkownikiem którego link posłałem wyżej czy HEF START: http://www.hef.com.pl/ albo dopłacić i wziąść HEF MAT ? już się w tym gubię ;)
  13. Ostanie pytanie i już więcej nie męczę, który brać: 1) HEF http://allegro.pl/kociol-hef-14-64-kw-doradztwo-montaz-serwis-i2042594353.html 2) SAS http://allegro.pl/kociol-c-o-sas-nwg-17-kw-i2023905141.html 3) SOKÓŁ http://allegro.pl/kociol-c-o-sokol-sdg-13-16-kw-i2023905450.html Proszę nie patrzeć na moc tylko sam kocioł (jakość, funkcjonalność, praktyczność) Dzięki za pomoc
  14. Ja nie jestem z małopolski i nie mam gazu na swojej działce. Jeżeli chodzi o powierzchnię grzewczą to trochę mi doszło: ten układ już się nie zmieni, myślicie że dalej wystarczy kocioł o mocy 15-17kW ?
  15. I co kupiłeś kolego tego HEF'a ? Noszę się z zamiarem kupna 14 bądź 18kW też z miarkownikiem. Warto go nabyć?
  16. Jak tak mówicie to chyba wezmę tego HEF'a. Jutro powinienem mieć przekrój to dodam na forum. A do czego są te dźwignie z boku, żeby czyścić ruszt czy jak? Nie wiem czy za dużo nie wymagam ale czy znalazła by się dobra osoba aby obliczyć z projektu jakiej mocy kocioł potrzebuje? Pifko będzie :rolleyes:
  17. A coś w temacie tego Defro? Lepsza firma jak dla mnie, bardziej mnie kusi.
  18. Co do mocy kotła to jeszcze będę myślał - zobaczymy. A co powiecie na coś takiego http://www.defro.pl/kotly-linia-tradycyjna/seria-optima-classic/optima-tradycyjna i czy warto do dolniaka montować sterownik z nadmuchem? Bo ktoś kiedyś mi powiedział że lepszy miarkownik ale nie wiem czemu.
  19. Trochę się boję tego małego kW :/ tylko 15 :blink: szczególnie że cały dół domu mam w podłogówce. W jaki sposób powinno to być obliczane? powinienem zatrudnić do tego jakiegoś fachowca czy po prostu kupić na metraż domu? Sam już nie wiem Zębiec KWKD strasznie drogi od 3100zł wzwyż (bez sterownika) Mówicie że takie coś http://allegro.pl/kociol-hef-14-64-kw-doradztwo-montaz-serwis-i2042594353.html było by lepsze od tych pieców co proponowałem?
  20. Jako że jestem trochę zielony w piecach/kotłach zwracam się o poradę fachowców :) Jestem w trakcie budowy domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej ok. 120-130m2. Z tego co wyczytałem na forum najlepszy byłby kocioł z dolnym spalaniem. Mam zamiar palić głównie tradycyjnym węglem + ew. jakieś drewno, papier, flot. Większość ludzi chwali dolne spalanie, górne podobno jest mało efektywne natomiast piece uniwersalne są do d.... Myślałem na mocą ok. 17-21kW jednak nie wiem co najlepiej wybrać. Nie dysponuje zbyt dużą kwotą (do 3tys zł) więc proszę o jakąś pomoc? Znalazłem coś takiego: 1) http://allegro.pl/kociol-piec-kamen-19-kw-promocja-i2060842423.html 2) http://allegro.pl/kociol-c-o-weglowy-kds-1-8m-20kw-producent-i2053427817.html 3) http://allegro.pl/dworek-mzn-bn-18kw-piec-kociol-1-6m2-zarki-i2062177868.html a może taki tradycyjny: http://allegro.pl/piec-kociol-slawex-20kw-kwk-gn-z-nadmuchem-annrys-i2037517491.html sam już nie wiem :( Tylko to są piece z blachy a lepiej chyba kupić żeliwny?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.