Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rosnące ciśnienie?


Blumek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilka dni temu, ściągałem grzejniki w mieszkaniu w celu ich wyczyszczenia, i od tej pory mam problemy z Ciśnieniem. Mianowicie od kilku lat utrzymuje ciśnienie na poziomie 1,0-1,2 bar, na dzień dzisiejszy piec szaleje. gdy jest wyłączony i woda zimna to załóżmy, że ciśnienie jest 1,2 bar a gdy włączę piec i osiągnie już swoja temp (ok. 70 stopni) ciśnienie rośnie do 1,6-1,8 bar. Przez tyle lat (5) nie miałem takiego problemu ciśnienie nigdy nie wzrastało aż o tyle. Maksymalna różnica pomiędzy ciepłym a zimnym piecem, była 0,1 bar.

 

Proszę o jakieś sugestie

 

Zaznaczę, że grzejniki i piec odpowietrzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilka dni temu, ściągałem grzejniki w mieszkaniu w celu ich wyczyszczenia, i od tej pory mam problemy z Ciśnieniem. Mianowicie od kilku lat utrzymuje ciśnienie na poziomie 1,0-1,2 bar, na dzień dzisiejszy piec szaleje. gdy jest wyłączony i woda zimna to załóżmy, że ciśnienie jest 1,2 bar a gdy włączę piec i osiągnie już swoja temp (ok. 70 stopni) ciśnienie rośnie do 1,6-1,8 bar. Przez tyle lat (5) nie miałem takiego problemu ciśnienie nigdy nie wzrastało aż o tyle. Maksymalna różnica pomiędzy ciepłym a zimnym piecem, była 0,1 bar.

 

Proszę o jakieś sugestie

 

Zaznaczę, że grzejniki i piec odpowietrzony.

 

 

Tylko nie wiedza powoduje takie skutki .Wzrost ciśnienia jest prawidłowy ,gdyż takie są prawa fizyki.Błędem jest uruchomienie

instalacji z różnicą ciś.0.1 b.Należy wyregulować ciśnienie naczynia z ciśnieniem nominalnym .Ciśnienie w naczyniu większe o

0.2 b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Himani ma rację.

Z tego,co pisze Blumek wynika,że w instalacji jest świeża woda,a taka zawiera dużo powietrza.Takie duże wahania ciśnienia będą więc do czasu odpowietrzenia się instalacji normalne.

Oczywiście nigdy nie będzie tak,że przy różnicy temperatur od 20 do 70st nie będzie żadnego wzrostu ciśnienia,ale po odpowietrzeniu będzie on znacznie mniejszy.

Gdyby to naczynie przeponowe padło,to skoki ciśnienia były by zdecydowanie większe,choć przy niewielkim jego rozszczelnieniu tak może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dłużej poobserwowałem piec następuje to w taki sposób: piec się nagrzewa do około 70 stopni wzrost ciśnienia z 1,2 bar do 1,6 bar, po około 30 minutach spada ciśnienie poniżej 1,3 bar i tak zostaje, ale jak chce w którymś pokoju dać więcej pary to znowu rośnie, i ponownie spada. ( po czasie)

 

Tez się zastanawiałem nad sprawdzeniem ciśnienia w naczyniu przeponowym.

 

To że ciśnienie wzrasta podczas podgrzewania wody to raczej dla mnie tez normalne. ale jak pisałem wcześniej zawsze wzrastało MAX z 1,2 bar do nawet niecałe 1,3 bar

 

Postaram się sprawdzić przeponkę i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.