Skocz do zawartości

Blumek

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Blumek

  1. Hydraulik powiedział że to wina zbyt małej pow. grzewczej i że ciepło nie ma ujścia Hydraulika bym raczej odesłał na wcześniejszą emeryturę. Piszesz, że masz gorące kaloryfery/grzejniki, moim zdaniem piec jest w porządku, tylko ze sterowaniem jest coś nie tak lub też spaprana instalacja rurowa. ja się dopiero uczę także nie musisz sobie brać do serca moich słów.
  2. No rozumiem dzięki za zainteresowanie, znam fachowca który regenerował ten piec i jak pisałem nie mógł dostać tego zaworu.Są dostępne w Niemczech np. na ebay za około 320 zł ale jakoś nie mam zaufania do transakcji z zagranicy. I nie bardzo mnie w tej chwili stać. tu przykład: Zawór 1 Zawór 2 Jednak cały czas proszę jeżeli ktoś wie jaka jest zasada działania tego zaworu, proszę się odezwać. Pozdrawiam.
  3. guitar jeżeli chodzi ci o ta rurkę z lewej strony to jest to czujnik, który w razie przegrzania wody wyłącza piec. Powiedz mi o jaką etykietę ci chodzi? całego pieca czy samego zaworu? tomekbJeżeli chodzi o krańcówki to są dwie jedną widać na zdjęciu, wiem że jak ją wcisnę to odłącza gaz z palników, natomiast druga przy normalnej pracy jest włączona cały czas i nie wiem za co odpowiada. po prostu gdyby ten zawór działał normalnie to by się sam u nosił do góry i włączał tę krańcówkę.dlatego nie wiem czy jest to zawór na działający na zasadzie termostatu czy tez właśnie ciśnienia.Natomiast jeżeli chodzi o ta sprężynę owszem jest tam śrubka regulacyjna ale wydaje mi się że służy ona tylko i wyłącznie do ustawienia momentu włączenie/wyłączenia tej krańcówki.Ta sprężynka jest za słaba żeby cokolwiek unieść.
  4. Witam Od początku nabycia pieca mam problem z jak domniemam zaworem trójdrożnym (zdjęcie). Mianowicie nie pracuje on w ogóle. Piec był regenerowany przez znakomitego speca z Zielonej Góry, lecz niestety nie miał on dostępu ani do nowego ani używanego zaworu. Po za tym na nowy mnie nie bardzo stać, a i używany ciężko w dobrym stanie dostać. Wodę w kranie mam na co dzień gorącą ponieważ zawór jest powiedzmy zamknięty na ogrzewanie i spokojnie "latem" piec nie sprawia problemów. Natomiast idzie zima i wiadomo czas zacząć powoli grzać. Niestety zaworek mi to uniemożliwia za bardzo. W poprzednich sezonach radziłem sobie poprzez ręczne uniesienie zaworu do góry tak aby grzały kaloryfery i zarówno była ciepła woda w kranie. Niestety chciałbym uniknąć w jakiś sposób tego w tym roku, ponieważ taki półśrodek nie za bardzo dobrze wpływa na rachunki za gaz. Teraz mam pytanie czy może ktoś z was miał do czynienia z takim zaworem, rozbierał go, naprawiał?. Jak jest on zbudowany w środku, czy aby na pewno działa jak termostat samochodowy? Zastanawiam się nad jego rozebraniem i próba regeneracji na własna rękę, ale proszę was o opinie czy to ma w ogóle jakiś sens. Załączam zdjęcie, na zdjęciu widać również kostkę blokującą zawór aby działało ogrzewanie. Pozdrawiam i z góry dzięki za sugestie.
  5. dzisiaj dłużej poobserwowałem piec następuje to w taki sposób: piec się nagrzewa do około 70 stopni wzrost ciśnienia z 1,2 bar do 1,6 bar, po około 30 minutach spada ciśnienie poniżej 1,3 bar i tak zostaje, ale jak chce w którymś pokoju dać więcej pary to znowu rośnie, i ponownie spada. ( po czasie) Tez się zastanawiałem nad sprawdzeniem ciśnienia w naczyniu przeponowym. To że ciśnienie wzrasta podczas podgrzewania wody to raczej dla mnie tez normalne. ale jak pisałem wcześniej zawsze wzrastało MAX z 1,2 bar do nawet niecałe 1,3 bar Postaram się sprawdzić przeponkę i dam znać
  6. Witam Od kilka dni temu, ściągałem grzejniki w mieszkaniu w celu ich wyczyszczenia, i od tej pory mam problemy z Ciśnieniem. Mianowicie od kilku lat utrzymuje ciśnienie na poziomie 1,0-1,2 bar, na dzień dzisiejszy piec szaleje. gdy jest wyłączony i woda zimna to załóżmy, że ciśnienie jest 1,2 bar a gdy włączę piec i osiągnie już swoja temp (ok. 70 stopni) ciśnienie rośnie do 1,6-1,8 bar. Przez tyle lat (5) nie miałem takiego problemu ciśnienie nigdy nie wzrastało aż o tyle. Maksymalna różnica pomiędzy ciepłym a zimnym piecem, była 0,1 bar. Proszę o jakieś sugestie Zaznaczę, że grzejniki i piec odpowietrzony.
  7. TFU pomylilem wymiennik z czymś innym, zle skojazyłem.
  8. serwisant był jakies 2 lata temu :) ogolnie czysciłem sam, a w tym właśnie pompe ostatnio,która była zasyfiona rowno, rozbierałem ja całą i wiem,że jest kiepska. Jak wygląda wymiennik w tym konkretnym piecu? bo widziałem juz wiele i zadnego takiego co by był w moim piecu??
  9. Witam. Mam coraz wiekrzy problem z ogrzewaniem, mianowicie moj stary piec gazowy 2 funkcyjny zaczyna nie domagac, wiem, że mam do wymiany pompe wody,ale obawiam sie że to nie jedyny problem.Mam go od kąd sie wprowadziłem, piec jest po regeneracji jest wiekowy ale wyglada jak nowy. Trzy lata temu było wszystko dobrze.Woda w piecu według termometru ma 65 stopni(miala okolo 90), kaloryfery są do połowy zimne (czy jak kto woli do połowy ciepłe)raczej nie gorące.Żeby nagrzać kaloryfery w pokojach musze pozakręcać kaloryfery w kuchni i łazience ( i na odwrót),piec jak i karoryfery były juz ze 100 razy odpowietrzane.Myslę,że sama kwestia docierania ciepla(a raczej nie docierania ) to wina pompy ale moze nie tylko, no i martwi mnie temperatura wody w piecu.Prosze o jakies sugestie Pozdrawiam Blumek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.