Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rosnące Ciśnienie Przyczyny I Pomoc


illuminatebaby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ponieważ na forum nie znalazłem podobnego tematu postanowiłem przedstawić problem w nowym. Otóż, koleżnki wynajmują mieszkanie w kamienicy która, jet podremontowana. Ale remont poszczególnych mieszkań jest w gestii lokatorów. Poprzedni lokator wykonał remont mieszkania, więc koleżanki wprowadziły się do wyszykowanego mieszkania. Problem z którym się spotkałem pierwszy raz dotyczy instalacji zimnej i ciepłej wody użytkowej. Nie mam wiedzy jak i z czego jest wykonana innstalacja. W mieszkaniu znajduje się łazienka na którą składają się przybory:wanna, bidet, umywalka oraz pralka. Łazienka ma współdzielną ściankę z WC w którym to znajduje się miska ustępowa oraz elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody (40l). Podgrzewacz zabezpieczony zaworem bezpieczeństwa 6bar na 1/2". Co do zaworu bezpieczeństwa podłączony z godnie z kierunkiem przepływu. Podczas pracy pralki ciśnienie w instalacji wzrasta tak, że wywala wodę przez zawór bezpieczeństwa. Zawór wymiwniałem, po wymianie problem się pojawia. Pod czas pracy pralka nie pobiera wody równomiernie tylko porcjując wodę przesco uderzenie wodne widać na wężyku wody zimnej doprowadzonej do podgrzewacza. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Jak rozwiązać problem w miarę bezinwazyjnie? Na korytażu klatki schodowej znajduje się zawór odcinający całą instalację. Proszę o pomoc i dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Należałoby zamontować manometr w celu zmierzenia ciśnienia w instalacji zimnej wody.Jeśli jest to 5-6 barów to o wiele za dużo.Trzeba zamontować reduktor ciśnienia.Zredukować ciśnienie do 2 barów.To co się dzieje w tej chwili -grozi pęknięciem wężyka -zalaniem mieszkań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też, myślałem. Czy zaistniała sytuacja może wynikać z zastosowania rur o małym przekroju wewnętrznym? Dziwne w tym wszyskim jest to, że sytuacja uwidoczniła się dopiero po zmianie podgrzewacza w czasie przeprowadzki. Poprzedni lokator nie miał problemu, bo pralka jest na wyposażeniu tego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę wyrzuca bo wzrasta ciśnienie pow 6 bar.

Zawór 6 bar nie oznacza wcale ,ze w instalacji  wodociagowej jest takie ciśnienie.

Sytuacja wskazywała by iż podgrzewacz ma bardzo mała poduszke powietrzną która nie rekompensuje wzrostu ciśnienia podgrzanej wody.

 

 

Kapie rózniez podczas poboru ciepłej wody z innych punktów ?

Dlaczego jednak wzrasta ciśnienie na ciepłej wodzie skoro pralka pobiera zimną....hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.